MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 ·· 2015 ··

Go down 
AutorTeade
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime13/1/2015, 20:06

See aasta hindan 10-punkti pallisüsteemi asemel 5-palliga.

6/5 üle mõistuse hea
5/5 suurepärane
4/5 (väga) hea
3/5 keskmine
2/5 ei meeldinud
1/5 katastroof/jätsin pooleli

Palun mu näidet mitte eriti tähele panna, sest kui teen kuskil paranduse siis eelnevalt hüppab kõik paigast ära ja ma ei jaksa rohkem jamada. 
ÜKS
Pilt.
Pealkiri


Autor: ?
Lehekülgede arv: ?
Sisututvustus: ?
Arvamus: ?

Hinne: ?


Lehekülgi loetud - 0
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime21/1/2015, 19:13

ÜKS

·· 2015 ··  9789949273126.jpg

Klass


Autor: Gerda Kordemets
Lehekülgede arv: 280
Sisututvustus: Ilmar Raagi filmi põhjal raamatu väljaandmise põhjus on kurb tõsiasi, et filmi pole oma aktuaalsust kaotanud. Sama jõuliselt kui filmikeel jõuab lugejani ka Gerda Kordemetsa tekst käesolevas raamatus, mis räägib aust ja väärikusest, saatuslikest juhtustest. Loo põhiküsimus on ülekohtus. Kui palju lubab inimese väärikus kannatada ülekohust. Ja mis hetkel muutub vastuhakk ise vägivallaks?
Arvamus: Klass sai läbi mul juba jaanuari esimestel päevadel, seega on nüüd meenutamist küll ja veel. Mäletan, et kui loetud sai, mõtlesin lihtsalt mitukümmend minutit sisust. Vägivallast. Maailmas. Elust. See raamat suutis mind tõsiselt kõige üle mõtisklema panna. Sellel oli tõeline sisu, tugev mõte. Ma ei lootnud raamatust nii palju emotsioone saada, kui ma tegelikult sain. Usun, et vaatenurkade vahetamine andis teosele palju juurde. Laua peal on hetkel oma korda ootamas "Klassi" järg. Loodan, et ka seegi on suurepärane.


Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven 


Lehekülgi loetud - 280
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime21/1/2015, 19:29

KAKS

·· 2015 ··  9789949341573.jpg

Rubiinpunane



Autor: Kerstin Gier
Lehekülgede arv: 312
Sisututvustus: 16-aastane Gwendolyn teab, et mõnel tema suguvõsast on iseäralikud võimed, kuid ta elab teadmises, et imepärase geeni kandja on kaunis nõbu Charlotte, mitte tema. Gwendolyn tunneb end aeg-ajalt siiski kuidagi iseäralikult ning satub ühel päeval ootamatult 18. sajandi alguse Londonisse. Selgub, et just Gwendolyn on perekonna kõige salapärasem liige ja pärinud ajaränduri geeni. Miks oli ema tema sünnikuupäeva varjanud? Kas Gwendolyni ema üldse oli tema pärisema? Mis juhtus ajamasinaga? Gwendolyn ja Gideon – poiss, kes on pärinud ajaränduri geeni isaliini pidi ja kes on Gwendolyni arvates paras ennasttäis ninatark– , seiklevad ajas koos ja püüavad neile ja veel paljudele muudele küsimustele vastuseid leida ning välja selgitada, keda nad minevikus ja olevikus usaldada võivad.
Arvamus: Mulle täitsa meeldis see raamat. Algus ja lõpp olid väga huvitavad. Kuna ka seegi sai üsna ammu aega tagasi loetud, ma täpselt kõike detailselt ei mäleta. Vahepeal seal kuskil keskel hakkas natukene venima. Gwedolyn'i parim sõbranna oli väga kihvt. Ja Gideon hakkas ka mulle täitsa meeldima. Kui ma nüüd valesti aru ei saanud, siis tegelikult on hoopis Lucy Gwenny ema? Ja see Lucy mees tema isa? Gwedolyn'i ajalooõpetajast loodan ka järgmises kahes raamatus midagi kuulda. Kui need vaid juba ära tõlgitaks! Kuna ma see aasta üritan tõesti ausamalt hindeid panna, siis seekord üritan ka karmimalt hinnata. Muidu väga loetav ja hea raamat ajaviiteks.


Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven 


Lehekülgi loetud - 592
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime21/1/2015, 19:55

KOLM

·· 2015 ··  141661

Xena: All I Need to Know I Learned From the Warrior Princess



Autor: Josepha Sherman
Lehekülgede arv: 157
Sisututvustus: In a time of ancient gods,
warlords and kings,
a Land in turmoil
cried out for a hero.
She was XENA,
a mighty princess
forged in the heat of battle.
Xena: Warrior Princess. Gabrielle: Bard of Poteidaia. Theirs was a life of adventure. A life of romance. A life of great deeds and great battles against the forces of evil. A life of good and bad gods, of deep and lasting friendships.
In their travels, Gabrielle, Xena's bosom companion, learned much from the princess. When to keep your sword sharp and your wit sharper. When the size of Your staff does make a difference. In return, Gabrielle taught Xena the secrets of warmth, kindness, and joy.
Now, in her own recently discovered words, the Bard of Poteidaia talks of what she got from Xena and what Xena gave her, lessons about life that will ease the path for those of us battling on through the modern world.

Arvamus: Huvitav lugemine. Kuna ma Xena't veel väga palju vaadanud ei ole, siis kahjuks päris mitmed peatükid jäid segaseks. See eest need, mida näinud olen, oli väga vahva lugeda. See äratundmise hetk meeldis eriti. Stiil oli selline teistsugune ja kaasakiskuv. Inglise keele poolest väga keeruline ei olnud, kuid siiski oli lauseid, mida ma eriti ei mõistnud. Üldmuljes oli ikka aru saada, millest parasjagu jutt on. Aresega seotud peatükid olid eriti kihvtid. Kiidan! 


Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven 


Lehekülgi loetud - 749
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime30/1/2015, 19:19

NELI

·· 2015 ··  3565

Ja ei jäänud teda ka



Autor: Agatha Christie
Lehekülgede arv: 224
Sisututvustus: Varem pealkirja all “Kümme väikest neegrit” ilmunud raamatus meelitab salapärane U. N. Owen kümme inimest, keda pealtnäha miski omavahel ei seo, Devoni ranniku lähedale Sõdurisaarele. Õhtusöögi ajal hakkab mängima salvestus, milles nähtamatu majaperemehe hääl süüdistab külalisi selles, et neil kõigil on mingi sünge saladus. Samal õhtul leitakse üks külalistest, hooletu autojuht Tony Marston surnult. Surmapõhjus on tsüaniidimürgitus. Pinge kasvab sedamööda, kuidas külalised mõistavad, et mõrvar kavatseb tappa üha uuesti ja uuesti.
Arvamus: Tegemist on esimesee Agatha Christie raamatuga, mida lugenud olen. Soovituse sain siitsamast foorumist ja shine'ilt kui ma nüüd just ei eksi. Tänan teda raamatut soovitamast! :) See kriminaalromaan oli väga hea, kuigi ma mõrvarit algusest peale teadsin. Huvitav oli jälgida Agatha lükkeid. Tegevus läks edasi hästi kiiresti ning idee oli põnev. Päris täispunkte ei saa panna, kuid palju puudu ka ei jää. Wink


Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven 


Lehekülgi loetud - 973
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime17/2/2015, 22:04

VIIS

·· 2015 ··  9789949273447.jpg

Klass: Elu pärast



Autor: Gerda Kordemets
Lehekülgede arv: 336
Sisututvustus: Menuka ja auhinnatud telesarja põhjal valminud romaan jätkab sealt, kust „Klass“ pooleli jäi, püüdes lahendada lahendamatut: kuidas sellise koormaga edasi elada. Tegelaste sisemonoloogid annavad psühholoogiliselt tõetruu pildi erinevatest inimtüüpidest, kannatustest, enesesüüdistustest ja -õigustustest, kuid ka aususest, vastutusest ja õiglusest. Võimsalt esitatud tegelaskujud panevad lugeja kaasa mõtlema: kuidas oleks mina ...?
Arvamus: Lootsin jätkust ehk veidi rohkem kui see tegelikult oli. Esimene osa meeldis rohkem. Aga ka see pani mõtlema, ei jäänud tulemata isegi mõned pisarad, kuid hinge nii palju ei pugenud. Oleksin tahtnud rohkem teada Kasparist, midagi tema vanaemast. See valmistaski ilmselt kõige rohkem pettumust, et poisist oli ainult ühe korra natukene Kerli vaatenurgast juttu. Ingmari ja Jaani tegelaskujud pugesid südamesse. Ingmari tulek Marguse juurde oli igati hea otsus. Üsna hingeline raamat. Jäin ise rahule.


Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven 


Lehekülgi loetud - 1309
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime17/2/2015, 22:11

KUUS

·· 2015 ··  Liba

Libahunt



Autor: August Kitzberg
Lehekülgede arv: 50
Sisututvustus: August Kitzbergi draama «Libahunt» on saanud eesti näitekirjanduse klassikaks ja kuulub kooli kirjavarasse. Teos avab hästi eestlaste olemust, nende uskumusi ja kombeid, ellusuhtumise jäikust. "Libahunt" pajatab Tammaru pere traagiliseks kujunenud saatusest, kuna seisti vastu kasutütre Tiina ja perepoja Marguse kiindumusele. Tiina ei olnud pika meelega, tal ei olnud valget pead ja siniseid silmi, Tiina oli tõmmu naha ja pruunide silmadega keevaline tüdruk. Tiina arvati olevat libahunt...
Arvamus: Kohustuslik kirjandus. Täitsa loetav näitekirjandus. Vanaema oli väga hästi õnnestunud ja tore tegelane, kuigi mind natuke häiris, et ta selles Tammaru "tõus" nii kindel oli. Tiina oli vahva tüdruk, kellele lihtsalt tehti liiga. Raamat andis palju mõtteainet, mille üle arutleda.


Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven 


Lehekülgi loetud - 1359
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime12/3/2015, 19:59

SEITSE

·· 2015 ··  9789949959228

Väljavalitu



Autor: Kiera Cass
Lehekülgede arv: 300
Sisututvustus: "Kolmekümne viie tüdruku jaoks on Valik erakordne võimalus – ainus väljapääs neile sündides ette kirjutatud saatusest. Mõelda vaid! Kanda printsessikleite ja kiiskavaid kalliskive. Elada palees ja võidelda võrratu prints Maxoni südame pärast. Aga America Singeri jaoks on see õudusunenägu. Esiteks tähendab see lahkumist tema suurest armastusest Aspenist – mehest, kes kuulub temast aste madalamasse kasti. Ja teiseks kodu maha jätmist, et konkureerida krooni nimel, mida ta sugugi ei ihalda. Rääkimata elamisest palees, mida igast suunast ründavad mässajad.

Aga siis kohtub America prints Maxoniga. Vaikselt hakkab ta mõistma, et tulevik, millest ta kunagi isegi unistada ei tahtnud, võib olla võrratum kui kõik muu, mida ta seni elus nii tähtsaks ja kindlaks oli pidanud.

Arvamus: Ma lugesin selle tegelikult juba veebruaris läbi, seega on meenutamine natukene vaevarikas. Raamatus nägin alguses häirivaid sarnasusi "Näljamängudega", kuid see muutus peagi. Tüdrukute tegelaskujud mulle eriti meelde ei jäänud. Aspen hakkas veidi vastu, kui ta Americaga taas semmima hakkas. Kaldun vaikselt sinna Maxoni poole. Lõppes üsna huvitava ja pingelise koha pealt ning loen meelsasti ka järgnevad osad läbi.

Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven


Lehekülgi loetud - 1659
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime12/3/2015, 20:08

KAHEKSA

·· 2015 ··  50hv_uus_filmiesikaas_web_3_

Viiskümmend halli varjundit



Autor: E. L. James
Lehekülgede arv: 520
Sisututvustus: See romantiline ja haarav romaan mõjub vabastavalt, tekitab tõelist sõltuvust ning jääb alatiseks meelde.
Anastasia Steele, kes õpib ülikoolis kirjandust, intervjueerib edukat ettevõtjat Christian Greyd ja leiab, et mees on väga ligitõmbav, ent samas heidutav. Olles kindel, et nende kohtumine ei läinud hästi, püüab ta temast mitte mõelda – kuni Grey ilmub poodi, kus Ana töötab, ja kutsub ta välja.
Kogenematu ja süütu Ana on rabatud, et ta tahab seda meest. Ja kui too teda hoiatab, et parem oleks temast eemale hoida, tahab ta teda veelgi rohkem.
Ent Greyd piinavad sisemised deemonid ning vajadus kõike kontrollida on ta kinnisidee. Nad alustavad kirglikku armusuhet. Ana õpib tundma oma ihasid ning avastab ka sünged saladused, mida Grey peidab avalikkuse pilkude eest...

Arvamus: Käisin seda filmi kinos vaatamas ja mulje ei jäänud päris selline, nagu ootasin. Nii pidin ma läbi lugema raamatu, et üritada mõista, miks see nii populaarne on. Jah tõesti, seksi oli palju. Väga palju. Seda teemat 'äsjakepitud' juustega või kuidas iganes Ana seda kutsus, oli ka palju. Autori stiil oli täitsa loetav. Olen palju arvamusi lugenud ning ootasin halvemat. Tegelikult täitsa põnev raamat ning mind üllatas, kui palju filmis puudu jäi. Kindlasti võtan tulevikus ette ka teise osa (ning miks mitte ka kolmanda), sest lõpp oli huvi tekitamiseks piisavalt pingeline.

Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven


Lehekülgi loetud - 2179
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime27/3/2015, 19:32

ÜHEKSA

·· 2015 ··  9789949550050.jpg

Lihtne



Autor: Tammara Webber
Lehekülgede arv: 312
Sisututvustus: Hingasin sügavalt sisse ja hästi aeglaselt välja, enne kui ringi pöörasin. Seal seisis Lucas. Tema pilk oli läbitungiv, ei löönud hetkekski kõhklema ja mu süda hakkas ta vaikselt uuriva pilgu all vasardama.

Ma ei mäletanud, millal ma viimati tundsin nii ürgset ja puhast iha.

Ta ei tundnud seda noormeest, kellest sai tema päästja. Ta polnud teda kunagi tähele pannud, ja nüüd oli ta kõikjal. Nende vastastikune tõmme oli võimas tunne. Ometi ähvardas minevik, millest ülesaamiseks oli poiss nii palju vaeva näinud, ja tulevik, millele tüdrukul olid nii suured lootused, neid teineteisest lahti rebida. Ainult koos suudavad nad vastu panna piinadele ja süütundele, seista silmitsi tõega – ning avastada armastuse ootamatu vägi.

„Lihtne” on lugu tüdruku heitlustest selle nimel, et leida taas kaotatud usaldus, avastada endas sisemine jõud ründajale vastu astuda ning tunnistada rahulolu, mida pakub saladusliku poisi embus.

Arvamus: Lugesin selle raamatu juba tükk-tükk aega tagasi ja ma olin nii kindel, et panin selle ka siia kirja. Küll juhtus aga hoopis risti vastupidi. Nii oli minule üllatus suur, kui täna selle kohta googeldades avastasin, et teosel on veel järjed ka. Loo lõppu jõudes tundus, et sellega on kõik. Raamat ise oli tohutult fantastiline ning ma jäin kirjaniku stiiliga väga rahule. Mulle meeldis väga, et see raamat annab inimestele rohkem aimu, mis maailimas tegelikult toimub. Peale uskumatult hea lugemise annab teos lisaks ka palju mõtteainet.

Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven


Lehekülgi loetud - 2491
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime8/4/2015, 16:59

KÜMME

·· 2015 ··  9789949531837.jpg

Eleanor & Park



Autor: Rainbow Rowell
Lehekülgede arv: 385
Sisututvustus: Kaks autsaiderit, üks erakordne armastuslugu.
Eleanor… Punased juuksed, valed riided. Eleanor seisab tema taga, kuni ta ringi pöörab. Eleanor lamab tema kõrval, kuni ta üles ärkab. Eleanori kõrval paistavad kõik teised igavad ja mitte kunagi küllalt head... Eleanor.
Park… Park teab, et talle meeldib see laul juba enne, kui ta seda kuuleb. Park naerab juba enne, kui on naljast aru saanud. Parki rinnus on koht, kohe kõri all, mis paneb teda tahtma oma lubadusi hoidma... Park.
Kaks õnnetut kuueteistaastast armunut – küllalt targad teadmaks, et esimene armastus ei jää kunagi püsima, aga küllalt vaprad ja meeleheitel, et kõigest hoolimata proovida.

Arvamus: Ma ei tea, miks mulle kaant vaadates tundus esialgu, et tegemist on läbi interneti toimuva armastuslooga. Sisututvustus lükkas mu arvamuse muidugi kohe ümber. Raamatu lugemise alustades see mind tegelikult eriti ei kaasa ei tõmmanud. "Eleanor & Park" tundus olevat pigem lahja armastuslugu. Eeldasin esialgu, et tegelased käituvad oma vanuse kohta veidi teistmoodi. Tüdruk käitus pidevalt nagu armastaks ta Parki, kuid kordagi seda siiski ei tunnistanud. Kui aga raamatu viimased peatükid kätte jõudsid, tundsin, kuidas tegelikult oli see lugu mulle südamesse pugenud. Huvitav, mis sai teistest lastest ja emast? Kes kirjutas need nõmedad asjad Eleanori asjadele? Kuidas klass reageeris, kui Ellinor lahkus? Kas need viimased kolm sõna olid "ma armastan sind"? Miks Park end siiski meikis? Ja mis sai edasi? Vastamata küsimusi tekkis palju, kuid tundus, et raamat on siiski üheosaline.

Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven


Lehekülgi loetud - 2876
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime9/4/2015, 13:48

ÜKSTEIST

·· 2015 ··  9781853261091

Black Beauty



Autor: Anna Sewell
Lehekülgede arv: 201
Sisututvustus: Black beauty had a fine, soft black coat, one white foot and a silver star on his forehead. This tale tells of the horse´s adventures and the disappointments and joys that surround him.
Arvamus: See raamat oli suurepärane. Lugu oli väga liigutav ja tõi mulle isegi korra pisarad silma. Minus püsib tunne, et Anna Sewell oli tõeliselt hea hobusetundja. See naine oli kindlasti tohutult hea inimene, eriti andis sellest aimu raamatus olev kirjutatu temast. Teost inglise keeles lugedes sain kätte tõelised emotsioonid. See muutis mind ja mu mõttemaailma. Raamat oli nii elutruu. Ma olen väga õnnelik, et lugu lõppes hästi. Kurb lõpp oleks olnud liiga kohutav. Lisaks pani see raamat mind hobustega tegelemist igatsema.

Hinne: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven


Lehekülgi loetud - 3077
Tagasi üles Go down
Sponsored content





·· 2015 ··  Empty
PostitaminePealkiri: Re: ·· 2015 ··    ·· 2015 ··  Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
·· 2015 ··
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 2015
» 2015
» 2015 :):)
» 2015
» ##2015##

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Unicorn-
Hüppa: