MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2013 :):)

Go down 
+4
*Nastik.
-Ene-
Audrey
Cilen
8 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4
AutorTeade
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) - Page 4 Icon_minitime30/10/2013, 22:25

LI


2013 :):) - Page 4 R135543


Jumala vasak käsi

Autor: Paul Hoffman
Lehekülgi: 424
Tutvustus: Lunastajate Varjupaik on tohutu suur ja kõle paik. Sealsed asukad – poisid, kes viidi sinna väga noorelt vastu nende endi tahtmist – kannatavad päevast päeva lunastajate jõhkrat võimutsemist, millel on üks eesmärk: teenida ainsat õiget usku.
Ühes Varjupaiga käänulistest koridorirägastikest seisab poiss. Vanust võib tal olla neliteist või viisteist eluaastat – seda ei tea täpselt ei tema ega keegi teine. Oma pärisnime on ta unustanud, aga praegu kutsutakse teda Thomas Cale’iks. Ta on kummaline ja salatsev, vaimukas ja võluv, vägivaldne ja üdini verejanuline. Ta paistab olevat julmusega ära harjunud, kuid ühel päeval avab ta valel ajal vale ukse ja satub nägema kohutavat vaatepilti. Pärast seda tuleb tal valida: põgeneda sealt… või saada tapetud.
Ta peab läbima põuase maa-ala, mida kutsutakse Kärnalaks, et jõuda tõotatud linna, Memphisesse: hingematvalt kaunisse, üdini jumalavallatusse ja sügavalt korrumpeerunud paika.
Lunastajad aga tahavad Cale’i iga hinna eest tagasi… aga mitte saladuse pärast, mille jälile poiss sai. On veel üks, palju hirmsam saladus, millest Cale’il pole veel aimugi.
Minu arvamus: Cale oli mingitel hetkedel tõepoolest hirmutav. See, kuidas ta inimesi tappis, oli hirmutav. Eriti arvestades fakti, kui rahulikult ta seda võttis. Aga samas pean ma mõtlema, et kus ta ikkagi sündinud oli ja mida talle õpetatud oli... Teda oli ju selliseks kasvatatud.
Arbell jättis endast tobeda mulje. Ühel hetkel vannub ta armastust, teisel reedab ta. Aga ta vend, Simon meeldi mulle väga. Teda oli terve elu alavääristatud, kui ühel hetkel ilmus välja Cale, päästis ta tüütute jõnglaste käest ning avastas poisis sellise õppimisvõime. Lihtsalt nii armas. Ses suhtes, et temas oli ju nii palju peidus, vaid see puue ei lasknud tal seda teistele näidata.

Hajevil Henri ja Kleist olid head sõbrad.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) - Page 4 Icon_minitime6/11/2013, 18:27

LII

2013 :):) - Page 4 12463


VARESETÜDRUK. Triloogia Victoria Bergmani nõrkus. Esimene raamat

Autor: Erik Axl Sund
Lehekülgi: 366
Tutvustus: Tänapäeva Stockholm. Kaks naist, kelle teed ristuvad.
„Varesetüdruk“ räägib reetmisest ja sellest, mida reetmine võib inimesega teha. Psühhoterapeut Sofia Zetterlundil on kaks tähtsamat patsienti: Samuel Bai, lapssõdur Sierra Leonest, ja Victoria Bergman, naine, kelle hinges on lapsepõlvest saadik suur, lahtine haav. Kaks inimest, samad sümptomid: mõlemas on märke mitmest isiksusest.
Samal ajal leitakse põõsastest noore poisi surnukeha. Kehal on rängad vägivalla tundemärgid. Piinatud? Ta on välismaalt ja juhtumit ei peeta kuigi tähtsaks, sest keegi ei tunne temast puudust.
Kriminaalkomissar Jeanette Kihlberg ja terapeut Sofia Zetterlund põrkuvad sama küsimusega: kui palju kannatusi saab üks inimene teistele põhjustada, kuni ta pole ise enam inimene, vaid muutub koletiseks?
Minu arvamus: Selline lihtne lugemine, ausalt öeldes ei midagi erilist, kuid pani siiski päris korralikult kaasa elama ja raamat lausa lendas käes. Lõpp tekitas segadust, kuna kõik, mis Sofia kohta järsku välja ilmus, oli nii segane ja keeruline ja...
Esiteks, kuidas tal siis said olla need kokkusaamised Victoriaga, kui ta ise seda oli?
Muidu ma vaheeal kahtlustasin, et mõrvade taga on Victoria, aga ma ei osanud elus arvata, et Victoria ja Sofia on üks ja sama inimene....
Muidu tore raamat, ma lihtsalt ei viitsi siia enam eriti kirjutada. Praegu. Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) - Page 4 Icon_minitime10/11/2013, 16:30

LIII

2013 :):) - Page 4 163843

Harriet Bean and the League of Cheats

Autor: Alexander McCall Smith
Lehekülgi: 66
Tutvustus: Harriet Bean loves nothing more than a good mystery. And together with her five extraordinary aunts (Veronica, Harmonica, Majolica, and twins Japonica and Thessalonika), she is always ready to take on a new case.

Harriet doesn't think twice when her mind-reading detective aunts Japonica and Thessalonika enlist her help in catching a cheat at the racetrack. After all, Harriet is just the right size to go undercover as a jockey. But when the plan takes an unexpected turn, Harriet finds herself in the saddle!
Minu arvamus: Õhukesi lasteraamatuid on palju lihtsam lugeda, kuna ma tean, et suudan need piisavalt kiiresti läbi lugeda. Paksematega ja noorteraamatutega on niiviisi, et ma võin lugeda küll, aga mingil hetkel jääb kuidagi soiku kogu see asi ja siis no jah... Tormentist olen lugenud veidi üle 120 lehekülje ja Looking for Alaska on tegelikult päris alguses. Mingi 30 lk'd kõige rohkem. Sellepärast ongi õhukesed lasteraamatud paremad. Pealegi on seal ju päris kerge sõnavara.
Võtsin selle raamatukogus nii, et pidin küsima, kus inglisekeelsed raamatut on, kuna neid ei olnud enam nende varasemas asukohas. Pealegi on kõik seal nii ümber tõstetud ja uute raamatute kohata seal enam ei ole ja ma nagu tõepoolest ei leia sealt enam midagi. Ükskord ma küsisin, aga siis see naine jändas seal arvutitaga nii kaua, pidin autori nime paberile kirjutama ja siis ta ka ei saanud kõigepealt aru ja ei leidnud ja leidnud ja lõpuks ütles, et teine osa ja küsis kas soovin järjekorda panna ja no... Kui ma ikka esimest osa küsin, siis mis ma teisega peale hakkan, kui pole esimest lugenud? Rohkem ma küsida pole viitsinud.
Aga see inglisekeelne raamat eriti sügavat muljet ei jätnud. Sain lihtsalt paari sõna võrra targemaks inglise keeles. Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) - Page 4 Icon_minitime15/11/2013, 20:05

LIV

2013 :):) - Page 4 12961

SÜDAMELÕÕM. Triloogia Victoria Bergmani nõrkus. Teine raamat

Autor: Erik Axl Sund
Lehekülgi: 376
Tutvustus: Politseikomissar Jeanette Kihlbergi töö surnud pagulaspoiste juhtumi kallal katkeb, kui Stockholmis langeb peaaegu rituaalse mõrva ohvriks edukas ettevõtja.
Paljud märkimisväärsed detailid viitavad selle kuriteo puhul kättemaksule. Aga mille eest? Psühholoog Sofia Zetterlundilt palutakse abi kurjategija profiili koostamisel.
Töö on problemaatiline, kuna samal ajal tekib politseiniku ja psühholoogi vahel armusuhe.
Jeanette´i otsingud kadunud Victoria Bergmani jälgedes ei vii üksnes Sigtuna internaatkooli, vaid ka Taani ja minevikus aset leidnud sündmuste juurde. Sofia Zetterlund proovib psühholoogitöö kõrvalt leida tee oma tõelise mina juurde.
Minu arvamus: Endiselt ei suutnud see raamat minu sõltuvust või erilist vaimustust tekitada. Endiselt tundsin ma seda lugedes lihtsalt, noh, vaid lugemise rõõmu. Veidi põnevust ka sekka, aga muidu keskpärane raamat. Ei midagi üleliia vaimustavat.

Aga ma ei ütle, et see igav oleks olnud. Lihtsalt ei vaimustanud niiväga, kui ehk oleks võinud. Lihtne lugemine nagu armastusromaanidki.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) - Page 4 Icon_minitime24/11/2013, 22:26

LV

2013 :):) - Page 4 Legend


Legend

Autor: Marie Lu
Lehekülgi: 304
Tutvustus: Kunagisi Ameerika Ühendriike laastavad orkaanid ja üleujutused ning sõda kahe osapoole, vabariigi ja kolooniate vahel. June on vabariigi imelaps, rikkasse kõrgklassi peresse sündinud 15-aastane tüdruk, keda treenitakse hiilgavaks karjääriks sõjaväes. Day, 15-aastane agulipoiss, on vabariigi tagaotsituim kurjategija, tabamatu lindprii, keda kahtlustatakse ka kolooniate heaks tegutsemises. Nad on pärit täiesti erinevatest maailmadest, kuid nende teed ristuvad, kui mõrvatakse June’i sõjaväelasest vend ja Dayst saab peamine kahtlusalune. June otsustab ta iga hinna eest leida ja oma venna surma eest kätte maksta. Samal ajal teeb Day kõik, et varastada vabariigilt ülikalleid ravimeid oma katku haigestunud vennale. Algab kahe andeka vaenlase vaheline kassi ja hiire mäng, mille käigus aset leidvaid pöördeid, ilmsiks tulevaid saladusi ja kõrgeid panuseid ei näe ette kumbki osapool.
Minu arvamus: Olen seda tegelikult korra lugenud. Mitte väga ammu, aga ma täpselt ei mäleta ka, millal. Igatahes oli raamat mul üpris hästi meeles.
Kätte võtsin uuesti seepärast, et ostsin selle endale mingiaeg soodsa hinna tõttu ja ka sellepärast, et mul on teisipäeval raamatu vastamine ja ma tõesti ei osanud midagi võtta, mida ma ka vastata suudaksin.
See raamatute jutustamine on mulle lihtsalt nii keeruline ülesanne. Ma nagu tõesti ei leia pidepunkti, et millest ma nüüd jutustada tahan, ja kogu mu jutt tundub alati nii hakitud ja siis mu enesekindlus (mida ma vahetunniajal alati kõrgemale proovin upitada, kuna siis tuleb kõik paremini välja) ka kaob ja siis on kõik vussis ja siis ma enam ei suuda. Ja siis ma punastan hullumoodi.... ja siis mul hakkab selle pärast nii piinlik ja siis ma punastan veel jubedamini........ Oh jahh!
Aga raamat ise meeldib mulle väga. See on selline nagu on "Näljamängud" ja "Teekond" Tulevik, ühesõnaga, mis pole nii ulmeline, et kus ufod ringi lendavad ja blablabla. Sellised mulle ei meeldi, aga vat nende kolme sarnased meeldivad väga.
Ma oleksin Metiast veel enam raamatusse tahtnud. Mul on kahju, et ta surma sai. Niisamuti on mul kahju, et autor John'i ära tappis.
Ja ma südamest loodan, et Tänapäev ükskord ka teise ja kolmanda osa ära tõlgib. Ma ei tea, ehk on seal isegi veel osasid, pole väga kursis...



Kokku loetud lehekülgi: 18541
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) - Page 4 Icon_minitime1/12/2013, 12:13

LVI

2013 :):) - Page 4 Show?image_id=1427

1/2 e. terve

Autor: Kristi Rebane
Lehekülgi: 368
Tutvustus: Livanne on 17-aastane tüdruk, kelle elu võtab pärast ebaõnnestunud enesetapukatset uue suuna, kui ta hakkab ootamatult nägema kedagi, kes vaatamata levinud arusaamale ei paista läbi ega vaja väljakutsumiseks peegleid, pimendatud tuba ja kuute küünalt.
Kuid ennekõike on Liv lihtsalt 17-aastane tüdruk ja Pil tema füüsiline peegelpilt.
Minu arvamus: Mulle ei meeldinud väga, aga mõte oli see eest hea. Raamatu algus oli lihtsalt nii tüüpiline. Tüdruk, kes ei saa enda eluga hakkama, ema on joodik, isa ei ela nendega, venda poputatakse... Mul oli nagu ahhhhhhhhhhhhhh, miks ma seda loen. Ometi lugesin läbi.
Ja nagu lihtsalt küsin, et mis värk selle Emme suure tähega kirjutamine lause sees tähendas? Nii ju ei kirjutata, emme ei ole nimi. Ja siis mulle meenus, et Mezilane alustas ka ükskord enda juttu niiviisi, kus vanaema ja vanaisa jne suure tähega lause keskel oli kirjutanud. Ma olen üpris segaduses, kuna kui asi nii ei ole, mille kuradi pärast Tänapäeva kirjastus raamatu niiviisi raamatupoodidesse lasi?!

Lemmiktegelase sain ka. Stephen. Nimede valik mulle raamatus ei meeldinud, segamini mingid Livanned ja Stephenid ja Ashlingid ja siis täiesti lambist ilmub välja tegelane nimega TÕNU!!!!!!!! UHHHHH!

Aga Tänapäev on kujunduse poolest päris palju edasi liikunud.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) - Page 4 Icon_minitime7/12/2013, 18:28

LVII

2013 :):) - Page 4 Kaarnapoisid

Kaarnapoisid

Autor: MAGGIE STIEFVATER
Lehekülgi: 400
Tutvustus: Blue selgeltnägijaist ema, tädid ja nõbud ennustavad tüdrukule hirmsat tulevikku – kui Blue suudleb oma tõelist armastust, siis too sureb. Blue ei usu seda ennustust, aga kui ta sõbruneb kaarnapoistega, kohaliku erakooli rikaste õpilastega, ning siseneb nende kummalisse ja pahaendelisse maailma, näib hirmus tulevikuennustus täitumisele lähemal kui eales varem.
Minu arvamus: Algus oli raske. Kuidagi lihtsalt ei saanud raamatuga edasi, koguaeg oli tunne justkui toppaksin ühe koha peal. Mingi hetk, see oli vist siis kui poisid ennustamisele läksid, muutus raamat minu jaoks päris huvitavaks.
Kõige rohkem selle raamatu juures meeldib mulle see, et  Bluele hakkas meeldima hoopis Adam, mitte Gansey kui peategelane. See oli igati vahva. Ja armas. Eriti koht, kus Blue ütles, et teda ei huvita Adami rahaline seisus.
Ja ma tegelikult tahaksin juba väga teist osa lugeda, kuid ma kardan, et ma pean nüüd väga pikka aega ootama, enne kui Tänapäev teise osa välja annab. Ja see on ääretult kurb.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) - Page 4 Icon_minitime29/12/2013, 21:45

LVIII

2013 :):) - Page 4 661

Harry Potter ja Segavereline Prints

Autor: J. K Rowling
Lehekülgi: 557
Tutvustus: Harry peab jälle kord veetma suvevaheaja Dursleyde juures. Tal on aga küllalt mõtlemisainet - armastatud ristiisa Sirius Blacki surm, hirmutav surmasööjate eest põgenemine võlukunstiministeeriumis ning pingeline professor Dumbledore'i ja Lord Voldemorti kahevõitlus, mille tunnistajaks ta oli. Nüüd ootab ta oma magamistoas Dursleyde majas närviliselt koolidirektori külaskäiku. Harry ei oska aimata, miks tahab Dumbledore nüüd talle külla tulla. Mis on see küsimus, millega ei anna oodata õppeaasta alguseni? Ta ei ole ka päris kindel, kuidas Dursleyd reageerivad koolidirektori äkilisele ilmumisele nende koju...
Minu arvamus: Ma lootsin, et seekord on asi teisiti ja ma ei töina raamatu lõpus nii palju, aga... Aga ma ei suutnud. See oli lihtsalt nii kurb.
Ja ma nüüd tõesti ei suuda siia pikka juttu kirjutada, kui väga ma seda raamatut armastan ja kui väga ma kõiki neid tegelasi armastan ja kui väga ma..... armastan kõike nende seitsme raamatu juures. Ses suhtes, et see kes seda praegu loeb saab aru, mida ma selle all mõtlen.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2013 :):) - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) - Page 4 Icon_minitime30/12/2013, 21:38

Ohhhhhhhh jaaaaaaaah!
Jäin enda eelmise aasta tasemele päris kõvasti alla. Aga ma proovin järgmine aasta tublim olla, kui muidugi õnnestub. Very Happy

Kokku raamatuid: 58
Lehekülgi: 19 866
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2013 :):) - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013 :):)   2013 :):) - Page 4 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2013 :):)
Tagasi üles 
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» 2013
» 2013
» 2013
» 2013
» 2013.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Cilen-
Hüppa: