MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012 - zweitausendzwölf

Go down 
2 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime7/5/2012, 18:39

26)

Pealkiri: Tsivilisatsioonide kokkupõrge ja maailmakorra ümberkujunemine

Autor: Samuel P. Huntington

Lehekülgede arv: 456

Sisu: Sam Huntington, üks silmapaistvamaid Lääne poliitikateadlasi, esitab uue, väljakutsena mõjuva raamistiku globaalse poliitika mõistmiseks järgmisel sajandil. See raamat pole mõeldud ühiskonnateadusliku tööna. Teda tuleks selle asemel võtta kui katset interpreteerida globaalse poliitika arengukäiku pärast külma sõja loppu. Autor käsitleb raamatus paljusid valdkondi, nende hulgas olgu nimetatud: tsivilisatsioonide kontseptsioon; universaalse tsivilisatsiooni küsimus; võimu ja tsivilisatsiooni vahekord; muutuv jõutasakaal tsivilisatsioonide vahel; kultuuriline "pärismaisestumine" mitte-Lääne ühiskondades; tsivilisatsioonide poliitiline struktuur; Lääne universalismi, islami sõjakuse ja Hiina enesekehtestamise tõttu tekkivad konfliktid jne. Seda teost peetakse üheks olulisemaks külma sõja lõpu järel kirjutatud raamatuks.

Minu arvamus: Kõige uuemad selles raamatus esinevad andmed pärinevad aastast 1995, mistõttu selle sisu on natuke vananenud, aga Huntingtoni seisukohad on väga huvitavad ja aitavad maailma asjadest paremini aru saada. Tänu sellele raamatule sai mulle selgeks, miks on serblaste, horvaatide ja bosnialaste vahel paksu verd, miks islam 20. sajandi lõpus uuesti maailmas võimust hakkas võtma, kuidas lääne tsivilisatsioon (kuhu ka meie autori arvates ajalooliselt kuulume, nagu ta kogu aeg Balti riikide kohta rõhutab!) endale vaenlasi leiab jne. Huntington prognoosis juba varsti pärast Nõukogude Liidu lagunemist, et Eesti saab Nato, Euroopa Liidu ja Eurotsooni liikmeks, kuigi sellest meil sel ajal veel avalikult eriti ei räägitudki. Omamoodi huvitav oli avastus, et Austraalia kavatses 1990. aastate alguses Aasiasse ära hüpata ja Aasia riigiks hakata, aga teda ei tahetud sinna Very Happy

Hinnang: 9/10, sest stiil oli kohati natuke raske.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime13/5/2012, 22:41

27)

Pealkiri: Armuaeg

Autor: Doris Kareva

Lehekülgede arv: 254

Sisu: Doris Kareva vanema luule valikkogu.

Minu arvamus: Selles kogus on peidus see Kareva, kelle luulet ma armastan ja selle stiil meeldib mulle tunduvalt rohkem kui tema uuem looming Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime15/5/2012, 14:15

28)

Pealkiri: Via regia

Autor: Mati Unt

Lehekülgede arv: 62

Sisu: Jutustus teatrit armastavast Illimar Koonenist, kelle jaoks on veri ja rituaal nii tähtis, et ta ei tule oma eluga, mis jääb teatrist väljaspoole, toime ning läheb lõpuks oma naisest lahku ja satub vanglasse. Tema loo annab edasi tema sõber, kellel on teatavaid sarnasusi autori endaga.

Minu arvamus: Kõik rääkisid mulle, et see on äärmiselt arusaamatu ja igav raamat, aga ma julgen vastupidist väita. Mulle meeldis, kuidas Mati Unt andis lühikese ajaga edasi palju tegevust ning kuidas teose jutustav laad domineeris dialoogi üle. Mul on, mida temalt õppida Very Happy Osaliselt võib seda jutustust pidada ka modernse Eesti teatri ühe arenguetapi ülevaateks.

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime19/5/2012, 19:01

29)

Pealkiri: Punaste õhtute purpur

Autor: Hando Runnel

Lehekülgede arv: 104

Sisu: 1980. aastate üks tähtsamaid luulekogusid, mille väljaandmisse võimud sekkusid ja sundisid Runnelit veidi oma tekste tsenseerima. Selles kogus kasvab tusameelsus ja masendus viimase piirini, ent see andis rahvale mingi identiteedi.

Minu arvamus: Ma ootasin sellelt kogult natuke enamat, aga lugemiseks sobis täitsa kenasti Very Happy

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime19/5/2012, 19:04

30)

Pealkiri: Rängast rõõmust

Autor: Viivi Luik

Lehekülgede arv: 53

Sisu: Viivi Luige süngevõitu luulekogu, millele annab palju juurde luuletuste kujunduslik pool. Kuigi pealkiri on „Rängast rõõmust“, on põhiosa rängal ning rõõmus toon ei ole nendele luuletustele omane. Viivi Luik kirjutab linnast ja selles elavate inimeste argipäevast, luuletades sealjuures asjadest, mis võivad täiesti tühised tunduda, kuid traditsioonilised värsiskeemid annavad tema luuletustele ilu ja salapära.

Minu arvamus: See meeldis mulle rohkem kui Runneli kogu, aga midagi jäi minu jaoks ikkagi puudu.

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime28/5/2012, 21:01

31)

Pealkiri: Provintsiluule

Autor: Triin Tasuja

Lehekülgede arv: 61

Sisu: Triin Tasuja esimene luulekogu, mille pealkiri räägib enda eest.

Minu arvamus: See luulekogu ei ole minu lemmik, kuna selles oli liiga palju rämedat ja labast, aga ma olin sunnitud oma isikliku maitse kõrvale heitma ja kirjutama sellest arvustuse, mis sai märksa kiitvam kui võinuks Laughing

Hinnang: 5/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime28/5/2012, 21:05

32)

Pealkiri: Maokivi

Autor: Jason Goodwin

Lehekülgede arv: 283

Sisu: Tegemist on teise raamatuga, kus mõistatusi lahendab sümpaatne ja arukas Yaşim. Seekord on saabunud Istanbuli Prantsuse arheoloog Lefevre, et leida üles Bütsantsi kadunud aare. Yaşimile tehakse ülesandeks arheoloogi enda kohta rohkem andmeid koguda. Kui aga Lefevre’i moonutatud laip leitakse Prantsuse saatkonna juurest, selgub, et Yaşimist saab hoopis peamine kahtlusalune. Jälle kord tuleb Yaşimil ajaga võidu joosta, et tõde välja selgitada.

Minu arvamus: Nagu ka "Janit¹aride puus", ei saanud ma paljudest asjadest aru, kuna autor jätab minu arvates liiga palju asju lugejale mõistatamiseks - miks läksid veemehed nii kaugele, kui taldrik ja karikas olid hoopis valide kapis ning kas Palewski lubas Yaşimi vabatahtlikult oma maopeade kallale? Istanbuli kirjeldused on selle raamatu juures suur pluss, närvikõdi vähesus aga miinus. Ma unustasin aeg-ajalt lugemise käigus ära, et Yaşim on eunuhh ja lootsin, et tal näkkab Ameliaga Very Happy

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime28/5/2012, 21:17

33)

Pealkiri: Drawn Together

Autor: Z.A. Maxfield

Lehekülgede arv: 349

Sisu: Rory might just be a simple southern boy from St. Antoine's Parish Louisiana, but he knows what he wants. He's been in love with the girl of his dreams, reclusive and mysterious artist Ran Yamane, since junior high school. And now he has the chance to meet her. He's going to chuck everything and travel 1,500 miles to Anime Expo in Long Beach to tell her, and no one and nothing is going to stand in his way. Ran Yamane is not a girl, but he gets that a lot. People come to him with teddy bears and chocolates and disappointment by the truckload. He's trusted fans in the past and been tragically wrong. So when he meets Rory he's understandably wary, but resigned. What he's not prepared for is his magnetic attraction to the young man, Rory's apparent willingness to overlook his gender, and the fact that their lives are both thrown into chaos when his number one fan (and psycho stalker) shows up to get revenge...

Minu arvamus: Sellel raamatul on hea idee, sündmustik ja kaasahaarav stiil, mis sobib hästi kriminaalromaanile, aga tegelaste kujutamise koha pealt on mul autorile väga palju ette heita. Mul oli liigagi kerge unustada, et Yamane ei ole naine, sest tema põhiline funktsioon tundus olevat hädasoleva neiukese mängimine (olgu, vahepeal näitas ta tegelikult ka paar korda hambaid) ning Rory oli täielik prints valgel hobusel, kellel ei olnud mitte ühtegi halba omadust. Kurjami kuju jäi nõrgaks ja ta suri nii igavalt, et see ei pannud isegi ahhetama, ning lõpp muutus täielikuks korteri ja koeraga kli¹eeks. Mulle küll meeldis see raamat ja seda oli hea lugeda, aga nagu näha, pole miski täiuslik Razz Mulle tundus vahepeal, et Ethani ja René vahel lendas sädemeid (pätt ja võmm Very Happy), aga see oli ainult minu fantaasia vili ja kahjuks autor seda kõrvalliiniks ei arendanud.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime1/6/2012, 16:21

34)

Pealkiri: Miks puhkevad sõjad? Geopoliitika ajastu.

Autor: François Géré

Lehekülgede arv: 231

Sisu: Millised olid möödunud sajandi olulisimad sõjalised konfliktid ja kuidas nad mõjutavad rahvusvahelist julgeolekut XXI sajandil? Kes on sõjateatri tegelased ja millised on panused selles mängus? See raamat ei soovi sõda ülistada ega kuuluta ka sõdade lõppu. Eesmärk on sõda tutvustada ja seletada teda kõigi tema põhjuste, vormide ja mõõtmetega. Sest nagu kirjutas suur sõjateoreetik Clausewitz, “sõda on kameeleon", ning meie, inimolevused, oleme sõja suhtes niisamuti kameeleonid. On ju sõda ja rahu kui peegel, mille mõlemad küljed peegeldavad, ja meeldib meile või ei, ta peegeldab inimkirgi. Ülesehituselt – arutluste, skeemide, illustratsioonide ja kaartidega – tahab raamat olla ühtviisi nii tänapäeva relvastatud kokkupõrgete teejuht kui ka uurimus kokkupõrgetest kui ajavälistest nähtustest.

Minu arvamus: Seda oli natuke keeruline lugeda, kuna minu teadmised sõdadest ei ole eriti tugevad ja see raamat keskendus eelkõige nende taustale, mitte neile endale, aga vähemalt sain ma Lähis-Ida pingekolde teema endale natuke selgemaks. Omamoodi naljakas oli lugeda arutlust Venemaa tuleviku kohta, sest praegu teame me juba, millise arengutee see maa on valinud (Putin on ringiga võimule tagasi jõudnud), kuigi selle raamatu ilmumise ajal oli alles küsimus, kes pärast teda presidenditoolil istub.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime3/6/2012, 10:22

35)

Pealkiri: The Serpent's Shadow

Autor: Rick Riordan

Lehekülgede arv: 406

Sisu: He's b-a-a-ack! Despite their best efforts, Carter and Sade Kane can't seem to keep Apophis, the chaos snake, down. Now Apophis is threatening to plunge the world into eternal darkness, and the Kanes are faced with the impossible task of having to destroy him once and for all. Unfortunately, the magicians of the House of Life are on the brink of civil war, the gods are divided, and the young initiates of Brooklyn House stand almost alone against the forces of chaos. The Kanes' only hope is an ancient spell that might turn the serpent's own shadow into a weapon, but the magic has been lost for a millennia. To find the answer they need, the Kanes must rely on the murderous ghost of a powerful magician who might be able to lead them to the serpent's shadow . . . or might lead them to their deaths in the depths of the underworld.
Nothing less than the mortal world is at stake when the Kane family fulfills its destiny in this thrilling conclusion to the Kane Chronicles.

Minu arvamus: See on selle sarjas kõige parem raamat, kuigi eelmine osa meeldis mulle natuke rohkem, sest seal ei toimunud selliseid ulmelisi asju nagu selles osas: päikesejumal Ra võttis Zia keha üle ning Carteri tüdruksõber oli vahepeal 5000-aastane mees, Anubis posessis Walti ära, nii et ta sai maa peale jääda ja Sadie ei pidanud kahe poisi vahel valima, sest nad sulasid üheks kokku, Sadie ema mainis talle nägemusi teistest jumalatest, rivaalitsevast maagiast ja Long Islandi nimi vilksas ka kuskilt läbi (it's obviously about Percy Jackson Laughing) Lõpu põhjal võib oletada, et Riordan plaanib veel vähemalt ühte järge, kuigi see osa oleks pidanud olema viimane, või crossoverit (mille võimalus on olemas, sest selles osas ilmusid tantsupeol välja Camp Half-Bloodi tegelased I love you), kus Kreeka ja Rooma jumalad Egiptuse omadega kohtuvad ning lahendamata jäi ka Setne liin, mis ilmselt paremat aega ootab. The Kane Chronicles on ajapikku kõvasti edasi arenenud ja kui ma ei oleks lugenud Riordani teisi sarju, peaksin ma seda fantastiliseks, aga tegelased on endiselt liiga üheülbalised ja raskesti eristatavad, nii et ei ole vahet, kelle peatükki sa loed. Mulle oli varem jäänud mulje, et Zia ei salli Carterit, aga küllap mõned asjad muutuvad, kui endale kuldse sõnnikumardika võimed saadakse. Väga hea raamat mõnede mitte nii heade joontega, aga kindlasti olen ma ka kriitilisem kui keskmine 10-aastane lugeja, kellele see suunatud on Cool

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime8/6/2012, 22:28

36)

Pealkiri: 1984

Autor: George Orwell

Lehekülgede arv: 291

Sisu: Winston Smith on parteilane, kes elab totalitaarses Okeaanias, mis sõdib kord Euraasiaga, kord Ida-Aasiaga, kuid on "alati" sõdinud neist vaid ühega, ning kus Mõttepolitsei ähvardab kõiki peale prolede. Suur Vend, kogu riigi juht (kelle kirjeldus toob silme ette pildi Stalinist, kuigi Okeaania koosneb suuremas osas Ameerika Ühendriikidest ja Ühendkuningriigist), tekitab temas vastikust ning tema elu muutub, kui ta avastab, et on olemas ka teisitimõtlejaid ja et nad ei olegi väljamõeldis. See viib ta välja Armastuseministeeriumi keldrisse tuppa üks null üks...

Minu arvamus: Suurepärane raamat sellest, kui kerge on inimteadvusega manipuleerida ning kuidas süsteemi vastaseid kõrvaldatakse. Nooremana poleks ma sellest ilmselt aru saanud, aga praegu meeldis see mulle väga. Lõpp oli ülim Very Happy

Ta tõstis pilgu ja vaatas seda tohutu suurt nägu. Talt oli nõudnud nelikümmend aastat, et mõista, missugune naeratus on peidus nende mustade vuntside taga. Oo, seda julma, tarbetut vääritimõistmist! Oo, seda tõrksat, vabatahtlikku pagu armastavalt rinnalt! Kaks d¾innilõhnalist pisarat veeresid mööda ta põski alla. Aga kõik oli hästi, nüüd oli kõik hästi, võitlus oli lõppenud. Ta oli enda üle võidu saavutanud. Ta armastas Suurt Venda.

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime25/6/2012, 19:08

37)

Pealkiri: Süütu neiu skandaalid

Autor: Nicola Cornick

Lehekülgede arv: 336

Sisu: Preili Alice Lister ei tunne end sugugi auväärsena. Paha on juba seegi, et ta on endine toatüdruk, kellest on saanud pärijanna. Kuid nüüd on talumatult kütkestav lord Miles Vickery kindel, et saab Alice’i varanduse endale teda abiellu ¹anta¾eerides, kuigi mehe valelik sarm on Alice’i südame juba ühe korra murdnud. Kuid Alice on kindel, et tema pärandusega kaasnevad tingimused osutuvad Milesile ületamatuks. Milline elumees suudaks olla täiesti aus kolm pikka kuud? Miles leiab aga, et tema äsja avastatud ausus on hindamatu vahend, millega mässida Alice daamile sobimatutesse nauditavatesse olukordadesse. Loomulikult ei tea ta veel, et on sellesse muljetavaldavalt tugevasse süütukesse lootusetult armumas...või et peagi on ta valmis astuma meeletuid samme, et igavesti Alice’i omaks saada.

Minu arvamus: Miles oli tõbras, aga võluv tõbras, on päris tore, kui hästi tema ja Alice'i suhe edenes. Ühe tõlkepärli mainiksin ka ära: kui raamatus "Maski varjus" oli naistebande nimega Pühad Neitsid ja "Hertsoginna pihtimustes" oli sellest saanud "Glory Tüdrukud", siis selles raamatus räägiti kambast nimega "Glory Girls", mis on ilmselt ka originaalnimi. Mis järgmiseks? Very Happy

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime25/6/2012, 19:12

38)

Pealkiri: Shopaholic & Sister

Autor: Sophie Kinsella

Lehekülgede arv: 383

Sisu: Becky thought being married to Luke Brandon would be one big Tiffany box of happiness. But to be honest, it´s not quite as dreamy as she´d hoped. The trouble started on honeymoon, when she told Luke the tiniest little fib, about the teeniest little purchase. Now she´s on a strict budget, she doesn´t have a job - and worst of all her beloved Suze has a new best friend. Then she receives some incredible news. She has a long-lost sister! Becky has never been more excited. Finally, a real sister! They´ll have so much in common! They can go shopping together...choose shoes together...have manicures together...Until she meets her - and gets the shock of her life. It can´t be true. Surely Becky Bloomwood´s long-lost sister can´t...hate shopping?

Minu arvamus: Becky Bloomwood oma tuntud headuses ja ostuhulluses Razz See raamat räägib sisuliselt kahest äärmusest, sest Jess oli sama kooner kui Becky priiskaja, aga oli päris pull lugeda, kuidas nad püüdsid teineteisega sobituda ja kuidas Becky sai aru, et Jess ikkagi on tema õde, kuna nägi, et tal on samasugune kapp Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime25/6/2012, 19:19

39)

Pealkiri: Leedi langemine

Autor: Nicola Cornick

Lehekülgede arv: 302

Sisu: Juba lapsepõlvest saadik skandaale tekitanud isemeelne leedi Elizabeth Scarlet arvab, et on vaid üks viis päästa oma lapsepõlvesõber armastuseta abielust: mees tuleb röövida! Kuid Nathaniel on marus. Nii marus, et esitab naisele väljakutse viia nende salajane randevuu ettemääratud lõpule ja ta võrgutada. Kui Lizzie vilumatu katse lahvatab ägedaks kireks, on Lizzie ruineeritud... ja Nathanieli, lord Waterhouse’i, lootusetult ja ootamatult armunud. Nüüd peab pöörane ja isepäine Lizzie veenma Nati, et nad on täiuslik paar – igas mõttes.

Minu arvamus: Kuna eelmine osa oli küllaltki hea, ootasin ma sellelt raamatult midagi samaväärset, kuid pidin pettuma, kuna see ei üllatanud enam millegagi. Monty Fortune'i surm jättis mind täiesti külmaks ja kui Nati õe skandaal jutuks tuli, polnud keeruline arvata, et ta õde on lesbi, sest pidi olema vähemalt üks naine, keda Tom Fortune ei suutnud ära võrgutada ja juba see oli piisav vihje, et selle looga oli seotud mingi tabu. Lydia ja Laura ühine sünnitamine lõpus ja Lizzie ja Nati leppimine pärast seda pani kogu raamatule üsna igava punkti ja ka särisevad ja kinky'd armustseenide kirjeldused (ainult käerauad olidki veel puudu, sest piits läks juba käiku) ei suutnud seda raamatut paremaks muuta.

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime25/6/2012, 19:23

40)

Pealkiri: Videvik. Re¾issööri märkmik

Autor: Cathrine Hardwicke

Lehekülgede arv: 164

Sisu: Raamatus „Videvik. Re¾issööri märkmik“ näitab Catherine Hardwicke, kuidas tehti Stephenie Meyeri rahvusvahelisest menukist film, mille populaarsus üllatas kõiki filmi tegijaid. Väikese eelarvega filmist kujunes eelmise aasta suurim läbilöök. Autor jutustab tegelaskujude loomisest, näitlejate valimisest, filmikohtade valimisest ja kõigest, mis ühe filmi loomisega seondub. Raamat on rikkalikult illustreeritud joonistuste ja fotodega.

Minu arvamus: Üsna mõttetu, kuid mõned pildid olid päris ilusad ja samuti andis see raamat filmitegemise kui protsessi kohta sellist infot, mida ma ise kuskilt otsida ei oleks viitsinud.

Hinnang: 5/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime29/6/2012, 18:52

41)

Pealkiri: Okultismiklubi 2

Autor: Kersti Kivirüüt

Lehekülgede arv: 158

Sisu: Vana-Kuuste okultismiklubi on tagasi! Tunnelist leitakse kohaliku külajoodiku laip ning verega kirjutatud sõnad Lucifer ist zurück, mis lubavad oletada, et jutud Luciferi kultusest ei ole tekkinud tühjalt kohalt. Pan Adalbert Lasky, kes on juba sadu aastaid surnud, võtab üle Tristani keha, pannes ta ehitama hiiglaslikku sulatusahju, milles Viktori kroon üles sulatada. Samal ajal rändavad Viktor ja tema kaaslased ajas, õpetaja Eerika saab salapäraselt Hansult käsu Viktor tappa ning Asmodeus tuleb esimest korda maailma ajaloos inimese ette kummardama...

Minu arvamus: Väga hea Very Happy Mulle meeldis, kuidas see lugu oli üles ehitatud sellesama piiblitsitaadi abil, millest on tekkinud kõige rohkem väärtõlgendusi kristluse ajaloos. Seda raamatut oli väga mõnus lugeda ja see, et Hans ei olnud paha ja temast sai Viktori asemel viimane ülemgrianiid, oli huvitav pööre Cool Häid kilde oli piisavalt Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime11/7/2012, 12:58

42)

Pealkiri: Libalooma püha raamat

Autor: Viktor Pelevin

Lehekülgede arv: 317

Sisu: Raamatu minajutustaja on imeilus libarebane A. Huli. Ta tegutseb edukalt kõrgema klassi prostituudina Moskva luksushotellides, kasutades kavalalt oma üleloomulikke võimeid. Saba abil hüpnotiseerib ta oma ohvri, tekitades kummalisi pettekujutelmi. Siis aga tekib tõrge ning üks ta klientidest ei allu tavalisele töötlusele. A. Huli peab põgenema ning üritama edaspidi interneti abil elatist teenida. Ootamatult aga hakkavad tema vastu huvi tundma tegelased, kelle maski all varjavad end libahundid...

Minu arvamus: Ei liha ega kala, ei teagi, kuidas sellesse suhtuda. Ma lugesin kunagi üht selle raamatu arvustust, mis selle maha tegi ja teatud mõttes saan ma arvustajast aru. Kuigi selle raamatu idee on huvitav, oli selles minu jaoks palju arusaamatut, eriti kogu ülilibalooma kotseptsioon (tule taevas appi, ühel hetkel saab libahundist armas must kutsu!) ja sinna juurde kuuluv, ning viimased viisteist lehekülge olid minu jaoks puhas piin, kuigi see, et raamat jõudis lõpu juurest tagasi algusesse, andis sellele minu silmis plusspunkte juurde.

Hinnang: 6/10 või 5/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime11/7/2012, 13:04

43)

Pealkiri: Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus

Autor: Indrek Hargla

Lehekülgede arv: 311

Sisu: Esimese eesti gooti kriminaalromaani tegevus toimub Tallinnas anno domini 1409. Selle sündmustik on ajendatud vanadest Läänemere legendidest ja Tallinna ajaloost ning romaani tegelaste hulgas on karmid ordumehed ja vagad dominiiklased, tõsised raehärrad ja vooruslikud linnadaamid, lõbusad mustpead ja üllad rändmuusikud. Teiste tegelaste seas aga troonib taibukas apteeker Melchior Wakenstede, kes peab oma kohuseks lisaks linnarahvale arstimite müümise kõrval ka mõrtsukate otsimist. Nii nagu kõigil teistelgi tegelastel on ka Melchioril oma saladus, aastasadade taha ulatuv suguvõsa needus.

Minu arvamus: Minu eesti kirjanduse õppejõud tegi selle raamatu täiesti maha, aga mulle tundub, et ta eksis, sest mulle meeldis see raamat väga. Ma püüdsin seda juba varem lugema hakata, kuid jäin esimese peatüki juures jänni, sest see ei olnud nii huvitav, kui ma lootsin, sündmustik läks põnevaks alles hiljem. Ma hakkasin juba poole raamatu peal kahtlustama, et vend Wunbaldus oli tegelikult magister Wigbold, aga isand Freisingeri motiiv ehitusmeistri tapmiseks oli mulle täielik üllatus ning mul tekkisid mõned seosed vabamüürlastega Very Happy Mis Oleviste kiriku ehitaja nimi siis ikkagi oli? Very Happy

Hinnang: 9/10.

EDIT: Kui loll ma olen! Kellu ja sirkel ongi vabamüürlaste sümbolid ja Saalomoni tarkus, millest mõistatuses juttu oli, vihjab nende tekkimise ajale, kui ma väga mööda ei pane. Ma oleksin pidanud sellest kohe aru saama Suspect Nii et isand Freisinger oli mitte lihtsalt mustpea, vaid ka vabamüürlane...
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime14/7/2012, 15:19

44)

Pealkiri: The Message of Hope

Autor: Dan Peterson, Eugene H. Peterson

Lehekülgede arv: 127

Sisu: Nobody has to tell us how hard things get. We're all acquainted with the bad news. What we long for is good news. Not the pie-in-the-sky kind, but something firmly planted in everyday realities. We've heard the hype; what we need is believable hope. This little book is full of encouragement for people who know something about discouragement - people like us. It contains selections from The Message, a translaton of the Bible in contemporary language by Eugene Peterson. It's a message that meets us where we are today and shows us the way to a better tomorrow.

Minu arvamus: Minu suhe usuraamatutega on nii nagu ta on, aga see raamat oli üllatavalt hea lugemine ja Pauluse kiri tõesti puudutas mind. Mul läks küll natuke aega, et uurida välja, kes on see James, kelle epistlit eestikeelses Piiblis ei ole, aga ka seda oli hea lugeda. Nüüd tean ma Uuest Testamendist natuke rohkem kui Johannese evangeeliumi ja ilmutuse põhjal ja see pole sugugi paha, kuigi ma panin tähele, et Jeesus tegi mõnda imetegu korduvalt, näiteks näljaste toitmist peaaegu olematute vahenditega. Kas Pühal Vaimul läks midagi sassi? Razz Mõned head mõtteterad sellest raamatust:

Many who are first will end up last, and the last first.
Whoever wants to be great must become a servant.
Sin speaks a dead language that means nothing to you; God speaks your mother tongue, and you hang on every word.
Focusing on self is the opposite of focusing on God.
The longer we wait, the larger we become, and the more joyful our expectancy.


Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime19/7/2012, 17:49

45)

Pealkiri: Kolme raamat

Autor: Lloyd Alexander

Lehekülgede arv: 200

Sisu: Vana võluri lahtipääsenud oraakelsiga otsides kohtab nooruke seavardja-sell Taran mitmeid huvitavaid tegelasi, saab endale häid sõpru, satub seiklustekeerisesse ja võitleb koguni kurjusevürsti enda käsilasega.

Minu arvamus: See on lasteraamat, mistõttu kulgesid selle sündmused üsna kiiresti ja hea võitis kurja ilma ühegi ohvrita. Ma ei kahelnud hetkekski, et Gwydion ei ole surnud ja et Eilonwy on printsess. Mind hakkas huvitama, kes on Tarani vanemad, aga see selgub ilmselt juba järgmistes osades. Ja oh issand, ma ei oleks osanud arvata, et Annwni eestikeelne kirjapilt on Annuvin, see kõlab nagu punnivinn Very Happy

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime21/7/2012, 11:39

46)

Pealkiri: Kümme käsku

Autor: Juris Rubenis, Màris Subaè

Lehekülgede arv: 48

Sisu: Jumala kümme käsku ja seletused, kuidas neist tänapäevases maailmas aru saada.

Minu arvamus: Ma olin üllatunud, kui raamatu viimasel leheküljel avastasin, et Juris Rubenis on kuulus teoloog, kuna kohati tundus tema esseede stiil mulle konarlik, aga võib-olla on asi läti keele eripärades. Selles raamatus oli palju häid mõtteid ja joonistused olid ka armsad, aga midagi eriti meeldejäävat ma ei avastanud.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime31/7/2012, 11:02

47)

Pealkiri: Vampiiride akadeemia 3. raamat. Varju suudlus

Autor: Richelle Mead

Lehekülgede arv: 397

Sisu: Püha Vladimiri akadeemias on kevad ja Rose Hathawayl kooli lõpetamiseni väga vähe aega jäänud. Pärast esimeste strigoide tapmist pole Rose ennast eriti hästi tundnud. Tal on tekkinud sünged mõtted, ta käitub ettearvamatult ning mis kõige hullem... ta on vist hakanud vaime nägema. Samal ajal, kui Rose kahtleb oma terves mõistuses, tekivad uued komplikatsioonid. Lissa hakkab jälle katsetama võlukunsti, nende vaenlane Viktor Da¹kov võib vabadusse pääseda ning Rose’i keelatud suhe Dimitriga soojeneb taas. Ent kui surmaoht, mida keegi tulemas ei näinud, muudab kogu nende maailma, peab Rose ka oma elu mängu panema – ja valima kahe inimese vahel, keda ta kõige rohkem armastab.

Minu arvamus: Ma mäletan eelmisi osi halvasti, aga see tundus olevat neist parem. Adrian meeldib mulle rohkem kui Dimitri ja ma arvan, et tema ja Rose sobiksid hästi kokku, aga kui ei, siis ei. Minu lemmiktegelane on endiselt Christian Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime31/7/2012, 11:08

48)

Pealkiri: Percy Jackson and the Battle of the Labyrinth

Autor: Rick Riordan

Lehekülgede arv: 342

Sisu: Honestly, blowing up another school was the last thing I wanted to do. As the son of a Greek god, I've had my share of near-death disaster. This summer, I didn't choose to battle the cheerleading squad, but when two hissing she-devils with fangs are heading straight for you, what's a half-blood meant to do? That was just the beginning. This is the one where my arch-enemy, Luke, is looking for a way to invade our camp via an ancient labyrinth. If he succeeds, thousands of bloodthirsty monsters will attack. So it's goodbye sunshine, hello darkness as four of us descend into the terrifying underground and beyond...

Minu arvamus: Meeldis, nagu ka eelmisel korral, aga seekord oli mul Calypsost rohkem kahju Sad Annabeth hakkab mulle vaikselt vastu ja see koht, kus ta Herat solvas, pani mind mõtlema, kas ta saab oma karistuse raamatus "The Mark of Athena", aga sinna on veel nii kaua aega Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime9/8/2012, 20:55

49)

Pealkiri: Roosi nimi

Autor: Umberto Eco

Lehekülgede arv: 507

Sisu: 14. sajand. Ühes Itaalia kloostris toimub mõrv, mida saabub uurima frantsisklane Baskerville’i William koos oma noviitsist kaaslase Adsoga. Süvenedes kloostrielu telgitagustesse, avastab William peagi, et tapmise asemel on tegu enesetapuga, mis on ajendatud on munkadevahelistest keelatud suhetest, ent siis sureb järgmine munk ja selgub, et mõlema surma tegelikuks põhjuseks on raamatukoguga seotud saladus ja müstiline Aafrika äär. Enne veel, kui William avastab kloostris toimuvate filosoofiliste põhjustega sepitsuste tagamaad, mille taga seisab kõige ebatõenäolisem süüdlane, võetakse kinni kaks ketserluses süüdistatavat dolcinolast, Adso armastatud tüdruk saadetakse tuleriidale ja Johannese ilmutuse inglid puhuvad seitset pasunat...

Minu arvamus: See on väga keeruline teos, millel on nii detektiivi- kui ajaloolise romaani tunnuseid ning mille mõistmiseks oleks tarvis hästi tunda kristliku kiriku ajalugu, millega mina kahjuks tuttav ei ole, sest enamik minu teadmisi usuelust puudutab reformatsioonijärgset perioodi. Mind üllatas väga, et peamiseks niiditõmbajaks, mitte tapjaks
Spoiler:
osutus
Spoiler:
kelle ma kohe alguses välistasin, kuna
Spoiler:
Raske uskuda, milline porduelu selles kloostris käis, Salvatore ja keldriülem vedasid kööki naisi ja kõige kõmulisem armukolmnurk oli Adelmo-Berengar-Malachia Very Happy

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime10/8/2012, 19:30

50)

Pealkiri: Inglid

Autor: Jane Williams

Lehekülgede arv: 128

Sisu: Jane Williamsi neljavärvitrükis kaunilt illustreeritud raamat heidab valgust judaistliku ja kristliku traditsiooni inglilugudele.

Kuidas inglid välja näevad

Inglid kui heade sõnumite toojad

Kaitseinglid

Langenud inglid

Inglid ja Jeesus

Inglid pärast Piiblit


Minu arvamus: Ma lootsin leida sellest raamatust natuke rohkem andmeid inglite struktuurideks jagunemise kohta ja rohkem inimeste ja inglite kohtumiste kirjeldusi, selliseid, mis ei ole seotud Piibliga, aga vahelduseks oli seda raamatut hea ja rahulik lugeda ja ka pildid olid ilusad.

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Sponsored content





2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012 - zweitausendzwölf
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012
» 2012.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Prince Kirameki-
Hüppa: