MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Lugemine 2010

Go down 
4 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime16/2/2010, 14:20

23)

Pealkiri: Poiss triibulises pid¾aamas

Autor: John Boyne

Lehekülgede arv: 160

Sisu: 9-aastase Bruno perekond kolib Füüreri käsul elama Auschwitzi koonduslaagri vahetusse lähedusse. See on kõle paik ja Bruno ei suuda kuidagi mõista, miks on tema maja juures traataed, mille taga olijad kannavad kõik triibulist pid¾aamat. Saatuse tahtel sõbruneb Bruno aga traataia taga elava ©mueliga, kes on temaga ühevanune ning kellel on koguni samal päeval sünnipäev. Brunost ja ©muelist saavad head sõbrad ning kui ©mueli isa ühel päeval kaob, pakub Bruno ©muelile tema otsimisel abi. Asjal on ainult üks konks: Bruno peab tõmbama endale selga täpselt samasuguse triibulise pid¾aama. Olles sattunud valele poole aeda, ei näe enam keegi Brunos "aaria rassi esindajat" ning tema ja ©mueli ühine tee lõpeb hukkamiskambris...

Minu arvamus: On nii absurdne, et sellel raamatul ei olnud õnnelikku lõppu. See ei ole tõepoolest lasteraamat ning ma ei imestaks, kui see ka kellegi nutma suudaks ajada. Mina ei nutnud, aga pean kohutavalt ebaõiglaseks, et Bruno niimoodi surema pidi. Ja muidugi ka ©muel. Ja kõik teised koonduslaagris olnud inimesed. See raamat toob koonduslaagri õudused inimestele natuke lähemale, aga mõnes mõttes ka liiga lähedale.

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime26/2/2010, 17:46

24)

Pealkiri: Jumala lood

Autor: Andrus Kivirähk

Lehekülgede arv: 200

Sisu: Jumal saadab eesti rahvale sõnumeid, kirudes jaanituld, kiites säilitusaineid ja tehes veel palju muudki, mis ehk Jumalale eriti kohane ei ole, kuid siiski naerma ajab.

Minu arvamus: Ma ei tea...lõbus oli küll, aga ei ütleks, et see raamat eriline pärl oli. Kuid noh, ega Kivirähk siis igavesti superägedalt ei saa kirjutada Razz

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime8/3/2010, 17:39

25)

Pealkiri: Naruto: 24. Pulassa, pulassa, pulassa!

Autor: Masashi Kishimoto

Lehekülgede arv: 187

Sisu: Sasuken ja Orochimarun väen perään lähtenyt Konohan iskujoukko on pahemmassa kuin pulassa! Jo alkujaankin pelottavat vastustajat ovat saaneet avukseen Kimimaron, Orochimarun suosikin. Ja vaikka Naruto ja kumppanit tavoittaisivat Sasuken, suostuuko tämä enää palaamaan kotiin...?

Minu arvamus: No mida muud mul Soomes ikka lugeda oli? Jah, mitte midagi Razz Pisut naljakas oli avastada, millised mõne tegelase soomekeelsed nimed on: Aavikon Gaara ja Puskakulmakarva Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime8/3/2010, 17:41

26)

Pealkiri: Naruto: 25. Itachi ja Sasuke

Autor: Masashi Kishimoto

Lehekülgede arv: 187

Sisu: Naruto saavuttaa vihdoin toverinsa Sasuken! Koska tämä ei aio palata suosiolla takaisin, edessä on taistelu. Mutta miksi Sasuke tahtoo mennä kylänsä verivihollisen luokse? Miksi hän tavoittelee voimaa niin kiihkeästi? Mitä Sasuken ja hänen veljensä Itachin välillä on tapahtunut!?

Minu arvamus: Seda Sasuke flashbacki olen ma vist isegi varem lugenud....tegelikult oli terve see osa üks suur flashback ja mingit erilist tegevust selles ei toimunud Razz

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime11/3/2010, 21:52

27)

Pealkiri: Raamatuvaras

Autor: Markus Zusak

Lehekülgede arv: 575

Sisu: 1939. aasta Natsi-Saksamaa. Riik hoiab hinge kinni. Surmal pole veel kunagi nii palju tegemist olnud.
Liesel Meminger, üheksa-aastane tüdruk, asub elama kasupere juurde Müncheni lähistel. Tema vanemad on saadetud koonduslaagrisse. See on lugu Lieselist ja elanikest tema tänavas ja tüdruku kõige suuremast varandusest – tema raamatutest. Esimeseks varguseks on “Hauakaevaja käsiraamat”. Tänu akordionistist kasuisale õpib Liesel lugema. Ta jagab oma raamatuid naabritega pommirünnakute ajal ja juudi mehega, kes end tüdruku maja keldris peidab.
See on lugu sõnade võimest inimhinge toita ja päästa. Loo jutustajaks on Surm.

Minu arvamus: Kümme viimast minutit, mil ma seda raamatut lugesin, ma lihtsalt nutsin, sest see, kuidas süütud inimesed surid, oli lihtsalt nii õudne...kuigi laiemas plaanis see raamat väga tugevat emotsiooni ei tekitanud. Paar asja jäi mulle ka arusaamatuks...näiteks tahaksin ma teada, kas see, kellega Liesel lõpuks abiellus, oli Max...?

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime16/3/2010, 20:41

28 )

Pealkiri: City of Bones

Autor: Cassandra Clare

Lehekülgede arv: 512

Sisu: When fifteen-year-old Clary Fray heads out to the Pandemonium Club in New York City, she hardly expects to witness a murder -- much less a murder committed by three teenagers covered with strange tattoos and brandishing bizarre weapons. Clary knows she should call the police, but it's hard to explain a murder when the body disappears into thin air and the murderers are invisible to everyone but Clary. Equally startled by her ability to see them, the murderers explain themselves as Shadowhunters: a secret tribe of warriors dedicated to ridding the earth of demons. Within twenty-four hours, Clary's mother disappears and Clary herself is almost killed by a grotesque demon. But why would demons be interested in ordinary mundanes like Clary and her mother? And how did Clary suddenly get the Sight? The Shadowhunters would like to know....

Minu arvamus: Mulle on nephilimid alati meeldinud ja oli päris tore näha alternatiivset käsitlust nende olemuse ja sünni kohta. Mis veel...Jace mulle eriti ei meeldinud. Ta vajus lõpus kuidagi ära ja vahepeal hakkas temast isegi natuke kahju, aga pigem iroonilises mõttes kui puhtast südamest. Alec seevastu oli väga lahe, kuigi teda raamatus eriti palju ei olnudki...jah Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime18/3/2010, 18:33

29)

Pealkiri: Ajapildi sees. Lapsepõlv Juhaniga.

Autor: Mari Tarand

Lehekülgede arv: 272

Sisu: Raamatu peategelaseks on noor Juhan Viiding, nagu teda on näinud ja mäletab õde Mari Tarand. Autor on teadlikult vältinud materjali kogumist kaugemalt, Juhani sõprade ja teekaaslaste suust, mistõttu on tegemist väga isikliku elulooga, pigem mälestusteraamatuga. Kirjutatud on perest ja kodust, pinnasest, kus tulevane luuletaja kasvas. Pereliikmete ja seega raamatu tegelaste hulka kuulub ka kirjandus - luule. See on ühendanud, tuge andnud nii kirjutajatele kui nende lugejatele. Raamatu pidlid on pärit erakogudest.

Minu arvamus: Mind häiris veidi see pidev ajas edasi-tagasi hüppamine, kuna see tegi sündmustes orienteerumise raskeks. Samuti oleksin ma tahtnud rohkem teada Viidingu hilisema elu kohta, kuna selle raamatu alustamise järel tekkis mul nii mõnigi küsimus, millele ma raamatust vastust ei leinud. Sisu poolest oli aga tegemist üsna armsa raamatuga.

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime23/3/2010, 20:30

30)

Pealkiri: Minu Alaska

Autor: Maria Kupinskaja

Lehekülgede arv: 256

Sisu: Maria Kupinskaja ehk Mann otsustas oma õnnetus armastuses purustatud südant minna ravitsema nii kaugele, kui saab – ja nõnda sattus ta tööle kelgukoerte talitajana Alaskale. Kuidas saab elada keset külma liustikku, kus isegi telgis sees on miinuskraadid? Kuidas saja erineva koera tujude ja haigustega hakkama saada? Ning mis saab maailma teises otsas sellest pisikesest valutavast südamest?

Minu arvamus: Üheks õhtuks päris hea meelelahutus - koertest on alati lahe lugeda -, kuigi toimetajale tuleks küll ata-ata teha, kuna selles raamatus on palju ajuvabasid keelevigu Razz

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime23/3/2010, 20:35

31)

Pealkiri: Purustatud õhuloss

Autor: Stieg Larsson

Lehekülgede arv: 680

Sisu: Göteborgi haigla erakorralise meditsiini osakonda tuuakse kaks raskelt vigastatud inimest. Üks neist on topeltmõrva eest tagaotsitav Lisbeth Salander. Tal on peas eluohtlik kuulihaav ja teda tuleb otsekohe opereerida. Teine on Aleksander Zalat¹enko – vanem mees, keda Lisbeth Salander on kirvega löönud. Millenniumi-sarja kolmas ja viimane osa jätkub sealt, kus „Tüdruk, kes mängis tulega“ lõppes. Lisbeth Salander jäi ellu, kuid tema probleemid pole kaugeltki möödas. Leidub tugevaid jõude, kes tahavad Lisbeth Salanderi lõplikult vaikima sundida...kuid loomulikult ei lase Lisbeth neil seda teha. Või õieti ei lase seda teha Mikael Blomkvist, kes ohjad enda kätte haarab ja niinimetatud Zalat¹enko-klubi pihuks ja põrmuks teeb.

Minu arvamus: Teine raamat oli ehk natuke põnevam, aga see oli ka superhea. Mõnes mõttes on kahju, et neid raamatuid enam juurde ei tule, aga mis teha, kõik hea lihtsalt saabki ükskord otsa Razz

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime4/4/2010, 12:48

32)

Pealkiri: Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Autor: Rick Riordan

Lehekülgede arv: 377

Sisu: Percy Jackson is a twelve year old boy with dyslexia and ADHD (Attention Deficit Hyperactive Disorder). After going on a field trip and being attacked by his math teacher, who is actually a Fury in disguise, he finds out that he is the son of a Greek god Poseidon. He is brought to Camp Half-Blood (a camp for children with a Greek god as a parent, located off Long Island) by his best friend, a satyr named Grover, and his mother Sally. He soon meets Annabeth, daughter of Athena, and they quickly become good friends. Percy is accused of stealing Zeus' masterbolt, the model for every lightning bolt made. He, Annabeth and Grover are given ten days to return the thunderbolt to Mount Olympus in order to stop a war between the gods from starting and save his mother, who has been held hostage in the Underworld by Hades...

Minu arvamus: Järjekordne raamat, millest tehtud filmil pole raamatuga midagi ühist Very Happy Mõnes mõttes oli see isegi hea, sest enamus sündmustest olid raamatus huvitavamad ja kordagi ei hakanud igav. Luke'i motiiv selle piksenoole varastaiseks oli mulle paras üllatus Razz Aa, ja ma lugesin kuskilt, et selle sarja raamatuid on võrreldud HP-ga, aga minu meelest pole need üldse sarnased Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime9/4/2010, 14:44

33)

Pealkiri: Percy Jackson & the Olympians: The Sea of Monsters

Autor: Rick Riordan

Lehekülgede arv: 336

Sisu: Percy's empathy link between Grover and himself kicks in when he has a dream which is the reality of Grover the satyr. Grover has been kidnapped and taken to an island in the Sea of Monsters, known to humans as the Bermuda Triangle, a dangerous sea that is almost impossible to pass through, and getting out alive. Thalia's tree (the source of keeping Camp Half-Blood safe) is poisoned. Percy, Annabeth and his new half-brother Tyson the Cyclops go and try to not only save Grover, but also to retrieve the Golden Fleece. The Fleece is the only thing that can stop Thalia's Tree from dying, which would leave Camp Half-Blood vulnerable to an attack by the Titans and Luke. In the end Thalia's Tree is not the only one healed, Thalia is also brought back to life...

Minu arvamus: Esimene osa oli põnevam. Vana-Kreeka mütoloogia on loomulikult lahe, aga vahepeal tundus mulle, nagu loeksin ma kaasajastatud "Odüsseiat." See, et Thalia ellu ärkas, pidi tõenäoliselt olema raamatu suurim puänt, ainult et...ma lugesin kogemata raamatu viimase lehekülje esimesena läbi ja nii see läks Razz

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime11/4/2010, 20:39

34)

Pealkiri: Mäluauguga naine

Autor: Toomas Vint

Lehekülgede arv: 196

Sisu: Minategelane satub ootamatult supi sisse: ta korjab oma auto peale kraavi äärde visatud teadvusetu naise ning sõidutab ta oma suvilasse. Seal selgub tema suureks pahameeleks, et naisel on mäluauk ning et ta peab end mehe abikaasaks Annikiks. Seda vähemalt alguses, sest peagi tunnistab naine, kelle nimi on tegelikult hoopis Viivika, mehele üles, et on koos oma mehe Helgeriga valinud vaese pahaaimamatu mehe oma perversse mängu ohvriks. Peagi ilmub välja ka Helger Tepner isiklikult, tehes rõõmsalt nägu, et on sattunud õnneliku abielupaari maamajja ning sunnib meest oma naise peale kaarte mängima...

Minu arvamus: Ee...ee...ee..eeeeeeeee. Äärmiselt kummaline ja kohati ka arusaamatu. Loogikast pole juttugi.

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime13/4/2010, 21:31

35)

Pealkiri: Nightlight

Autor: The Harvard Lampoon

Lehekülgede arv: 160

Sisu: About three things I was absolutely certain. First, Edwart was most likely my soul mate, maybe. Second, there was a vampire part of him–which I assumed was wildly out of his control–that wanted me dead. And third, I unconditionally, irrevocably, impenetrably, heterogeneously, gynecologically, and disreputably wished he had kissed me.

And thus Belle Goose falls in love with the mysterious and sparkly Edwart Mullen. Pale and klutzy, Belle arrives in Switchblade, Oregon looking for adventure, or at least an undead classmate. She soon discovers Edwart, a super-hot computer nerd with zero interest in girls. After witnessing a number of strange events–Edwart leaves his tater tots untouched at lunch! Edwart saves her from a flying snowball!–Belle has a dramatic revelation: Edwart is a vampire. But how can she convince Edwart to bite her and transform her into his eternal bride, especially when he seems to find girls so repulsive?

Minu arvamus: Äärmiselt originaalse lähenemisega paroodia. Mulle meeldis väga, et Edwart ei olnud tegelikult vampiir, vaid niisama kompleksidega. Vahepeal hakkas temast natuke ka, sest Belle käitus kogu aeg nagu mingi vampiirimaaniaga maniakk...Very Happy Seda Josh-Joshua värki ma eriti ei jaganud, aga mis seal ikka. Naerda sai Wink

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime1/5/2010, 00:08

36)

Pealkiri: Percy Jackson & the Olympians: The Titan's Curse

Autor: Rick Riordan

Lehekülgede arv: 368

Sisu: Grover the satyr has gone undercover to a school in search for half-bloods, and finds two powerful siblings, Nico and Bianca di Angelo. While on this mission, they are attacked by a manticore, but are saved by the Hunters of Artemis, who arrive just in time to help. Annabeth falls off a cliff in an attempt to kill the manticore, and Percy soon learns that somehow she survived and has been captured by Luke. Bianca joins the Hunters and Nico leaves camp. Soon after arriving at camp, Percy learns that Artemis herself has been captured, too. Percy, Grover, Thalia, Bianca, and Zoë Nightshade (Artemis' lieutenant) go on a quest to rescue them. They learn that Atlas, a powerful Titan has escaped his torment (holding up the sky) at the Mountain of Despair on California's Mount Tamalpais, and is intent on stopping the heroes from success...

Minu arvamus: Pagan, kuidas ma tahaksin, et ma mütoloogiat paremini tunneksin, sest kõik raamatus olevad vihjed ei jõudnud mulle kohale. Selle raamatu lugemine läks kuidagi aeglaselt, ma ei tea miks...sest igav see ei olnud...oeh Very Happy Vähemalt on Percy tubli nagu alati ja tore on teada, et ettekuulutus käib ikkagi tema kohta. Thalia mulle ei meeldi xD

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime4/5/2010, 16:48

37)

Pealkiri: Minu pere lugu

Autor: Imbi Tanilsoo

Lehekülgede arv: 200

Sisu: Imbi Tanilsoo on kolme lapse ema ja algklasside õpetaja, kes elab pisikeses külas Lõuna-Eestis. Kaks Imbi lastest ei ole tavalised. Esimese poja Tarmo sündides hakkas Imbi üsna pea tähele panema, et poiss on väga tundlik helidele, tal esinevad absurdsed hirmud, ta ei salli võõrast keskkonda ega võõraid inimesi. Kuigi igapäevased toimingud, nagu pesemine ja söömine, valmistasid Tarmole suuri raskusi, tundis ta tähti juba aastaselt! Kui tänapäeval oskavad paljud asjatundjad autistidele isegi spetsiaalset dieeti soovitada, siis Tarmo puhul läks aastaid, enne kui arstid talle diagnoosi suutsid panna. Tarmo ei ole autist, tal on Aspergeri sündroom, millel on paljuski autismile sarnaseid jooni ja mida vahel nimetatakse ka lapseea autismiks.
Teise lapse Kadri areng oli sedavõrd järjepidev, et ema võis rahulikult hingata – tütrega on kõik korras. Kolmas laps, Andri, oli beebina rõõmsameelne, trullakas ja hästi terve laps, hoolimata august südames. Meelehärmi valmistas poja liiga aeglane vaimne areng. Selle põhjuseks olid väga kiired ja sagedased epilepsiahood ajus. Autistlikud jooned, mis olid alguses varjatud, on nüüd, puberteedieas, võimendunud. Siia raamatusse on Imbi kirja pannud oma loo: kuidas ta tahtis nelja last, kuid saatusel olid temaga teised plaanid. See on südamlik lugu sellest, kuidas väikeses külas elav pere püüab kõigiti oma erivajadustega lapsi õpetada, et neil tulevikus saaks elu kergem olema.

Minu arvamus: Tavaliselt ma selliseid raamatuid ei loe, aga seekord tegin erandi. Ma tahtsin lihtsalt teada, kuidas normaalsed inimesed oma lapsi kasvatavad...mitte et minu vanematel midagi häda oleks Very Happy Selline...hästi südamlik ja ladusalt jooksev raamat.

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime7/5/2010, 20:45

38 )

Pealkiri: Videvik. Graafiline romaan 1. osa

Autor: Stephenie Meyer ja Young Kim

Lehekülgede arv: 224

Sisu: Isabella Swan kolib päikeselisest Phoenixist süngesse Forksi linnakesse isa juurde. Forksi keskkoolis kohtub ta salapärase võluva Edward Culleniga ning tema elu võtab ülipõneva ja hirmutava pöörde. Portselanheleda naha, kuldsete silmade, lummava hääle ja üleloomulike annetega Edward on ühtaegu vastupandamatu ja läbinähtamatu. Kuni tänaseni on tal õnnestunud oma tõelist loomust varjata, aga Bella võtab nõuks tema tumedale saladusele jälile jõuda. Bella aga ei mõista, et mida rohkem ta Edwardisse kiindub, seda rohkem riskib ta nii enda kui ka oma lähedaste turvalisusega. Ja nüüd võib olla hilja ümber mõelda…

Minu arvamus: "Videvik" ilma tekstita jättis kuidagi väga tühja ja mõttetu mulje. Pildid olid küll kenasti joonistatud, aga ma ei saanud sellest raamatust mingit emotsiooni. Ilmselt ootasin ma mingeid vingeid mangaelemente, mida ma ei leidnud Very Happy Mis veel...kuna mangat loetakse tagant ette ja paremalt vasakule, olen ma sellega ära harjunud ja selleks ajaks, kui ma suutsin endale selgeks teha, et kõigepealt tuleb vaadata vasakule ja alles siis paremale, oli mul pool raamatut juba läbi Razz

Hinnang: 5/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime7/5/2010, 22:25

Vasakult paremale on Korea manga vms. Very Happy
(Lihtsalt mainin. Very Happy )
Tagasi üles Go down
NamNami
Juubilar
NamNami


Female Postituste arv : 169
Age : 27
Asukoht : Tallinn

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime7/5/2010, 23:32

City of Bones'i kohta, mulle Jace ka eriti ei meeldinud Razz Midagi ta vastu ei ole, aga Magnus on ikka kõige parem Razz Loe järgmised raamatud ka ära, eks? :3
Tagasi üles Go down
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime8/5/2010, 19:34

Loen kindlasti Very Happy "City of Ashes" ootabki mind juba arvutis, aga eksamite kõrvalt jääb lugemiseks vähe aega... Razz Mulle meeldis ka Magnus. Ta on parajalt koomiline Razz

Oh, Korea mangat loetakse vasakult paremale? Seda ma ei teadnudki Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime10/5/2010, 19:06

39)

Pealkiri: Handling the Undead

Autor: John Ajvide Lindqvist

Lehekülgede arv: 364

Sisu: Stockholmi tabab salapärane kuumalaine ning seletamatutel põhjustel ärkavad ellu kõik inimesed, kelle surmast on möödas keskmiselt kuu või kaks. David, kelle naine Eva hukkub põdraga kokkupõrke tagajärjel, seisab ootamatult silmitsi faktiga, et ta naine polegi surnud, ajakirjanik Gustav Mahler(jah, ajakirjanik, mitte helilooja Very Happy)külastab surnuaeda ja kaevab hauast välja oma tütrepoja Eliase, pensionärist Elvy abikaasa Tore jalutab koju otse matusebüroost ja nagu sellest veel vähe oleks, ilmub Elvyle ka neitsi Maarja, kes teatab, et Elvy ülesanne on kõik surnud tema rüppe juhatada...

Minu arvamus: See raamat oli mulle mõnes mõttes pisike pettumus, sest mulle ei jõudnud päris paljud asjad kohale Very Happy Miks on nii, et iga kord, kui ma Lindqvisti kirjutatud raamatut loen, ei saa ma lõpust aru? Mitte ei mõika Razz Vähemalt Flora oli tore ja ee...Elias on vist selle kirjaniku üks lemmiknimedest vms Very Happy

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 21:03

40)

Pealkiri: Raamat, millel pole nime

Autor: Anonüümne

Lehekülgede arv: 392

Sisu: Santa Mondega vägivaldsetel tänavatel kohtuvad baarimees Sanchez, kuritegvuse boss El Santino, mitmed pearahakütid ja Elvise kostüümis palgamõrvar, kaks võitluskunste valdavat munka, Üleloomulike Nähtuste osakonna uurija, erruläinud politseinik, rusikakangelasest poksija Rodeo Rex ja mitmed teised kurikaelad. Täielik päikesevarjutus matab peagi kogu linna pimedusse ja asjad võtavad verise pöörde. Linna on naasnud Burbooni Kidi, kes tappis viis aastat tagasi terve portsu inimesi ning jätab nüüdki endast maha terve rea laipu. Ahjaa, lisaks tavalistele pättidele, kellele meeldib verd valada, elutsevad Santa Mondegas veel ka libahundid, vampiirid ja kurjuse isand Xavier, kelle soontes on segunenud Kristuse ja vampiiri veri...

Minu arvamus: Väga tore, et raamatu arvukatest tegelastest ka paar tükki ellu jäi, sest poole raamatu peal tekkis mul tunne, et nad notitakse viimseni maha. Ma pole ammu lugenud raamatut, kus nii palju verd oleks lennanud Very Happy

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 21:07

41)

Pealkiri: Troonide mäng 2. 1. osa 2. raamat

Autor: George R. R. Martin

Lehekülgede arv: 408

Sisu: Troonide mängu" teises pooles liiguvad Seitse Kuningriiki vääramatult sõja ja kaose poole. Kui võimumängude ohvriks sattunud Eddard Stark vangikongi heidetakse, kogub Robb Talitundru lääniisandad oma lipu alla ja puhkeb verine võitlus põhjalaste ning Lannisteride vahel. Jon Müüril ei suuda kuidagi otsustada, kus on tema õige koht, kuid ebakoolnute rünnak ja Öise Vahtkonna ülempealiku otsus Müüritaguse Kuninga vastu pealetungi alustada aitavad tal teha oma valiku. Teisel pool kitsast merd aga hellitab printsess Daenerys endiselt lootust kodumaale jõuda – ja kuigi kõik ei lähe kaugeltki mitte nii, nagu ta on ette kujutanud, on ta raamatu lõpuks selle lootuse täitumisele lähemal kui kunagi varem…

Minu arvamus: Andke andeks, aga kes on Müüritagune Kuningas? Kui välja arvata see, et ma sellest sotti ei saanud, oli see raamat lihtsalt suurepärane. "Troonide mängu" esimene osa jättis mulle alguses(kaks aastat tagasi)nii lahja mulje, et ma arvasin, et ei suudagi seda edasi lugeda, aga raamatu teine pool oli tunduvalt õnnestunum kui esimene. Bran ja Jon on toredad Wink

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime23/5/2010, 14:36

42)

Pealkiri: Kuningate heitlus. 2. osa 1. raamat

Autor: George R. R. Martin

Lehekülgede arv: 472

Sisu: Raudtroon on taas ühendatud, kuid kuningas Robert on surnud, tema lesest on saanud ta mälestuse reetur ning tema ellujäänud vennad Renly ja Stannis sõdivad teineteisega. Isand Eddard Stark on samuti surnud, tema tütar Sansa aga kihlatud isa tapja poja Joffreyga. Joffrey on nüüd laps-kuningas, kuninganna Cersei aga regent ning tundub, et sõda on vältimatu. Punane komeet öötaevas ennustab mõrvu ja sõda. Lisaks tundub, et lõpule hakkab jõudma pikim suvi, mida mäletatakse – suvi, mis on kestnud kümme aastat. Kardetakse, et sellele järgnev talv on veelgi pikem ning sellel talvel tuleb karta veel muidki vaenlasi peale elavate.

Minu arvamus: Äge Very Happy Välimuse kirjelduse põhjal võiks arvata, et Gendry on Roberti poeg Razz Uusi huvitavaid tegelasi on juurde tulnud, aga samas tunduvad osad neist ka mõttetud, näiteks Theon Greyjoy. Mmm...ja minu arust on autor seekord intsestist kirjutamisega natuke liiale läinud. Khmmm, kui isal on umbes sada tütart ja ta võtab nad kõik endale järgemööda naiseks, siis... Very Happy
Renly surm oli natuke ootamatu. Ma arvasin, et läheb ikka korralikuks lahinguks, aga kus sa sellega...
Arya on ka lahe Wink

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime1/6/2010, 18:51

43)

Pealkiri: Lasnamäe lunastaja

Autor: Mari Saat

Lehekülgede arv: 150

Sisu: Natalja Filippovna on Lasnamäel elav venelanna, kes kasvatab üksi oma tütart, kellele on vaja hambaklambreid. Kui naine oma töökohast lahti lastakse, satub ta tööle ühe paari juurde...ja mitte lihtsalt tööle, vaid prostituudiks. Samal ajal, kui ta oma keha müüb ja ühte sümpaatsesse klienti armub, käib tema tütar Sofia oma klassiõe Raeli vanaemale ajalehti ette lugemas ja niiviisi raha teenimas...ja raamatu lõpus, kui Natalja on taas normaalse töö peale saanud, ilmub välja üks tema endine kunde, soomlane Jaakko, ja teeb talle abieluettepaneku.

Minu arvamus: Ega ma seda väga vabatahtlikult ei lugenud, aga kuna mul on seda eksami jaoks vaja, siis kus ma pääsesin...ma ei näe ühtegi põhjust, miks see raamat nii eriline on, et see kohustusliku kirjanduse hulka sokutati. Sisu ei ole just eriti põnev, lõpp on pisut absurdne ja minu jaoks jäi mitu küsimust vastuseta...aga rotist oli minul ka kahju Sad

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime8/6/2010, 21:16

44)

Pealkiri: Ööpildid

Autor: Doris Kareva

Lehekülgede arv: 61

Sisu: Noorte autorite luulesarjas debüteerinud poetessi teises värsikogus avatakse tänase noortepõlvkonna probleeme - kontaktiotsinguid ja kaotusi, pealiskaudsusepelgust ning mõistmispüüdu.

Minu arvamus: Yay, Kareva! Very Happy Peaaegu ainuke eesti luuletaja, keda ma lugeda kannatan Wink

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Sponsored content





Lugemine 2010 - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lugemine 2010   Lugemine 2010 - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Lugemine 2010
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» lugemine 2009
» Bee 2010.
» 20 . 02. 2010
» 2010
» 2010

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Prince Kirameki-
Hüppa: