MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Lugemine 2010

Go down 
4 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime8/6/2010, 21:26

45)

Pealkiri: Kuues sõrm

Autor: Helga Nõu

Lehekülgede arv: 168

Sisu: Karina sõidab Tartusse operatsioonile, kuid pärast seda, kui ta bussi pealt maha tulles koperdab, kukub ja endale Kuradit appi palub, kisuvad asjad kummaliseks. Karina laseb haiglast jalga, leiab end ootamatult kuskil pärapõrgus koos Pärdiga, kellele Karina meenutab tema kadunud õde Kerlit. Ühe maja taga vedeleb üks laip, toas nutab imik ja ühel hetkel ilmub välja salapärane Marius, kellesse Karina paugupealt ära armub, kuid kes talle mingil põhjusel kahtlane tundub...ning Karina leiab end kahe maailma vahelt, kus ta kohtab Pärdi surnud õde, sest ta on, üllatus-üllatus, koomas...

Minu arvamus: Mulle meeldis, et terve see raamat oli üks suur koomaunenägu Very Happy Samas oli jällegi hea see, et jäi mulje, nagu oleks see juhtunud päriselt, ainult mõnes teises ajas ja universumis. Pärdist oli mul kahju ja Kerlist ka, Karina jällegi jättis kohati liiga usaldava mulje. Esimene kord meeldis see raamat mulle rohkem Wink

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime8/6/2010, 21:31

46)

Pealkiri: Libahunt. Kauka jumal

Autor: August Kitzberg

Lehekülgede arv: 160

Sisu: "Libahundis" tahaks Margus olla koos Tiiinaga, ent kuna viimane on põlatud ja teda koguni libahundiks peetakse, valib ta tema asemel hoopiski vastiku iseloomuga Mari ning Tiina saab surma. "Kauka jumalas" kummardab Morgi-Märt raha võimu ning laseb raha nimel oma tütrel nälga surra ning pojal leekides hukkuda ning läheb viimaks ise hulluks.

Minu arvamus: Margus oli ikka eriti totakas mehike ja ega Mogri-Märt ka parem ei olnud. Kitzberg kohe oskas luua selliseid tegelasi, kes vihale ajavad. Ma ütleksin, et "Kauka jumal" on "Libahundist" parem, kuigi kui ma seda esimest korda lugesin, olin ma vastupidisel arvamusel Razz

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime10/6/2010, 21:04

47)

Pealkiri: Pisuhänd

Autor: Eduard Vilde

Lehekülgede arv: 52

Sisu: Arhitekt Ludvig Sander on oma varakale naisele Matildele suure suuga kokku valetanud, et kirjutab romaani, kuid tegelikult pole sellest veel ridagi paberile pannud. Kui Matilde talle ultimaatumi esitab ja teatab, et kolme kuu pärast olgu romaan välja antud ja jutul lõpp, tuleb mehele appi tema vana semu Tiit Piibeleht, kes on juhtumisi kirjanik, kes pole suutnud kuulsaks saada. Piibeleht annab Sandrile oma romaani "Pisuhänd" käsikirja ning peagi naudib Sander kuulsust ja auhindu, aga kui Tiit Matilde õde Laurat kosida otsustab ning Sander tema eest oma äiale kostmast keeldub, lähevad asjad käest ära...

Minu arvamus: Oi, Piibeleht, mis keel! Lugemine oli selle pärast kohe tükkmaad raskem kui võiks Very Happy Muidu oli täiesti normaalne näidend.

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime10/6/2010, 21:09

48 )

Pealkiri: Maa õnnistus

Autor: Knut Hamsun

Lehekülgede arv: 287

Sisu: Iisak kolib elama täiesti tühja paika, rajab sinna talu, võtab endale naiseks Ingeri ning loob temaga perekonna. Ajapikku tekib sellesse piirkonda talusid aina juurde ning eikellegimaast saab peaaegu sama populaarne elupaik kui läheduses asuvast külast...(ma ei viitsi pikemalt kirjutada) Razz

Minu arvamus: Üllatavalt hea! Very Happy Ma arvasin alati, et "Maa õnnistus" on mingi igav kaka, kuid ma ütleksin, et see oli isegi huvitavam, kui "Tõde ja õigus." Kõik, mida Tammsaare ütles viie köitega, ütles Hamsun ühega, ainult selle vahega, et selles raamatus oli peategelaste vahel tunduvalt rohkem armastust ja palju vähem surma. Barbro-liini tähtsus jäi mulle arusaamatuks ja Eleseus on niiiiiiiiiiiiiiiiiiii ilus nimi.

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime13/6/2010, 20:40

49)

Pealkiri: Islam Eestis

Autor: ?

Lehekülgede arv: 96

Sisu: Raamat tutvustab islamit ning Eesti kontakte islamiga minevikust tänaseni.

Minu arvamus: Keskmine. Mind üllatas, kui palju eri rahvustest inimesi tegelikult Eestis elab. Ma teadsin küll, et Eestis elab palju tatarlasi, aga et ka usbekke ja t¹etseene ja nii edasi...minu jaoks oli see raamat piisavalt informatiivne, kuigi loomulikult oleks see võinud huvitavam olla Very Happy

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime13/6/2010, 20:45

50)

Pealkiri: Janit¹aride puu

Autor: Jason Goodwin

Lehekülgede arv: 288

Sisu: Yasim on 19. sajandil elav Türgi sultani teenistuses olev eunuhhist detektiiv. Eunuhh olla pole just eriti tore, samal ajal tagab see talle aga sissepääsu kõigisse paikadesse, kuhu mehi tavaliselt ei lasta, näiteks sultani haaremisse. See tuleb Yasimile kasuks, kui talle tehakse ülesandeks uurida välja sultani õukonnas toimunud kahe saladusliku surma asjaolud. Kõigepealt kägistatakse haaremis üks tütarlaps ning siis leitakse jõhkralt mõrvatuna üks sultani reformitud armee kadett. Ka see surm ei jää viimaseks ning Yasimil tuleb kõvasti vaeva näha, et saladuse põhjani tungida.

Minu arvamus: Tuleb välja, et vaesed janit¹arid, tõrjutud nagu nad olid, polnudki seekord milleski süüdi Very Happy Mul läksid raamatu lõpus juhtmed krussi ning ma ei saanudki lõpuks aru, mitu vandenõud siis lõpuks korraga eksisteeris. Seevastu oli tore lugeda kirjeldusi paarist kohast, kus ma ka ise käinud olen... Razz Põnevust jäi aga väheks.

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime17/6/2010, 15:43

51)

Pealkiri: Aja puudutus

Autor: Anne Ermast

Lehekülgede arv: 48

Sisu: Luulekogu "Aja puudutus" räägib olemise imest...

Minu arvamus: Ma kardan, et ma ei mõista vabavärssi, kuid õnneks oli selles kogus ka korralikku riimilist luulet - just sellist, nagu mulle meeldib Very Happy Ja loomulikult tegi lugemise toredaks asjaolu, et autor oli terve põhikooli aja minu muusikaõpetaja Razz

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime17/6/2010, 15:49

52)

Pealkiri: Nukud ja õunad

Autor: Grete Kutsar

Lehekülgede arv: 295

Sisu: Kyle on tavaline teismeline, kes viimasel ajal on hakanud kannatama sagedaste teadvusekaotuste all. Kui järjekordne haigushoog ta haiglasse viib, ilmub palatisse salapärane ent kütkestav Beatrice, kes lubab ühe pisikese teene eest kõik tüdruku probleemid lahendada. Kyle võtab pakkumise vastu, teadmata, et sellega tema mured alles algavad ja teene, mida Beatrice vastutasuks nõuab, ei olegi nii pisike. Järk-järgult avaneb tõsiasi, et maailm ei ole tingimata selline, nagu paistab. Igapäevaelu varjus tegutsevad jõud, kelle täpne olemus ja motiivid on väljaspool inimmõistuse haaret, kuid kes vajavad oma eesmärkide täideviimiseks inimesi. Selliseid, nagu sina või mina.

Minu arvamus: Väga ladusalt jooksev jutt, kuid kahjuks jättis see raamat minu jaoks liiga palju vastamata küsimusi. Mind häiris, et ma ei saanud teada, kes pagan need tegelased siis olemuselt ikkagi olid ja samuti see, et ei tulnud välja, mis laekas oli. Laeka osas kaldusin ma küll Pandora laeka, küll seaduselaeka suunas, kuid vastust ma ei saanudki...kuid üldiselt on väga tore, et on noori inimesi, kes viitsivad kirjutada ka fantaasiateemadel Razz

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime17/6/2010, 15:53

53)

Pealkiri: Minu Maroko

Autor: Kätlin Hommik-Mrabte

Lehekülgede arv: 191

Sisu: Autor kirjeldab enda kujunemist moslemiks, kohtumist marokolasest Mustaphaga, abielu Kuveidis ning kohanemist Maroko igapäevaeluga, lükkab ümber müüte islami kohta jne.

Minu arvamus: Mõnes mõttes aitas see raamat mul mõista, et islam ei olegi selline jube asi, nagu eurooplased arvavad, aga ikkagi...ei, see raamat ei pannud mind moslemeid armastama. Meelelahutuseks lugeda oli seda aga küll hea.

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime23/6/2010, 13:58

54)

Pealkiri: Minu Taani

Autor: Mae Lender

Lehekülgede arv: 256

Sisu: Ühe tavalise Eesti naise elu Taanis...

Minu arvamus: Need "kah'id" ja muud toredad mitte eriti hea eesti keele alla kuuluvad väljendid segasid mind ikka päris tõsiselt, kuid õnneks läks see raamat kiiresti. Midagi väga põnevat ma taanlaste kohta muidugi kokkuvõttes teada ei saanud.

Hinnang: 7/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime1/7/2010, 12:55

55)

Pealkiri: Miks küll sündisin tüdrukuna?

Autor: Gabi Köpp

Lehekülgede arv: 117

Sisu: 1945. aasta jaanuaris vallutab Punaarmee Ida-Saksa alad. Viieteistkümneaastane Gabi Köpp satub koos paljude teiste pagendatudega ühte tallu. Saatusekaaslastest reedetuna langeb ta korduvalt punaarmeelaste seksuaalvägivalla ohvriks. Gabi Köppi päeviku alusel kirjutatud raamatus on üles võetud pikka aega maha vaikitud teema – naistevastane seksuaalvägivald kui sõjakuritegu.

Minu arvamus: Kohutav raamat. On äärmiselt õudne mõelda, et varem sai kõike tehtud põhjendada ühe lihtsa lausega "Aga see oli ju sõda." Ma arvan, et lääne inimestel oleks aeg loobuda oma väärarvamusest, et sakslased olid sõjas ainsad pahad, sest nagu välja tuleb, olid venelased tuhat korda hullemad...

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime1/7/2010, 13:04

56)

Pealkiri: Percy Jackson & the Olympians: The Battle of the Labyrinth

Autor: Rick Riordan

Lehekülgede arv: 400

Sisu: After being attacked by monster cheerleaders at his new school, Percy returns to Camp Half-Blood and learns about "The Labyrinth", part of the palace of King Minos in Crete that, according to Greek mythology, was designed by Daedalus. Percy, Annabeth, Grover, and Tyson learn that the Labyrinth is known to grow on its own, and cause madness, that could lead to death.
Using the Labyrinth, Percy tries to find Daedalus so Luke cannot get Ariadne's string, thereby foiling Luke's invasion. He gets the help he needs from a mortal girl named Rachel Elizabeth Dare, who can also see a path in the Labyrinth leading to Daedalus. Kronos finds out that Nico di Angelo is a son of Hades and also could be the child of the prophecy. Luke reaches Daedalus and gets Ariadne's string which he uses to lead his army to attack Camp Half-Blood...

Minu arvamus: Nico on mu lemmiktegelane Very Happy Mul on hea meel, et ta on ghost king ja hakkab vaikselt üha võimsamaks muutuma Razz Aga raamat ise...igav ei hakanud seda lugedes küll kordagi Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime8/7/2010, 18:20

57)

Pealkiri: Minu Kolumbia

Autor: Ave Ungro

Lehekülgede arv: 184

Sisu: Vaesus ja rikkus Kolumbias, kaunis loodus, Eesti filmide festival, katoliiklik kool, salsa, peod, narkootikumid ja üks tavaline eestlanna kõige selle keskel.

Minu arvamus: Mõnus keelekasutus Very Happy Oleks ehk tahtnud rohkem selle "päris" Kolumbia kohta teada saada, kuid mis seal ikka Wink

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime8/7/2010, 18:24

58 )

Pealkiri: Võlurite gild

Autor: Trudi Canavan

Lehekülgede arv: 476

Sisu: Nagu alati, kogunevad Imardini võlurid selgi aastal, et linn kerjustest ja pööblist puhastada. Kaitsva võlukilbi taga ei karda nad hulguseid ega kurikaelu, kes neid vihkavad. Kuni üks raevunud tüdruk, vaevu lapseeast väljas, viskab nende poole kivi... ja see kaitsvast võlukilbist läbi tungib. Viimaks ongi juhtunud see, mida Võlurite Gild pikka aega kartnud on – väljaspool nende ridu tegutseb salavõlur. Nad peavad ta leidma, enne kui ta muutub ohtlikuks. Nii võluritele, Imardini linnale kui ka iseendale.

Minu arvamus: Teisel katsel sain selle lõpuks läbi. Sonea ja Cery mulle isegi eriti ei meeldinud, aga Rothen ja Dannyl on toredad Very Happy Ja ma tahan teada, mis värk selle Akkariniga on...

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime17/7/2010, 19:31

59)

Pealkiri: Õpilane

Autor: Trudi Canavan

Lehekülgede arv: 574

Sisu: Sonea teab, et kõik Võlurite Gildi õpilased on pärit mõjukatest peredest, aga ta teab ka, et võib rasketel hetkedel Rotheni abis kindel olla. Siis aga hakkavad nende kohta levima õelad kuulujutud – ja sekkub Gildi Ülemlord Akkarin. Dannyl on edutatud Gildi Teiseks Saadikuks Elyne’i õukonda. Kantsler Lorlen teeb talle ülesandeks jätkata salaja Ülemlord Akkarini aastate eest poolelijäänud iidse võlukunsti uurimist. Teadmata oma reisi tegelikku põhjust, seisab Dannyl peagi silmitsi ootamatute ohtudega. Sonea aga on vahepeal Ülemlordi sünge saladuse peaaegu unustanud, kuid tõe varjamine võib osutuda rängaks veaks…

Minu arvamus: Vot see oli küll äge raamat Very Happy Dannily ja Tayendi värk oli huvitav. Ma arvasin miskipärast algusest peale, et küllap sealt midagi sellist tuleb Very Happy Ma ei suuda vist enam kunagi kuskil sellist sõna nagu "semu" nähes tõsiseks jääda Razz Ja et Akkarin nii õela mulje võib jätta...

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime17/7/2010, 19:34

60)

Pealkiri: Ülemlord

Autor: Trudi Canavan

Lehekülgede arv: 628

Sisu: Sonea on Võlurite Gildis üsna palju õppinud. Ta on leppinud Akkarini soosiku staatusega kaasneva tähelepanuga. Endiselt ei suuda ta aga unustada Ülemlord Akkarini maja keldris nähtut ega ka mehe hoiatust, et Kyralia iidne vaenlane hoiab Gildi toimetustel silma peal. Kui Akkarin pühendab Sonea oma tegemistesse, ei tea tüdruk enam, keda uskuda või mida karta. Kas tõde võib tõesti olla nii jube? Või püüab mees teda pettuse abil oma valgustkartvatesse tegudesse kaasata?

Minu arvamus: Neiiiiiiiiiiiiiin! Miks Akkarin ära pidi surema? Mul oli hea meel, et temal ja Soneal kõik lõpuks nii hästi hakkas minema ja siis selline pauk...oeh. Aga loomulikult meeldis see osa mulle sellest hoolimata Wink

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime21/7/2010, 18:26

61)

Pealkiri: Spiral

Autor: Koji Suzuki

Lehekülgede arv: 460

Sisu: Patoloog Andot tabab halb üllatus: lahkamislaual lebab tema kunagine koolivend Ryuji Takayama. Ryuji kõhust ilmub välja salapärane sõnum, mis juhib Ando müstilise fenomeni jälile. Terve ports inimesi tundub olevat ühe teatud videokasseti vaatamise tagajärjel surnud ning selgub, et nende kõigi keha on nädala jooksul räsinud salapärane viirus. Kui Mai Takano, Ryuji tüdruksõber, pärast videokasseti vaatamist kaob ja tema laip nädalaid hiljem leitakse, kuuleb Ando midagi ¹okeerivat: Mai on äsja sünnitanud, hoolimata sellest, et keegi ei mäleta, et ta rase oleks olnud. Samal ajal, kui Ando püüab mõistatada, mille või kelle Mai õieti ilmale tõi, ilmub välja end Mai õeks nimetav naine, kes osutub hoopis ammu surnud Sadako Yamamuraks, ning pakub Andole hiilgavat tehingut. Kui Ando on nõus aitama Sadakol inimkonda välja suretada, saab ta tagasi oma poja, kes paar aastat varem uppus...

Minu arvamus: I want to marry you, Suzuki-san! I love you See raamat on puhas geniaalsus. Kuigi esimest korda lugedes jäi mulle mulje, et see on väga lahja, siis teisel korral seda muljet enam ei tekkinud ja mul oli palju kergem seda nautida. Ilmselt mängib see, et mul ka "Loop" juba läbi on loetud ja ma tean, et tegevus toimub virtuaalses reaalsuses ja et Ryuji oli paarkümmend aastat järjest päris maailmas Kaoru, selle juures oma rolli... Very Happy Super!

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime27/7/2010, 21:29

62)

Pealkiri: Musta kulla needus

Autor: Tanel Talve

Lehekülgede arv: 112

Sisu:

Päevik Tanel Talve ja Motoreporteri reisist Kaspia ning Musta mere äärde. Raamatust saab muu hulgas teada:
•Mitu korda tuli motoreporteritel ametnikele pistist anda?
•Kelle hotellisoovitusi kuulates võid sattuda hoopis bordelli?
•Millise riigi politseipatrull kutsus motoreporterid veini jooma?
•Kuhu peita piiriületuse ajaks mõõk, mille kõrval Rambo nuga tundub süütu hambaorgikesena?

Minu arvamus: Ma oleks kohaliku eluolu kohta rohkem teada tahtnud, aga esialgu piisab mulle ka teadmisest, et mõnes kohas jalutavad lehmad vastvalminud asfaldil ja et grusiinid peavad eestlasi oma suurteks sõpradeks. "Lugemist" kirjeldavad kohad olid ka omamoodi huvitavad Very Happy

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime2/8/2010, 16:29

63)

Pealkiri: Sefiirist loss

Autor: Ketlin Priilinn

Lehekülgede arv: 155

Sisu: Inga-Kerstin sõbruneb uues koolis argliku ja omaette hoidva Jakobiga, kes näib varjavat mingit saladust. Kui saladus ilmsiks tuleb, saab Jakobist koolikiusamise ohver. Ühes hea sõbra Kailaga moodustavad Inga-Kerstin ja Jakob tagakiusajate vastase leeri, kuid kahe leeri vahelisel sõjal on traagilised tagajärjed.

Minu arvamus: Esimesed paar tundi pärast selle raamatu lugemist olin ma täiesti pahviks löödud. Ma suutsin täiesti ette kujutada, et igal pool leidub selliseid värdjaid, kes on valmis teisele inimesele niimoodi tegema...aga õnneks kadus see emotsioon üsna ruttu. Jakobist oli siiski meeletult kahju. Samas tundus osa raamatu sisust mulle uskumatu, ma ei tea miks. Võib-olla ei suuda ma kuidagi ette kujutada, et alaealised nii vabalt geibaarides hängivad ja eks seal oli teisigi uskumatuid momente. Üldiselt oli see raamat parem, kui ma ootasin, aga seni ei ole Priilinn mind veel täielikult ära võluda suutnud Very Happy

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime4/8/2010, 21:46

64)

Pealkiri: Ebaõnnestunud!

Autor: Chris Kala

Lehekülgede arv: 352

Sisu: ""Ebaõnnestunud!" räägib ühest noorest isehakkajast poisist Chris Kala, kes teeb seda mida hing ihaldab. Ta ei lase ennast mõjutada ühelgi kõrvalisel teguril ega sõprade arvamusel, rääkimata ka vanemate soovitustest.
"Ebaõnnestunud!" annab põhjaliku ülevaate sellest, kuidas tänapäeva noored elavad ja pidutsevad. Teoses on seksi, raha, armastust, verd, sõprust, suhted vanematega ja kõike muudki, mida ühe pubeka elu võib sisaldada.
Romaan kajastab noorte elu täpselt nii, nagu see ka tegelikult on, kajastades eriti jälke ja rõvedaid hetki, mida igaüks paljastada ei julge."

Minu arvamus: Totaalne antiorgasm! See on raamat, mida ma ei soovitaks ühelegi inimesele, kes eesti keelest vähegi lugu peab. Lisaks sellele, et teoses puudub suuremalt jaolt õigekiri, omavahel on kokku pandud grammatiliselt täiesti ebakorrektsed väljendid ning eiratakse absoluutselt otsekõne ja saatelause konstruktsiooni kohta käivaid reegleid, jääb ka sisu lahjaks. Kaua võib kirjeldada igapäevast burgerijäramist ja hommikust peldikuskäiku? Kohe kindlasti mitte nii kaua, nagu selles "teoses." Kuigi kindlasti oli sellel raamatul ka mingi sügavam mõte, jäi see mulle lihtsalt kahe silma vahele, sest pole ju võimalik näha metsa, kui puud on ees. Ma olen näinud selles foorumis ka hulgaliselt kaheteistkümneaastaseid, kes kirjutavad paremini, kui selle raamatu autor Very Happy Korraliku toimetamisega jätaks see raamat kindlasti parema mulje, aga on aru saada, et toimetaja pole oma tööd just eriti korralikult teinud. Ma saan aru, et ehk ei pidanud ta vajalikuks autori stiili muuta, kuid see ei tähenda, et ta ei oleks pidanud parandama eriti jämedaid keelevigu Very Happy Liiga ülereklaamitud.


Hinnang: 2/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime9/8/2010, 14:42

65)

Pealkiri: Kadunud sümbol

Autor: Dan Brown

Lehekülgede arv: 504

Sisu: Loo algul kutsutakse Harvardi sümboloog Robert Langdon ootamatult pidama õhtust loengut USA Kapitooliumihoones. Kuid juba mõni minut pärast tema saabumist teeb õhtu veidra käänaku. Kapitooliumihoones leitakse äärmiselt häiriv objekt, millele on osavalt kodeeritud viis sümbolit. Langdon tunneb objektis ära iidse kutse... mis juhib saaja ammu kadunud esoteerilise tarkuse maailma. Kui Langdoni armastatud mentor Peter Solomon – väljapaistev vabamüürlane ja filantroop – jõhkralt röövitakse, mõistab Langdon, et ainus lootus Peter päästa on müstiline kutse vastu võtta ja järgneda sinna, kuhu see juhatab. Langdon paisatakse vabamüürlike saladuste, varjatud ajaloo ja seninägematute asukohtade salajasse maailma, kus kõik näib tüürivat teda ühe kujuteldamatu tõe poole.

Minu arvamus: Ma pole vist sellel aastal ühtegi raamatut nii kaua lugenud Very Happy Mul kulus vist lausa kolm nädalat, et end sellest aeglaselt läbi närida. See ei olnud igav raamat, vastupidi, see oli piisavalt põnev, aga ma ei suutnud seda lihtsalt korraga väga palju lugeda Very Happy Tegelikult tekkisid mul selle raamatu lugemise käigus mõned päris huvitavad mõtted, aga jah Wink On aeg reaalsusesse tagasi tulla Razz Ja Dan Browni stiil on minu arust nii kergesti ära tuntav Razz


Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime23/8/2010, 16:36

66)

Pealkiri: Harry Potter and the Goblet of Fire

Autor: J. K. Rowling

Lehekülgede arv: 796

Sisu:When the Quidditch World Cup is disrupted by Voldemort´s supporters and the Dark Mark is resurrected, it is obvious to Harry that, far from failing, Voldemort is getting stronger. The ultimate symbol to the magic world of the evil Lord´s return would be if the one and only survivor of his death curse, Harry Potter, could finally be beaten. When the Quidditch World Cup is disrupted by Voldemort´s rampaging supporters and the terrifying Dark Mark is resurrected, it is obvious to Harry that, far from failing, Voldemort is getting stronger. The ultimate symbol to the magic world of the evil Lord´s return would be if the one and only survivor of his death curse, Harry Potter, could finally be beaten. So when Harry is entered for the Triwizard Tournament - a competition between three wizarding schools to find the ultimate magician - he knows that rather than win it, he just has to get through the trials alive.

Minu arvamus: Ma armastan Harry Potteri lugusid endiselt Very Happy Ma olen seda raamatut vist vähemalt viis korda lugenud, aga igav ei hakanud ka sellel korral. Suurepärane Very Happy

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime23/8/2010, 16:42

67)

Pealkiri: Percy Jackson and the Olympians: The Last Olympian

Autor: Rick Riordan

Lehekülgede arv: 381

Sisu: Percy Jackson and his friends fight in a war resembling the original war between the Greek gods and the Titans and in a final battle with the powerful Titan, Lord Kronos. Seeking to defeat Kronos, Percy bathes in the River Styx, like Luke, to make his body invulnerable except in one spot. Percy and Luke (possessed by Kronos) battle at the top of Mt. Olympus. Luke is shocked back into his normal self and commits suicide to destroy Kronos and save Mt. Olympus. The gods reward Percy and his friends and grant him one request. He requests the gods to recognize all their children and make a place at Camp Half-Blood for Hades and all the children of the minor gods...

Minu arvamus: Percy jäi ellu Very Happy Uskumatu, et Luke ei olnudki tegelikult paha, vaid tal oli kõik algusest lõpuni ära planeeritud Very Happy Rachel tundus selles raamatus erakordselt nõme ja ega see, et temast Delfi oraakel sai, asja ka paremaks ei teinud Wink Tegelikult on mul väga hea meel, et Riordanil sügisel juba uus raamat välja tuleb, kuigi ma lugesin selle kaks esimest peatükki läbi ja väga impressive see ei tundu Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime23/8/2010, 16:50

68 )

Pealkiri: Puhastus

Autor: Sofi Oksanen

Lehekülgede arv: 318

Sisu: Kui Aliide Truu, vana üksik naine, leiab ühel hommikul oma hoovist minestanud tüdruku ja ta oma katuse alla võtab, rullub lahti lugu, mis kulgeb Eestist Vladivostokki, Saksamaale ja nii edasi. Aliide ei aimagi, et prostituudina tööle sunnitud Zara, kes põgeneb oma kupeldajate Pa¹a ja Lavrenti juurest, pole ei keegi muu kui tema õetütre laps; oma õe laskis Aliide rahumeeli Siberisse saata, et ainult tema meest Hansu endale saada...

Minu arvamus: Viies osa oli täiesti üleliigne ja kohati isegi raske lugeda, samuti jäi palju kohti arusaamatuks. Näiteks, mida Lindaga õieti tehti, et ta peaaegu tummaks jäi? Samuti ei saanud ma aru, kas Hans läks lõpuks hulluks või ei ja mis Aliidest raamatu lõpus sai. Aasta parimaks raamatuks seda küll nimetada ei saa, pigem on see keskmine. Isegi kui selle raamatu sisu peaks põhinema meie ajalool, olen ma mõnes mõttes siiski skeptik, sest Eesti ajalugu oskavad minu arvates täiesti õigesti vaadelda siiski ainult eestlased ja Sofi Oksanen EI ole eesti kirjanik, ükskõik kui palju seda ka ei rõhutataks. Samas on tal oma väljakujunenud stiil, mida on üsna kerge lugeda. Ja Pekk? Hans Pekk, Ingel Pekk, Zara Pekk...see viimane ajas mind vist küll kõige rohkem naerma.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime31/8/2010, 20:15

69)

Pealkiri: Piraatpruut

Autor: Shannon Drake

Lehekülgede arv: 352

Sisu: Need, kes on kogenud Robert Punase raevu, ei aima iial piraadi saladust – Robert Punane on meheks maskeerunud naine. Ent kuigi tema kiire mõõga vahe tera on teinud ta kuulsaks maakaardi kõige kaugemates nurkades, on tal ainult üks eesmärk, mille poole püüdleb – maksta kätte oma eluaegsele vaenlasele Blair Colmile, kelle kätel on paljude süütute veri. Sattunud möllavas tormis tühjale saarele koos nägusa Logan Haggertyga avastab ta vastupandamatu kapteni käte vahel peagi oma naiselikkuse. Ent paradiisitaevast tumestab nende ühise vaenlase ilmumine. Nüüd peavad nad kahekesi kokku võtma kogu oma jõu ja kavaluse, et saatanlikust Colmist jagu saada ja kaitsta palavat armastust, mis nende vahel on tärganud.

Minu arvamus: Alguses arvasin ma, et see raamat on küllaltki lame, aga küllap on asi lihtsalt selles, et ma praktiliselt jälestan kõiki naistekaid. Lugema tõmbas mind ainult genderbenderi teema - mis mõjus suhteliselt mõttetuna, kuna juba raamatu alguses oli selge, et kõik teavad Punase saladust - , kuid raamatu teine pool oli üsna hästi loetav. Drake polegi nii paha, kuigi ma ei usu, et ma lähiajal uuesti mõnda sarnast raamatut lugeda viitsin.

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Sponsored content





Lugemine 2010 - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 3 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Lugemine 2010
Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» lugemine 2009
» Bee 2010.
» 20 . 02. 2010
» 2010
» 2010

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Prince Kirameki-
Hüppa: