MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 ·· 2014 ··

Go down 
4 posters
Mine lehele : 1, 2, 3  Next
AutorTeade
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime5/1/2014, 17:53

10 - Parim!
9 - Suurepärane, loeksin veel.
8 - Väga hea,  võib-olla loeks veel.
7 - Meeldis, kuid midagi jäi puudu/ei meeldinud.
6 - Hea, uuesti ei kipu lugema.
5 - Rahuldav
4 -  Ei meeldinud
3 - Alla igasuguse normi
2 - Punnitasin hädavaevu lõpuni
1 - Jätsin raamatu pooleli


·· 2014 ·· 3064985
Vabandan, et inglise keelne pilt, kuna korralikke eesti keelseid polnud


I raamat

Pealkiri: Imekummaline
Autor: Lesley Livingston
Lehekülgede arv: 272
Sisu: Aegade algusest saati on haldjariik võtnud…
Seitsmeteistaastase näitlejahakatise Kelley Winslow jaoks on haldjad vaid tegelased lapsepõlve muinaslugudest. Siis aga kohtub ta Sonny Flanneryga, kelle terashallide silmade taga peitub sama terasene soov teda kaitsta. Sonny valvab Samhaini väravat, mis ühendab surelike maailma haldjate nõidusliku ja ohtliku Teineilmaga. Jäise kuninga Auberoni käsul suletud värav avaneb vaid kord aastas.
Sel aastal, kui läheneb aeg, mil Samhaini Värav avali paiskub ja Haldjamaa hirmuäratavad asukad üritavad end pahaaimamatute inimeste maailma läbi murda, juhtub midagi ootamatut… midagi imelist ja kummalist. Kelleyle ei avane mitte ainult haldjailm tema ümber, vaid ta saab teada ka teda ootavast pärandist.
Nüüd peab Kelley korraga hakkama saama nii haldjate hukutava reetlikkuse kui oma süvenevate tunnetega Sonny vastu – tulemuseks on rabavalt kaasahaarav lugu, millest kiirgab romantikat.
“Imekummaline” on mitmekihiline lugu armastusest haldja ja sureliku vahel, reetmistest kuningate ja kuningannade vahel, ja maagiast… autori ja lugeja vahel.
Kelley tundis, kuidas Sonny haare tema ümber tugevnes, ja nad keerlesid spiraalis ülespoole, kantuna tiibadest, mis olid tumedad kui öö ja kirkad nagu uus täht. Lesley
Arvamus: Lugesin raamatut teist korda, seekord meeldis see veel rohkem. Sisu oli kaasahaarav ja põnev. Mulle väga meeldis! Kahju, et raamat ruttu otsa sai. Loodan, et eesti keeles on teine ja kolmas osa olemas, aga pole veel uurinud!
Kõige meeldivam ja mittemeeldivam tegelane: Ma ei tea miks, aga mu lemmik oli Tiff oma iseloomu poolest. Teda oli küll raamatus vähe, aga siiski suutis ta mu meeleolu tõsta Very Happy Kõige vähem meeldis raamatus mulle Auberon, talveriigi kuningas. Ta käitumine oli vastik ja ta kujutluspilt minu silme läbi oli kole. Isegi õelam Mabh meeldis mulle rohkem. :)
Hinne: Hindaks see aasta karmimalt, ehk annan raamatule 9/10

---

0+272=272



Viimati muutis seda Unicorn (18/4/2014, 15:32). Kokku muudetud 4 korda
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime18/1/2014, 16:50

·· 2014 ·· Deemonite-suvi-lubadus

II raamat

Pealkiri: Deemonite suvi ~ Lubadus
Autor: Kristy ja Tabita Lee Spencer
Lehekülgede arv: 419
Sisu: Õnnelike päevade mälestustest tulvil mahajäetud rant¹o, kõhedust tekitavate lindude parv, mis selle kohal keerleb, ja kaks õde – erinevad nagu öö ja päev. Ja veel – armastus, mis peab jääma vastuarmastuseta. 
On suvi. Dawna ja Indie on 33 päeva üheealised, 17-aastased  - 33 hullumeelset, rahutuks tegevat päeva. Koos emaga pöörduvad nad tagasi Whistling Wingi - lapsepõlve mängumaale, mis on täis mälestusi armastatud vanaemast. Kuid Whistling Wing pole enam endine. Mitte kõik ei mängi lahtiste kaartidega ja sõpru on vaenlastest üha raskem eristada.]Iga päevaga kasvav linnuparv tekitab inimestes rahutust ja hirmu.
Kui Indie ja Dawna toimuvast aru saavad, on juba peaaegu liiga hilja. Nad mõistavad, milliseid uskumatuna tunduvaid ohvreid tuleb tuua, et varitsevat ohtu peatada.
Arvamus: Alguses ma ei saanud mitte kui midagi aru. Varsti kõik õnneks selgines mulle ning raamat hakkas mulle väga meeldima. Kahju, et nii ruttu otsa sai ning loodan jätku ilmumist! Asi mis mind häiris oli see, et netis polnud üleval seda sama teksti, mis raamatu tagaküljel seega pidin selle siia ise tippima. 
Kõige meeldivam ja mittemeeldivam tegelane: Ma vihkasin alguses Miley't, kuid lõpu poole sai temast minu jaoks meeldivam karakter. Kõige lemmikum oli siiski Dawna, ka Indie ei jäänud temast maha. Shatani ja tüdrukute ema olid minu jaoks kõige vastuolulisemad tegelased. 
Hinne: 7/10
---

272+419= 691



Viimati muutis seda Unicorn (18/4/2014, 15:32). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime31/1/2014, 14:46

·· 2014 ·· File_14_59



Pealkiri: Vampiiride akadeemia
Autor: Richelle Mead
Lehekülgede arv: 312
Sisu: Püha Vladimiri Vampiiride Akadeemia pole tavaline internaatkool. See on salajane koht, kus vampiiridele õpetatakse võlukunsti ja teismelistele poolinimestele – vampiiride kaitsmist. Rose Hathaway on dampiir, oma parima sõbra Lissa, moroi vampiiriprintsessi, ihukaitsja. Nad on mõnda aega jooksus olnud, kuid nüüd tagasi toodud Püha Vladimiri kooli – just sellesse kohta, kus neid ähvardav oht on kõige suurem. Rose ja Lissa tõmmatakse keelatud armuloosse, Akadeemia halastamatusse seltsiellu ja sõnulkirjeldamatutesse öistesse rituaalidesse. Kuid nad peavad olema ettevaatlikud, et strigoid – kõige verejanulisemad ja ülimalt ohtlikud vampiirid – ei saaks Lissat igaveseks muuta üheks endi hulgast.
Arvamus: Mulle tohutult meeldis see raamat algusest lõpuni. Dimitri ja Rose'i juhtum selle kaelakeega oli veidi imelik. Kõik oli arusaadav aga veidi ebaloomulik, üleliia kiirustatud. Üldmulje oli suurepärane! 

Kõige meeldivam ja mittemeeldivam tegelane: Mulle algusest peale ei meeldinud Natalie. Ja nagu selgus oligi tema paharet. Kuigi ise poleks ma seda ära arvanud. Lemmikuks osutus Dimitri. Rose läks mulle vägagi hinge, tundsin temas mingit sarnasust ühe juhtumiga. 
Hinne: 10/10 kuna tegemist oli tõesti üle pika aja suurepärase raamatuga

---
691+312=1003
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime5/2/2014, 20:36

·· 2014 ·· File_14_75




Pealkiri: Vampiiride akadeemia II raamat "Külmavõetud"
Autor: Richelle Mead
Lehekülgede arv: 287
Sisu: Rose armastab Dimitrit, Dimitri vist armastab Ta¹at ja Mason annaks oma elu, et olla koos Rose’iga.
Püha Vladimiri Akadeemias on talvevaheaeg, kuid Rose’il ei ole peotuju. Ränga strigoide rünnaku tõttu on koolis häireolukord ja nüüd on akadeemias kaitsjaid nagu murdu – nende seas ka Rose’i ülikriitiline ema Janine Hathaway. Lisaks sellele, et Rose peab pidama maha võitluse emaga, mis on piisavalt halb, tuleb Rose’il silmitsi seista ka tõsiasjaga, et ta juhendaja Dimitri on kellelegi teisele silma heitnud, ning et sõber Mason on temast meeletult sisse võetud. Mis veel hullem, ta kogeb läbi nende vaimse sideme Lissa armuelamusi tema poiss-sõbra Christianiga! Strigoid lähenevad ja akadeemia juhtkond ei kavatse riskida... Sellel aastal on Püha Vladimiri iga-aastane suusareis kohustuslik. Kuid sädelev talvemaastik ja peen suusakuurort Idahos loovad vaid illusiooni turvalisest pelgupaigast. Kui kolm sõpra otsustavad kuurordist pageda, et rünnata surmakülvavaid strigoisid, peab Rose nende päästmiseks ühendama jõud Christianiga. 
Ent kangelaslikkuse eest tuleb tihti maksta ränka hinda...

Arvamus: Need raamatud on sõltuvusttekitavad! Need tekitavad minus tõelisi emotsioone, ma täiesti elan kaasa, nii esimese kui teise osa lugesin läbi ühe õhtuga, no ei suutnud käest panna. Ma armastan kogu seda raamatut. Masonist oli muidugi nii kahju. Kogu aeg lootsin, et nüüd tuleb Lissa ja teeb ta terveks. Aga kahjuks nii ei läinud...

Kõige meeldivam ja mittemeeldivam tegelane: Jesset ja Ralfi selles raamatus ei olnud.. õnneks. Mia oli alguses ebameeldiv nagu ikka, raamatu lõpp oli hea. Isiah karakter oli autori õnnestunud. Ma nii vihkasin teda. Mason oli minu jaoks vahel veider, kuid ta siiski sai mulle kallis. Lemmikuks oli loomulikult mässumeelne Rose... ja oh.. Dimitri. Ja Christian polegi nii jube. Adrian alguses ei meeldi üldse, aga kuna hetkel kolmas raamat pooleli, siis kõlbab vaikselt rohkem. Very Happy
Hinne: 11/10 

---
1003+287=1290
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime8/2/2014, 17:39

·· 2014 ·· Vampiiride-akadeemia-iii-varju-suudlus
Vaadake kaane paremas ääres on mingisugune kummitusmees... ööh.

Pealkiri: Vampiiride akadeemia kolmas raamat; Varju suudlus
Autor: Richelle Mead
Lehekülgede arv: 400
Sisu: Püha Vladimiri akadeemias on kevad ja Rose Hathawayl kooli lõpetamiseni väga vähe aega jäänud. Pärast esimeste strigoide tapmist pole Rose ennast eriti hästi tundnud. Tal on tekkinud sünged mõtted, ta käitub ettearvamatult ning mis kõige hullem... ta on vist hakanud vaime nägema.
Samal ajal, kui Rose kahtleb oma terves mõistuses, tekivad uued komplikatsioonid. Lissa hakkab jälle katsetama võlukunsti, nende vaenlane Viktor Da¹kov võib vabadusse pääseda ning Rose’i keelatud suhe Dimitriga soojeneb taas. Ent kui surmaoht, mida keegi tulemas ei näinud, muudab kogu nende maailma, peab Rose ka oma elu mängu panema – ja valima kahe inimese vahel, keda ta kõige rohkem armastab.
Arvamus: Teine raamat on hetkel kõige parem olnud, esimene kohe selle järel. Kolmas oleks ka aga mulle ei meeldinud lõpp. Miks just Dimitri? Ja see kui Rose minema läks toimus ka liiga kiiresti, autor oleks selle kohta võinud veidi pikemalt kirjutada. Üljoontes oli tegemist suurepärase raamatuga!
Kõige meeldivam ja mittemeeldivam tegelane: Jätkuvalt armastan ma Rose'i ja Dimitrit. Adrian on tegelikult täitsa tore. Eddie juures meeldis ka mulle miski. Kuninganna oli täitsa taigen. Lissast oli vahepeal nii kahju, kui Rose temaga halvasti käitus. Üks segadustepundar. Ah jaa, Christian meeldis mulle ka. 
Hinne: 10/10


---
1290+ 400= 1690
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime14/2/2014, 16:23

·· 2014 ·· File_18_265

Pealkiri: Vampiiride akadeemia neljas raamat, esimene osa; Verevanne
Autor: Richelle Mead
Lehekülgede arv: 248
Sisu: Hiljutine strigoide rünnak Püha Vladimiri Akadeemiale oli kooli ajaloos hukutavaim, selles said surma nii moroidest õpilased, õpetajad kui ka kaitsjad.

Hullem veel – strigoid võtsid endaga kaasa mõned ohvrid – nende seas ka Dimitri. Noormees pigem sureks, kui muutuks strigoiks, ja nüüd peab Rose hülgama oma parima sõbra, Lissa, keda ta on vandunud iga hinna eest kaitsta, et täide saata see, mida Dimitri oli tal kaua aega tagasi palunud teha.

Ent kui kaalul on rohkem kui elu, kuidas ta suudab hävitada inimese, keda armastab üle kõige siin ilmas?
Arvamus: Tuleb, kui lõpetan teise osaga.
Hinne: -,,-


---
1690+ 248=1938
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime18/2/2014, 20:21

·· 2014 ·· Verevanne%20II%20220



Pealkiri: Vampiiride akadeemia neljas raamat, teine osa; Verevanne
Autor: Richelle Mead
Lehekülgede arv: 208
Sisu: Hiljutine strigoide rünnak Püha Vladimiri Akadeemiale oli kooli ajaloos hukutavaim, selles said surma nii moroidest õpilased, õpetajad kui ka kaitsjad.

Hullem veel – strigoid võtsid endaga kaasa mõned ohvrid – nende seas ka Dimitri. Noormees pigem sureks, kui muutuks strigoiks, ja nüüd peab Rose hülgama oma parima sõbra, Lissa, keda ta on vandunud iga hinna eest kaitsta, et täide saata see, mida Dimitri oli tal kaua aega tagasi palunud teha.

Ent kui kaalul on rohkem kui elu, kuidas ta suudab hävitada inimese, keda armastab üle kõige siin ilmas?
Arvamus: Lõpetasin selle tükk aega tagasi, seega hakkame nüüd mälu pingutama. See raamat (terve neljas) meeldis mulle nagu kõik eelnevad osad. Kirjutatud oli nagu ikka suurepäraselt ja tegelased olid fantastilised, kui mulle ei meeldinud mida autor tegi. Ma vihkasin, et ta muutis Dimitri strigoiks, ma vihkasin, et Rose üldse sinna Venemaale läks. Kõige hullemad kohad olid minu jaoks need, mil Dimtri Rose'st jõi ning kui Avery kooli sattus. Ta tundus mulle juba algusest peale kahtlasena. Raamatu üldmulje jäi lõppude lõpuks suurepärane ning ma olen õnnelik, et ta kooli tagasi läks. Ootan juba viienda raamatu esimese osa ilmumist. PS. Need Dimitri kirjad on hirmsad.
Hinne: 9/10


---
1938+ 208= 2146
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime21/2/2014, 20:52

·· 2014 ·· Lahkuloojakaas
Allikas: Pegasus.ee

Pealkiri: Lahkulööja
Autor: Veronica Roth
Lehekülgede arv: 424
Sisu: ÜKSAINUS VALIK VÕIB SIND MUUTA

Beatrice Priori Chicagos koosneb ühiskond viiest killast, millest igaüks kummardab ühte voorust: Siirad ausust, Isetud ennastsalgavust, Kartmatud vaprust, Sõbralikud rahumeelsust ja Erudiidid intelligentsust. Igal aastal peavad valimispäeval kõik kuueteist-aastased otsustama ühe killa kasuks, et pühendada sellele oma ülejäänud elu. Beatrice’i jaoks tähendab see oma perekonna juurde jäämist või siis otsust olla see, kes ta päriselt on – mõlemat ta ei saa. Tema valik üllatab kõiki, ka teda ennast.
Otsuse langetamisele järgnevate ränkraskete katsete ajal võtab Beatrice endale nimeks Tris ja annab koos teiste kandidaatidega endast kõik, et olla oma valiku vääriline. Kandidaatide vastupidavus pannakse proovile karmides füüsilistes katsetes ja pingelistes psühholoogilistes simulatsioonides, millel on mõne jaoks laastavad tagajärjed. Kuna katsed muudavad kõiki, peab Tris otsustama, kes on tema tõelised sõbrad ja kuidas mahub uude ellu armulugu kord ligitõmbava ja siis jälle teda marru ajava noormehega. Aga Trisil on ka saladus, mida ta varjab kõigi eest, sest teda on hoiatatud, et vastasel juhul võib teda oodata surm. Avastades, et näiliselt ideaalset ühiskonda ähvardavad lõhkuda rahutused ja teravnevad lahkarvamused, saab ta ühtlasi teada, et tema saladus võib aidata tal oma lähedased päästa… või siis hävitab hoopis tema enda.

ÜKSAINUS VALIK
otsustab, kes on su sõbrad

ÜKSAINUS VALIK
otsustab, millesse sa usud

ÜKSAINUS VALIK
otsustab, kelle poolt sa oled

IGAVESEKS
Arvamus: Raamat oli väga hea ja idee originaalne. Midagi jäi nagu puudu, aga üldjoontes taas üks fantastiline raamat, mida lugenud olen. Peategelane mulle väga meeldis, sama saan öelda ka Neli ehk Tobiase kohta. Alguses ta mulle küll ei meeldinud, kuna kord oli tore ja siis nagu viimne idioot. Jäin rahule. Nende päevadest seal katsete ajal oleks võinud veel natuke juttu olla. Ootan kannatamatult uue raamatu ilmumist. :)
Hinne: 9/10

---
2146+ 424= 2570
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime23/2/2014, 14:54

·· 2014 ·· Luude-linn-surmav-arsenal-i

IX raamat

Pealkiri: Surmav arsenal - Luude linn
Autor: Cassandra Clare
Lehekülgede arv: 416
Sisu: Kui viieteistkümneaastane Clary Fray läheb oma kodulinnas New Yorgis klubisse nimega Pandemonium, satub ta seal mõrva tunnistajaks – ja selle mõrva sooritavad kolm teismelist, kes on kaetud kummaliste tätoveeringutega ja kel on kaasas imelikud relvad. Ja siis haihtub surnukeha jäljetult õhku. Politsei kutsumisel pole erilist  mõtet, kui selgub, et keegi peale Clary mõrvareid ei näe ning sellest, et inimene on surnud, pole jälgegi, isegi mitte veretilgakestki maas. Ja kas see, kes suri, oli üldse inimene?
Nii  kohtub Clary esimest korda varjuküttidega, sõdalastega, kes on pühendunud Maa deemonitest vabastamisele. See on ka tema esimene kohtumine Jace’iga, noormehega, kes näeb välja nagu ingel ja käitub nagu kaabakas. Peagi kistakse Clary Jace’i maailma, kui tüdruku ema kaob ning teda ennast ründab deemon. Kuid miks peaksid deemonid üldse Clary ja tema ema vastu huvi tundma? Ja miks Clary varjukütte näeb? See küsimus huvitab paljusid…

Arvamus: Huvitav, et raamat ilmus aastal 2007, aga eesti keelde tõlgiti alles 6 aastat hiljem.
Igastahes, see raamat oli järjekordne, mis mulle tohutult meeldis. Veidi kahju oli, et vaatasin filmi enne raamatut ja teadsin põnevamaid kohti ette, kuid mulje sellest ei muutunud. Jäin raamatuga väga rahule ja nuriseda polegi eriti midagi. Põnevust pakkus, et autor oli oma juttu paelunud kõik need olendid, kellest palju kirjutatakse- libahundid, vampiirid, nefilimid, haldjad jt. Aga kahjuks tänu sellele, et olin filmi enne raamatu lugemist näinud, ei teinud seda minu jaoks nii kaasahaaravaks, kui olin lootnud.
Hinne: 9/10

---
2570+ 416= 2986


Viimati muutis seda Unicorn (18/4/2014, 15:33). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime24/2/2014, 17:54

Tekitasin esimese postituse algusesse ka endale hindamistabeli :)

X & XI raamat

Pealkiri: Tasuja
Autor: Eduard Bornhöhe
Lehekülgede arv: 95
Arvamus: See oli tükk aega tagasi, kui seda kohustuslikuks kirjanduseks lugema pidin. Kui raamatut vabatahtlikult ei loe, siis enamasti ei pruugi muljed olla just meeldivad. Sain ruttu loetud, ei tapnud mind ära, aga samas ei olnud ka kuidagi kaasahaarav.
Hinne: 4/10

***

Pealkiri: Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad
Autor: Eduard Bornhöhe
Lehekülgede arv: 176
Arvamus: Arvamus jääb enam-vähem samaks, mis tasujal, kuid nüüd oli jutustus veidi pikem ja sisukas, mis tegi selle veidikenegi talutavamaks.
Hinne: 4/10

---
2986+95+176= 3239


Viimati muutis seda Unicorn (18/4/2014, 15:34). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime24/2/2014, 21:28

·· 2014 ·· Jutuvestja

Pealkiri: Jutuvestja
Autor: Edward Myers
Lehekülgede arv: 340
Sisu: Ükskord ennemuistsel ajal elas poiss, kelle nimi oli Jack. See Jack polnud aga kangelane, vaid jutuvestja, seitsmeteistkümneaastane talupoiss, kes läheb kuningalinna õnne otsima.
Teel on tal palju ohtlikke seiklusi. Ta kohtab näiteks rääkivat lindu, ühesilmalist röövlit, mustkunstnikku ja nukrat printsessi. Kõigil neil on jutustada oma lugu ning neist põimitakse kokku kirev jutukangas, mille kaudu autor vaatab, milline vägi on neil lugudel, mida me kõik jutustame.

Arvamus:Sain selle raamatu kevadel, kui lõpetasin klassi taaskord kiituskirjaga. Suured tänud mu eesti keele ja kirjanduse õpetajale selle valiku eest. Viisakusest otsustasin selle siis läbi lugeda, hea, et üldse lõppu jõudsin.
Mina ja muinasjutud ei sobi kokku. Me oleme väga halb paar. Seega ei hakka halba tagasisidet andma, head ammugi mitte. Võib-olla kellelegi meeldib, mulle mitte.
Hinne: 2/10

---
3239+ 340= 3579
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime10/3/2014, 12:56

·· 2014 ·· Tuhast-linn-surmav-arsenal-ii

Pealkiri: Surmav arsenal - Tuhast Linn
Autor: Cassandra Clare
Lehekülgede arv: 376
Sisu: Täieõiguslikuna varjuküttide sekka astunud Clary teeb lähemalt tutvust maailmaga, mis seni oli jäänud tema pilgu eest varjule. Tüdruku sõprade hulka kuulub nüüd libahunte ja vampiire ning tema saatusesse sekkuvad ootamatul moel haldjad.
See maailm, kus miski pole selline, nagu näib, pakub paraku järjest uusi mõistatusi. Kelle veri voolab Clary ja Jace’i soontes? Kust on pärit võimed, mis neis ühtäkki ilmnevad? Kas Valentine on ohtlik hullumeelne või korrumpeerunud varjukütiladviku vastu võitlev aatemees? Mida teha, kui peale deemonite tuleb noortel võidelda ka omaenda tunnete vastu? Autor hoiab lugejaid endiselt kütkeis.

Arvamus: Okei nii. Selles tõlkes oli nii kuradima palju vigu, et see ajas mind närvi. Kas keegi luges selle enne trükkimist läbi ka? Evil or Very Mad 
Raamatul ise polnud häda midagi. Mulle meeldis. Sisu jäi veidi lahjemaks kui esimesel osal. Loodan, et kolmas raamat suudab selle poolest etem olla. Mulle tegelikult ei meeldinud see Jace'i ja Clary õe-venna värk. Ja see ka, kuidas Simon käitus. Nagu mingisugune viieaastane. Luke on lahe, Magnus eriti vinge. Midagi tõeliselt erilist välja nagu ei oskagi tuua, arvatavasti ka sellepärast, et sai juba üsna ammu läbi loetud.
Hinne: 8/10

---
3579+ 376= 3955
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime10/3/2014, 13:10

·· 2014 ·· Videvik091409

Pealkiri: Videvik
Autor: Stephenie Meyer
Lehekülgede arv: 464
Sisu: Isabella Swan kolib päikeselisest Phoenixist süngesse Forksi linnakesse isa juurde. Forksi keskkoolis kohtub ta salapärase võluva Edward Culleniga ning tema elu võtab ülipõneva ja hirmutava pöörde. Portselanheleda naha, kuldsete silmade, lummava hääle ja üleloomulike annetega Edward on ühtaegu vastupandamatu ja läbinähtamatu. Kuni tänaseni on tal õnnestunud oma tõelist loomust varjata, aga Bella võtab nõuks tema tumedale saladusele jälile jõuda. Bella aga ei mõista, et mida rohkem ta Edwardisse kiindub, seda rohkem riskib ta nii enda kui ka oma lähedaste turvalisusega. Ja nüüd võib olla hilja ümber mõelda…

Kolm asja on aga kindlad. 

Esiteks, Edward on vampiir. 
Teiseks, ta januneb Bella vere järele. 
Ja kolmandaks, Bella on tingimusteta ja pöördumatult temasse armunud.
Katkend: No otseloomulikult on minu lemmikkatkendiks järgnev:
"Ja nii armus lõvi tallekesse..." sositas Edward. Pöörasin pea kõrvale, et oma silmi varjata, sellest üheainsast sõnast nii elevil.
"Milline loll talleke," ohkasin ma.
"Milline haige, masohhistlik lõvi."

Arvamus: Kuna olin nädalavahetusel haige ja minu päevad möödusid voodis lebades siis otsustasin võtta kätte ja midagi lugeda. Kuna eelneval päeval olin telekast sattunud "Päikesevarjutust" vaatama, siis mõtlesin, et miks mitte lugeda see raamat aegadega meenutamiseks jälle kätte. Kui olin noorem, siis olin tõeline Videviku hull. Nüüd seda lugedes pidin tõdema, et minu arvamus autorist pole muutnud - Meyer kirjutas raamatu ikkagi suurepäraselt. Veidi häiriv oli seekord minu jaoks, et Edward oli tujukas... liiga tujukas. Märkasin kohe alguses ühte täheviga ning hiljem tühikuviga. Tõeliselt oluline märkus.
Hinne: 9/10

---
3955+ 464= 4419
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime16/3/2014, 15:03

·· 2014 ·· 13347

Pealkiri: Surmav Arsenal - Klaaslinn
Autor: Cassandra Clare
Lehekülgede arv: 480
Sisu: Cassandra Clare’i sarja „Surmav arsenal” kolmanda raamatu „Klaaslinn” tegevus leiab aset varjuküttide iidsel kodumaal, pastoraalses Idrises ja selle kaunis pealinnas Alicantes, kus aeg näikse olevat peatunud: hõbedaselt hiilgavate deemonitornide mõju ei lase seal kasutada telefoni ega mootorsõidukeid.
Tuhat aastat tagasi oli ingel Raziel pannud Idrises oma verega aluse rassile, kes pidi hoidma sellest maailmast eemale deemonid, ent võimuihast hullunud Valentine Morgenstern kavatseb just nende abil valla päästa sõja, et hävitada kõik allilmlased, keda ta maniakaalselt vihkab, ning ühtlasi varjukütid, kes keelduvad talle truudust vandumast.
Esimestes raamatutes põimitud suhete kangasse lisandub uusi mustreid; lõimelõngu katkestatakse ja sõlmitakse uuesti. Osa saladusi näib lahenevat, aga kas päevavalgele tuleb kogu tõde või kas seda ongi alati tarvis?

"Klaaslinnaga" jõuab Cassandra Clare'i osavalt romantikat ja põnevust segav gootilike sugemetega linnafantaasia sari "Surmav arsenal" poole peale, kuid lahendus, mis veel äsja tundus käeulatuses, nihkub aina kaugemale. Püüdes päästa oma ema ja aidata sõpru, on Clarissa on sunnitud minema Klaaslinna, mis võib tähendada talle surma. Olukorras, kus usaldada ei saa isegi venda ja algaja varjukütt on sunnitud abi otsima võõrastelt, seisavad Clarissa ees rasked valikud. Mitmed vastamata jäänud küsimused leiavad ootamatud lahendused ning lugu teeb nii jahmatavaid pöördeid, et lugeja võib olla sunnitud oma senise arvamuse nii mõnestki tegelasest täielikult ümber hindama.
Sash Uusjärv

Arvamus: Ma nüüd ei teagi, kumb raamat mulle rohkem meeldis. Kas esimene või kolmas. Arvatavasti ikka see. Tore, et venna-õe jama lõpuks läbi sai ja Jace veidikene normaalsemaks hakkas. See, et Sebastian tegelikult halb on, sellest sain ma üsna ruttu aru. Max'i surm oli muidugi kurb, aga ilma selleta vast polekski saanud. Raamat sai ruttu otsa - järelikult mulle meeldis. Nüüd ootan juba hea meelega neljanda raamatu tõlkimist.
Ah jaa, need inglid olid ikka õeluskotid küll.
Hinne: 9/10

---
4419+ 480= 4899
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime3/4/2014, 21:02

·· 2014 ·· 13801

XVI raamat

Pealkiri: Põrgu sõdalased. Kellavärgiga ingel.
Autor: Cassandra Clare
Lehekülgede arv: 400
Sisu: Lightwood, Wayland, Herondale, Penhallow... Nimed, millega Cassandra Clare’i “Surmava arsenali” sarja lugejad on juba tuttavad, ilmuvad selles romaanis jälle nende ette – muutunud on ainult aeg ja koht, kus hargneb teose sündmustik. Nefilimide varasema põlvkonna võitude ja kaotuste tunnistajaks on kuninganna Victoria aegne udune London ning sündmuste keerises tüdruk Tessa.
Saanud teda kasvatanud tädi surma järel Londonis elava venna saadetud laevapileti, sõidab neiu New Yorgist temaga kohtuma, ent ei leia Nate’i eest. Tessa on ihuüksi võõras linnas, teadmata oma sünget sünnisaladust ning oskamata aimata, et teda jahib tema erilise võime pärast okultistlike ringkondade mõjuvõimsaim isik – kurjakuulutav Magister.

Hinne: 10/10

····

·· 2014 ·· 14009

XVII raamat

Pealkiri: Põrgu sõdalased. Kellavärgiga prints.
Autor: Cassandra Clare
Lehekülgede arv: 416
Sisu: Victoria-aegse Londoni maagiast küllastunud allilma kistuna avastab Tessa Gray, et on hakanud järjest enam kiinduma Jemisse, aga haihtunud pole ka piinav tõmme seletamatult tujuka Willi poole. Midagi näikse Willis siiski pikkamööda muutuvat – müür, mille ta enda ümber on püstitanud, oleks nagu hakanud murenema. Kas Magistri leidmine võimaldaks hämaratest meeleoludest muserdatud noormehel vabaneda piinavatest saladustest ning annaks ühtlasi vastuse Tessa küsimusele, kes ta on ja mis on siin maailmas tema elu eesmärk? Tõeotsingud ähvardavad saada kolmele sõbrale hukatuslikuks: üks nende lähiringist osutub reeturiks ja Tessa ei suuda ikka veel oma tunnetes selgusele jõuda.
Sarja „Põrgu sõdalased” teises raamatus jätkuvad Cassandra Clare’i „Surmava arsenali” sarja varjuküttide varasema põlvkonna seiklused udusel ja vihmasel Inglismaal.

Arvamus: Need raamatud olid tõesti head. Ei oskagi nagu öelda, kummad mulle rohkem meeldisid. Kas Surmav Arsenal või Põrgu Sõdalased. Viimane oli vist isegi huvitavam. Põrgu Sõdalaste koha pealt olid mõlemad suurepärased raamatud. Teises oli kahjuks jubedalt tõlkimisel näpuvigu tekkinud. Sisu oli hea, kohati aimasin veidi ette, kuid oli ka täiesti üllatavaid kohti. Midagi eriti suurepärast ei oskagi nagu tuua, aga midagi halba ka mitte. Mulle tohutult meeldis! :) Nüüd tuleb siis oodata kuni kolmas raamat tõlgitakse.
Hinne: 10/10

---
4899+ 400+ 416= 5715


Viimati muutis seda Unicorn (18/4/2014, 15:35). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime5/4/2014, 12:54

·· 2014 ·· Pyhapaevaisa

XVIII raamat

Pealkiri: Pühapäevaisa
Autor: Kaire Sumberg
Lehekülgede arv: 238
Sisu: Südamliku ajaviiteromaani «Pühapäevaisa« lugu on alguse saanud 80-ndate lõpust. Ajad olid siis keerulised ja ajalehed huvitavad. Pidevalt oli hinges ärevus ja hirm tuleviku ees. See oli muutuste ja lootuste aeg. «Pühapäevaisa« on jutustus ühest noorest Tartu neiust, nähtuna tema enda silme läbi. Ta vaatab tagasi oma kooliajale ja isikliku elu algusele. Tema eluteele satub nii suuri kui ka väiksemaid raskusi, kuid visadus, töökus ja armastus aitavad tal hakkama saada.
Sisu vol 2:

Arvamus: See raamat oli tohutult erinev nendest raamatutest, mida see aasta olen lugenud. Ja kirjaniku kirjutamise stiil oli ka hoopis erinev. See tuli kindlasti ka sellest, et tegu polnud tõlgitud raamatuga. Mulle tegelikult tohutult meeldis! See oli suurepärane vaheldus ja nüüd hindan Eesti kirjanikke rohkem. Sisu oli väga tõene, kaasahaarav, vahel isegi üsna valulik. Elasin raamatusse tohutult sisse. :) Kui nuriseks, siis ainult kaanekujunduse kallal.
Hinne: 9/10

---
5715+ 238= 5953


Viimati muutis seda Unicorn (18/4/2014, 15:36). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime13/4/2014, 18:58

·· 2014 ·· Show?image_id=1182

IXX raamat

Pealkiri: Ilus pimedus
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Lehekülgede arv: 424
Sisu: Ethan Wate oli alati mõelnud Gatlinist, sellest väikesest lõunaosariikide linnast, mida ta oli alati oma koduks pidanud, kui paigast, kus kunagi midagi ei muutu. Siis kohtas ta uut salapärast tüdrukut Lena Duchannes’i, kes näitas talle salamaailma, mis oli kogu aeg nähtamatuna tema silme all olemas olnud. Gatlinit, kus Lena vägevatest üleloomulikest olenditest suguvõsa oli juba mitu põlve endal needuse märki kandnud.
Ühiselt suutsid Ethan ja Lena seista vastu kõigele, mida Gatlin neile näkku paiskas, kuid pärast traagilist kaotust hakkas Lena eemale tõmbuma ja asju salajas hoidma ning see pani nende suhte proovile. Ja kui Ethani silmad olid kord juba avanenud nägema ka Gatlini tumedamat poolt, polnud tagasipöördumine enam võimalik. Ethan, keda piinavad kummalised nägemused, mida näeb ainult tema, kistakse üha sügavamale linnakese ajaloo sasipuntrasse ning ta jääb kinni lõputu rägastikuna laiuvate maa-aluste tunnelite ohtlikku labürinti, kus miski pole päris selline, nagu pealtnäha paistab.


····

·· 2014 ·· 0693089

XX raamat

Pealkiri: Ilus kaos
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Lehekülgede arv: 436
Sisu: Ethan Wate arvas, et hakkab juba ära harjuma imelike ja võimatute sündmustega selles väikses lõunaosariikide linnas Gatlinis, mis oli tema kodulinn. Aga pärast seda kui Ethan ja Lena koju tagasi jõudsid, omandasid sõnad „imelik” ja „võimatu” uusi tähendusi. Rohutirtsude parved, rekordeid purustav kuumus ja laastavad tormid hävitasid Gatlinit, samal ajal kui Ethan ja Lena püüdsid aru saada, millised on Lena võtmise tagajärjed. See kõik mõjutas isegi Lena vägevate üleloomulike võimetega sugulasi, kelle võimed hakkasid andma ohtlikke tagasilööke. Pikapeale kerkis selgelt esile üks küsimus: mida – või keda – peaks ohverdama, et päästa Gatlin?
Ethani jaoks on kaos hirmutav, kuid samas teretulnud tähelepanu kõrvalejuhtija. Teda piinavad jälle unenäod, kuid seekord ei ole asi Lenas – see, mis teda piinab, väljub unedest ja asub teda jälitama ka igapäevaelus. Veel hullem on aga asjaolu, et Ethan hakkab kaotama tükikesi iseendast: ta unustab nimesid, telefoninumbreid, isegi mälestusi. Ta ei tea, miks see nii on, ja ta on enamasti liiga hirmunud, et abi küsida.

Mõnikord pole olemas ainult üht vastust ja üht valikut. Mõnikord pole enam võimalik tagasi pöörata. Ja õnnelikku lõppu seekord ei tule.

Arvamus: Lõpp ei meeldinud. Trioloogia jäi liiga lahtiseks. Mis on sellel kõigel mõtet, kui lõppu ei ole? Kui me ei saagi teada seda, mille jaoks nad kogu kolmanda raamatu pingutasid? Kui nüüd see välja jätta, siis raamat oli täitsa hea. See väljendub ka loomulikult sellest, et ruttu said otsa. Natukene palju oli neid segaseid kohti. Kolmandas raamatus eriti. Näiteks ka see, et Rid kadus jälle ära, aga mis temast sai? Selles osas oli ikka üsna kehv, aga võib-olla mõnele meeldibki nii.
Kirjutatud oli siiski hästi, selles osas ma midagi halba ei ütle. Kuskil ei veninud ka liiga, tegelased ja sündmused olid põnevad. Esimese osa lugesin ikka teab kui ammu läbi ja ega polekski lõpuni võtnud, kui sõbrannadega ei oleks seda filmi vaadanud.
Hinne: Pendeldab 7 ja 8 vahel kümnest. :)

---
5953+ 424+ 436= 6813


Viimati muutis seda Unicorn (18/4/2014, 15:37). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime16/4/2014, 17:11

·· 2014 ·· Show?image_id=1246

XXI raamat

Pealkiri: Näljamängud
Autor: Suzanne Collins
Lehekülgede arv: 304
Sisu: Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel.
Arvamus: Alustan kaanest. Raamatukaan on ise hästi lihte ja ilus. Ainuke miinus minu jaoks on see, et pealkirja tähed on ümbritsetud punasega, mis minu jaoks sinna väga ei sobiks.
Sisu on vaimustav. Kahetsen aga samas ka ei kahetse, et raamatu alles nüüd esmakordselt läbi lugesin. Põhjus on tegelikult üsna naljakas. Nimelt sõbranna luges teist raamatut ja siis võtsin suvalise koha pealt lahti ja seal oli just see koht, kus verd sadas. Niisiis tekkis arvamus, et raamat on võigas, kuid kus sa sellega. Vähemalt esimeses osas polnud midagi, kui just Peeta jalahaava kirjeldus välja jätta.
Collins on tõesti hea kirjanik, kogu jutt oli voolav ja kõik oli olemas. Lisaks oli see ka suurepärane vaheldus kõigile nendele müstilistele raamatutele. See oli tõeliselt nauditav lugemine. :)
Hinne: 10/10
Raamatukaas: 4/5

---
6813+ 304= 7117


Viimati muutis seda Unicorn (18/4/2014, 15:51). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime18/4/2014, 15:29

·· 2014 ·· Rothmassaja-kaas

XXII raamat

Pealkiri: Mässaja
Autor: Veronica Roth
Lehekülgede arv: 397
Sisu: Ma olen teinud halba. Ma ei saa seda tagasi võtta, see on osa minust.

Tris pääses julmast rünnakust tema lapsepõlvekodu ja perekonna vastu. Aga ta on maksnud kohutavat hinda. Leinast ja süümepiinadest räsituna käitub ta veelgi meeletumalt, üritades leppida oma uue tulevikuga. Kui Tris tahab aga jälile saada tõele oma maailma kohta, peab ta olema tugevam kui eales varem, sest teda ees ootavad valikud on veel raskemad, ohverdused veel rängemad.

Võitlus ellujäämise nimel lagunenud maailmas… Tõde on tema ainus lootus.

Arvamus: Kõigepealt minu mulje sellest raamatukaanest. Pean tõdema, et ma armastan seda. See on täiesti perfektne, kõik nii nagu peab. Värvid ja üldmulje fantastiline. Isegi veidikene tagasihoidlik. Super! :)
Palju on siis võrreldud Näljamänge ja Lahkulööjat, ausalt ei teagi nüüd kumb parem. Mõlemal on omad plussid. Esialgu oleksin kindlasti olnud kindlasti Näljamängude poolt, nüüd seis vist üsna viik, kuid ühe poolt olen rohkem. :)
Raamat lõppes paraja pauguga, see kannustab mind edasi lugema. See, kuidas autor muudkui jahvatas sellest, et Tris ei saa Willi tapmisest üle jne, käis mõnel hetkel natukene närvidele. Trisi ja Tobiase pidev tülitsemine valmistas ka veidi meelehärmi. Muu oli suurepärane ja meeldis tohutult. :)
Nagu sõjas ikka, oli ka selles raamatus palju reetureid ja vastupidi.
Hinne: 10/10
Raamatukaas: 5/5

---
7117+ 397= 7514
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime27/4/2014, 17:00

·· 2014 ·· 1503110490

XXIII raamat

Pealkiri: Vennad Lõvisüdamed
Autor: Astrid Lindgren
Lehekülgede arv: 232
Sisu: Nüüd ma jutustan oma vennast. Minu vend on Joonatan Lõvisüda – temast tahangi ma jutustada. Minu meelest tundub see kõik olevat peaaegu muinasjutt ja natuke tondilugu ka, aga ometi on see algusest lõpuni tõsi. Ehkki seda ei tea keegi peale minu ja Joonatani.
Joonatani nimi polnud alguses hoopiski Lõvisüda. Ta perekonnanimi oli Lõvi, täpselt niisamuti nagu minul ja emalgi. Tema oli Joonatan Lõvi. Minu nimi on Karl Lõvi ja meie ema oma Sigrid Lõvi. Isa nimi oli Aksel Lõvi, aga tema läks meie juurest ära siis, kui ma olin kõigest kaks aastat vana, ta läks merele ja sestsaadik pole me temast enam midagi kuulnud.

Arvamus: Alustab kaanest. Ütlen ausalt, et see pilt on parem kui mõnel teisel lasteraamatul. Täitsa hea. Lastele sobilik.
Tegemist oli siis kohustusliku kirjandusega Very Happy Igastahes olen seda varem lugenud ja oli armas jutt. Sai siis seekordki ruttu läbi ja sisu kõik veel ergalt meeles. Lindgren oli hea kirjanik. Ei oskagi ausaltöeldes midagi välja tuua. Tore raamat :)
Hinne: Niipea uuesti ei loeks, aga sisuks ikka 9,5/10
Raamatukaas: 4/5


---
7514+ 232= 7746
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime1/5/2014, 18:03

·· 2014 ·· Show?image_id=1131

XXIV raamat

Pealkiri: Pilapasknäär
Autor: Suzanne Collins
Lehekülgede arv: 336
Sisu: Lõõmav tüdruk Katniss Everdeen on elus ja tema perekond väljaspool ohtu, kuigi nende kodu on hävitatud. Gale on põgenenud. Peeta on Kapitooliumis vangis. 13. ringkond on tõesti olemas. On mässajad. On uued juhid. Revolutsioon kogub jõudu.
Täiesti ettekavatsetult päästeti Katniss julma Vaigistusveerandsaja areenilt ja täiesti ettekavatsetult on ta juba pikka aega osalenud revolutsioonis, ise sellest midagi teadmata. 13. ringkond on varjust välja tulnud ja seal hautakse plaane Kapitooliumi kukutamiseks. Paistab, et hoolikalt seatud plaanides on olnud mängus kõikide käsi, välja arvatud Katnissi oma.

Revolutsiooni edu sõltub Katnissi soovist hakata etturiks, võtta vastutus loendamatute elude eest ja muuta Panemi tulevikku. Selleks peab ta kõrvale heitma oma viha ja usaldamatuse. Temast peab saama ülestõusnute pilapasknäär – olgu isiklik hind milline tahes.

Arvamus: See kaan oli neist kolmest kõige kaunim. :) Mulle tohutult meeldis :)
Näljamängude trioloogia on suurepärane. Ma armastan neid raamatuid nüüd tohutult. Olen südamest tänulik, et Collins need raamatud kirjutas. :) Nüüd Pilapasknääri juurde - See raamat... ma ei teagi. See oli tegelikult üsna masendav. See meeldis mulle ja ei meeldinud ka. Kõik oli fantastiline kui välja jätta Primi surm, Finnicki surm, kõikide teiste surm, 12.ringkonna hävitamine. Nii palju õelaid tegelaskujusid, kes käitusid nii isekalt. Ma pole tükk aega nutnud, aga see koht, kus Katniss oli kodus Võitjate Külas ja Buttercupile tegi selgeks, et Prim on surnud... võttis ikka pisara silma küll. Ja see mis Peetaga tehti... Jube. Trioloogia lõppes minu jaoks ikkagi väga kurvalt, oli see kõik tegelikult ju üks kurb lugu. Kuid armastan seda sellegipoolest.
Hinne: 10/10
Raamatukaas: 5/5

---
8066+ 336= 8402


Viimati muutis seda Unicorn (22/5/2014, 19:58). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime12/5/2014, 18:41

·· 2014 ·· Mrgitud165508

XXV raamat

Pealkiri: Märgitud
Autor: Kristin Cast, P.C.
Lehekülgede arv:  310
Sisu: Zoey Redbird on kuueteistkümneaastane tüdruk, kelle vampiiride jäljekütt ühel harilikul koolipäeval ära Märgib. Ta peab jätma oma senise elu seljataha ja minema Öö Koja kooli, kus temast saab täiskasvanud vampiir. Aga seda vaid juhul, kui ta suudab läbi teha Muutuse. Peagi selgub, et Zoey ei ole tavaline vampiiriõpilane. Ta on jumalanna Nyxi väljavalitu, kel on haruldane võime kutsuda välja kõik viis elementi: õhk, maa, tuli, vesi ja hing. Kui Zoey saab teada, et Öö Koja eliitrühma Pimeduse Tütarde juht kuritarvitab jumalannalt saadud andi ja oma positsiooni, peab ta otsustama, kas julgeb astuda vastu enda saatusele. Õnneks on tal uued sõbrad, kes teda hätta ei jäta.
Arvamus: Kaane koha pealt siis mulle endale väga meeldivad Öö Koja sarja raamatute kaaned. Ilusad.
Kuna Jahitud ära tõlgiti, siis otsustasin selle sarja uuesti läbi võtta. Esimene osa oli parem kui mäletasin. Kõige häirivamaks faktoriks on mulle see meestejama, mis õnneks tuleb alles(kahjuks juba) teises raamatus. Aga kuna seda esimeses raamatus veel ei olnud, siis oli meeldiv lugemine. See raamat sai kähku otsa, aga midagi nii väga erilist meelde ei jäänud. Hetkel mõtetega rohkem teise raamatu juures, kuna see pooleli.
Hinne: 8/10
Raamatukaas: 5/5

---
8402+ 310= 8712


Viimati muutis seda Unicorn (22/5/2014, 19:59). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime22/5/2014, 19:36

·· 2014 ·· Reedetudkaas

XXVI raamat

Pealkiri: Reedetud
Autor: Kristin Cast, P.C.
Lehekülgede arv: 336
Sisu: Vastmärgitud vampiir Zoey Redbird on end Öö Koja koolis sisse seadnud. Lõpuks ometi kuulub ta kusagile, temast tehakse isegi Pimeduse Tütarde juht. Ja mis kõige parem – tal on oma poiss… või lausa kaks. Siis aga juhtub mõeldamatu: keegi hakkab tapma inimteismelisi ning kõik asitõendid viitavad Öö Kojale. Zoey taipab, et võimed, mis ta nii eriliseks muudavad, võivad ohustada tema lähedasi. Siis, hetkel, mil Zoey oma uusi sõpru kõige enam vajab, tabab surm Öö Koda ning Zoey peab leidma vapruse, et astuda vastu reetmisele, mis võib murda ta südame ja hinge ning seada hädaohtu kogu tema maailma.
Arvamus: Ohohoo, peab nüüd natuke ajusid pingutama. Ma tean, et mulle ei meeldinud absoluutselt, et selles osas see poistejama pihta hakkas. Kahjuks nagu ka eelmisel korral, ei jäänud mulle teine osa just eriti meelde. Samuti ka eelmises raamatus juhtunu korrutamine on üsna igav. Üldiselt oli vist täitsa tore osa, kuna lugemine läks kiirelt, kuid kindlasti mitte lemmik. Ka raamatukaas ei jäta niivõrd erilist muljet.
Hinne: 7,5/10
Raamatukaas: 3,5/5

---
8712+ 336= 9048


Viimati muutis seda Unicorn (22/5/2014, 19:59). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime22/5/2014, 19:56

·· 2014 ·· Porgulikudkaas

XXVII raamat

Pealkiri: Põrgulikud lõpuõhtud
Autor: Kim Harrison, Lauren Myracle, Meg Cabot, Michele Jafe, Stephenie Meyer
Lehekülgede arv: 256
Sisu: Kogumikus „Põrgulikud lõpuõhtud“ näitavad menukad noorteromaanide autorid, teiste seas Stephenie Meyer („Videvik“) ja Meg Cabot („Printsessi päevikud“) lõpuõhtut hoopis uuest, paranormaalselt halvast küljest.

Need viis lugu, kus seiklevad vampiiri järglased ja deemonitega võitlevad inglid, on tõeliselt lõbusad. Pole vaja rentida limusiini ega korsetti – lõpuõhtu peab lihtsalt olema põrgulikult seksikas ja hirmsalt lõbus.

Lood:
Meg Cabot „Vampiiritapja tütar“
Lauren Myracle „Lillekimp“
Kim Harrison „Madison Avery ja hall vikatimees"
Michele Jaffe „Sada suudlust“
Stephenie Meyer „Põrgu maa peal“

Arvamus: Kuna raamat oli Rahva Raamatus hea odav, siis mõtlesin, et ostaks ära. Ja ma ei pidanud pettuma, kõik looda olid üsna huvitavad, minu lemmikuteks olid "Sada suudlust" ja "Lillekimp". Madison Avery jutt jäi veidi lahtiseks, aga võib-olla on viga minus. Ka Meyer ei suutnud seekord üllatada. Caboti jutt oli üsna keskmine. Lillekimbu ja Sada Suudlust juttude ideed olid väga head ja põnevad. Suurt elamust nendest raamatutest võib-olla ei saa, kuid mõnus lugemine oli siiski. Raamatukaas on ilus ja lihtne.
Hinne: 8/10
Raamatukaas: 4/5

---
9048+ 256= 9304
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime23/5/2014, 13:11

·· 2014 ·· 9789949505302

XXVIII raamat

Pealkiri: Väljavalitud
Autor: Kristin Cast, P.C
Lehekülgede arv: 288
Sisu: Öö Kojas tegutsevad tumedad jõud ning vastmärgitud vampiiri Zoey Redbirdi seiklused koolis võtavad salapärase pöörde. Sõpradest saavad vaenlased ja, kummaline küll, vihavaenlastest sõbrad. Nõnda algab sarja kaasahaarav kolmas osa, kus Zoey pannakse proovile nagu ei kunagi varem. Tema parim sõber Stevie Rae on ebasurnud ja pingutab, et säilitada endas inimlikkust. Zoeyl pole aimugi, kuidas teda aidata, aga ta teab, et tema ja Stevie Rae avastusi tuleb Öö Kojas varjata kõigi eest, sest usaldada ei saa enam kedagi. Tagatipuks leiab Zoey end ootamatust olukorrast kolme poiss-sõbraga. Kui tuua mängu veel verejanu, võib tagajärjeks olla katastroof. Ja nagu sellest poleks veel küllalt, hakkavad surema vampiirid. Päriselt surema. Ent nagu Zoey sageli avastab: asjad on harva nõnda, kui pealtnäha paistab…
Arvamus: Taaskord oli see pidev korrutamine. Kas ainult mulle tundub, et neid kõrvalisi märkmeid jääb järjest vähemaks? Erik mulle ausaltöeldes ei meeldi. Nagu ka Aphrodite mainis, on autor teda kujutanud sellisena, et kõik peaks käima nii nagu tema soovib. Heath on tore, selline hoolitsev ja armas. Kuna ta oli ennem vaimujälge ka selline, siis ta mulle meeldib. Loreni kohta ei jäänudki kindlat arvamust. Ta täpselt nagu kõikus headuse ja halva vahepeal. Heathist oli muidugi jube kahju. Veidi nõme, et Zoey sõbrad ei lasknud tal lõpus isegi mitte selgitada. Ja miks ta koguaeg oma kõhutunnet kuulas, aga Loreniga koos olles mitte? Miksmiksmiks? Üldiselt oli hea lugemine siiski, kui poistedraama välja arvata. Raamtaukaas meeldib mulle neist kõigist ilmselgelt kõige vähem.
Hinne: 7,5/10
Raamatukaas: 3/5

---
9304+ 288= 9592
Tagasi üles Go down
Sponsored content





·· 2014 ·· Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2014 ··   ·· 2014 ·· Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
·· 2014 ··
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3Mine lehele : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» 2014
» 2014
» 2014
» 2014
» *2014*

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Unicorn-
Hüppa: