MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012 - zweitausendzwölf

Go down 
2 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime14/8/2012, 21:54

51)

Pealkiri: Minu Haiti

Autor: Tarmo Jõeveer

Lehekülgede arv: 208

Sisu: „Akna taga sajab alla tume tsemendi- ja rusupilv, millele järgneb vali mürin. Järsku on kõik kottpime, tunnen, kuidas mingi suur mass mind kusagile alla tühimikku surub. „See ongi nüüd lõpp!” jõuan mõelda, kui järsku mürin vaibub ja minu kukkumine peatub.” 12. jaanuaril 2010 toimus Port-au-Prince’is maavärin, mille käigus hukkus arvatavalt 230 000 inimest. Neist 102 olid minu sõbrad ja kolleegid ÜROst.

Minu arvamus: See on mitmes mõttes traagilise sisuga raamat. Mulle meeldis seda lugeda, aga midagi jäi nagu vajaka, rohkem oleks võinud olla informatsiooni näiteks Haiti ajaloo kohta Laughing Autor on tõesti õnnesärgis sündinud, et sellistes tingimustes rusude all ellu jäi.

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime22/8/2012, 11:50

52)

Pealkiri: Elumehe suudlus

Autor: Judith James

Lehekülgede arv: 352

Sisu: William de Veresi isa hülgas poja juba enne sündi ning poiss kasvas üles teadmata, mis on õnnelik elu. Ent William on sundinud mineviku meelest ning tõuseb sõjakangelase ja kurikuulsa naistemehena Stuartite restauratsiooni aegses kuningas Charles II elunautlejate õukonnas kiiresti kõrgele kohale. Kuid omal ajal oli ta sunnitud paluma peavarju võluva noore puritaanliku naise juures...
Kodusõja tõttu on kunagi rõõmsameelne Elizabeth Walters kaotanud parima sõbra ja isa ning on nüüd kaitseta ja üksi. Ta põgeneb soovimatust abielust, et otsida turvalist elu, kuid leiab eest midagi sellist, mida poleks osanud eales aimata. Kui ta heasoovlikkus ja ilu toovad naise Williami ning seejärel kuninga tähelepanu keskmesse, peab ta langetama valiku. Kas kuulus naistemees on ikka võimeline armastama?

Minu arvamus: Minu jaoks tegi asja huvitavaks, et Williami tegelaskuju põhines reaalselt elanud isikul ja Charles II õukonna intriigid olid piisavalt paeluvad, et ärgitada mind selle perioodi kohta lisa lugema, aga mind häiris natuke, et autor nägi Williami käitumise põhjusena lapsepõlves kogetud seksuaalset ahistamist. See, või üleüldine seksuaalne väärkohtlemine, mida kasutatakse tavaliselt rohkem naistegelastele minevikuhaavade tekitamiseks, on üsna levinud võte ja hakkab oma korduvuses ära tüütama. Luule andis sellele raamatule palju juurde ning Britomarti ja Artegalli poeem tekitas ka huvi, aga selles raamatus oli palju stiililist kohmakust, millega ma päris rahul ei ole.

Hinang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime29/8/2012, 20:52

53)

Pealkiri: Lustakas piibel

Autor: Léo Taxil

Lehekülgede arv: 470

Sisu: "Lustakas piibel" on Léo Taxili katoliiklusevastane raamat, mis lahkab Vanas Testamendis esinevaid vasturääkivusi. Jumal lõi inimese meheks ja naiseks, aga naise alles pärast seda; madu, kes Eedeni aias Aadama ja Eevaga kõneles, ei olnud tegelikult Saatan; Jumal keelas inimestel liha süüa, aga eelistas Aabeli roaohvrit Kaini omale; Taavet tappis Koljati kaks korda; Taavet pidi andma Saulile 200 vilistide eesnahka; Teekord Hoorebi mäele on pikem kui Hoorebi mäelt alla; Jeesuse esivanemate seas on prostituut ja verepilastaja; Eelija ja Eliisa imeteod tunduvad olevat maha kirjutatud Jeesusest rääkivate lugude pealt; Püha Vaim ei valda kronoloogiat; Roomas valitseb kohtunik, mitte konsulid...

Minu arvamus: Väga hariv raamat, mis paljastab, milliseid valesid kristlasi alla sunnitakse neelama. Mind häiris natuke, et tsitaadid olid pärit 1939. aasta Suurest Piiblist, aga raamat ise on ilmunud 1963. aastal ning selleks ajaks olid nimede kirjutuses toimunud juba muudatused, näiteks rääkis tsitaat Paalist, aga selle seletus Baalist jne. Seda raamatut on palju toimetatud ja ma loodan, et originaalist väga palju välja ei jäänud. Mulle hakkas silma, et numbrid 40, 42, 300 ja veel mõned esinevad Vanas Testamendis korduvalt. Huvitav, miks? Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime6/9/2012, 21:34

54)

Pealkiri: Kuningas Maciuś Esimene

Autor: Janusz Korczak

Lehekülgede arv: 147

Sisu: Maciuśest saab kümneaastaselt kuningas, kelle valitseda on terve riik, ning pärast lihtsõdurina sõjast osa võtmist saab varem ministritele toetunud poisist reformaator, kes külastab kaugeid kuningriike, sõlmib sõprussuhteid inimesööjatest neegritega ja jagab lastele tasuta ¹okolaadi. Maciuś loob kaks parlamenti, laste ja täiskasvanute oma, ja kõik armastavad teda, ent ühel päeval võetakse laste parlamendis tänu Maciuśe sõbrale ja sõjakaaslasele Felekile vastu otsus, mis pöörab kogu riigi elu pea peale. Enam ei saa Maciuśt aidata isegi tema sõber nukker kuningas, kes on sunnitud tema vastu pöörduma, sest välismaa ajalehtedes kirjutatakse, et Maciuś on hulluks läinud ja kutsub kogu maailma lapsi üles revolutsioonile. Järgneb sõda, mida Maciuśel pole lootust võita...

Minu arvamus: Kui ma oleksin seda raamatut varem lugenud, oleks see mulle rohkem meeldinud, aga ka praegu oli see põnev, huvitav oli jälgida, kuidas Maciuś teose käigus areneb ja kuidas ta jääb lõpuni kuningaks. Ilmselt loen ma millalgi läbi ka selle raamatu teise osa.

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime22/9/2012, 11:49

55)

Pealkiri: Piibel 100 minutiga

Autor: Michael Hinton, Helen Jenkins

Lehekülgede arv: 111

Sisu: Viiekümnest peatükist koosnev lühike ülevaade kõige olulisematest Piibli seikadest.

Minu arvamus: "Vana Testamendi lugudes on palju verd ja sõdasid, aga mitte oluliselt rohkem kui õhtuti pakutavas teleprogrammis, mida ka lapsed vaatavad. Tegemist on ju mitme tuhande aasta pikkuse reaalse ajalooga, mitte muinasjutukogumikuga, ja ajalugu on paraku sõdade ajalugu," seisab eessõnas. Lubage naerda! Ma ei ole hiljuti vaadanud ühtegi telesaadet, kus oleks tapetud rohkem inimesi, kui parajasti maa peal elas, samas kui Vanas Testamendis eksitakse väga palju arvudega, ja "Lustakat piiblit" lugenuna muutub väide sellise ajaloo reaalsusest naeruväärseks. Samas annab see raamat piiblilugudest hea ülevaate ilma, et selleks peaks lugema lastele mõeldud raamatuid, mida on kobestatud nii, et verisemad kohad silma ei torka Razz

Hinnang: 5/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime22/9/2012, 11:57

56)

Pealkiri: Percy Jackson and the Olympians: The Last Olympian

Autor: Rick Riordan

Lehekülgede arv: 381

Sisu: The long-awaited prophecy surrounding Percy Jackson's sixteenth birthday unfolds as he leads an army of young demigods to stop Kronos in his advance on New York City, while the Olympians struggle to contain the rampaging monster, Typhon. All year the half-bloods have been preparing for battle against the Titans, knowing the odds of victory are grim. Kronos's army is stronger than ever, and with every god and half-blood he recruits, the evil Titan's power only grows. While the Olympians struggle to contain the rampaging monster Typhon, Kronos begins his advance on New York City, where Mount Olympus stands virtually unguarded. Now it's up to Percy Jackson and an army of young demigods to stop the Lord of Time.

Minu arvamus: Mulle hakkab tunduma, et mulle ei meeldi Annabeth, temas on midagi, mis mind tõsiselt häirib Very Happy Mul oli kahju, et Ethan suri, kuigi ma teadsin seda juba ette ja samuti sain ma paremini aru Luke'i minevikust ja plaanist, kuna selle teadmine aitas rohkem selle detaile jälgida. Mul on selle sarja raamatud segamini nagu puder ja kapsad: esimene ja viies osa USA variant, kolmas ja neljas osa UK variant, teine osa soome keeles... Very Happy

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime10/10/2012, 21:28

57)

Pealkiri: The Hunger Games

Autor: Suzanne Collins

Lehekülgede arv: 374

Sisu: In the ruins of a place once known as North America lies the nation of Panem, a shining Capitol surrounded by twelve outlying districts. Long ago the districts waged war on the Capitol and were defeated. As part of the surrender terms, each district agreed to send one boy and one girl to appear in an annual televised event called, "The Hunger Games," a fight to the death on live TV. Sixteen-year-old Katniss Everdeen, who lives alone with her mother and younger sister, regards it as a death sentence when she is forced to represent her district in the Games. The terrain, rules, and level of audience participation may change but one thing is constant: kill or be killed.

Minu arvamus: Suurepärane ja kaasahaarav raamat. Ma olin küll filmi enne näinud, aga põnevus ei kadunud lugemisel kordagi. "The Hunger Games " ja "Battle Royale" on natuke sarnased ja ma lootsin, et tutvustatakse natuke rohkem mängus osalejate tausta ja minevikku, aga nagu ma aru saan, ei olnud tegelastel lubatud teada, kuidas teiste ringkondade inimesed elavad ja ka lugejatele ei saanud seda öelda Very Happy

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime10/10/2012, 21:39

58)

Pealkiri: 1Q84

Autor: Haruki Murakami

Lehekülgede arv: 925

Sisu: A young woman named Aomame follows a taxi driver's enigmatic suggestion and begins to notice puzzling discrepancies in the world around her. She has entered, she realizes, a parallel existence, which she calls 1Q84 - "Q is for 'question mark.' A world that bears a question." Meanwhile, an aspiring writer named Tengo takes on a suspect ghostwriting project. He becomes so wrapped up with the work and its unusual author that, soon, his previously placid life begins to come unraveled. As Aomame's and Tengo's narratives converge over the course of this single year, we learn of the profound and tangled connections that bind them ever closer: a beautiful, dyslexic teenage girl with a unique vision; a mysterious religious cult that instigated a shoot-out with the metropolitan police; a reclusive, wealthy dowager who runs a shelter for abused women; a hideously ugly private investigator; a mild-mannered yet ruthlessly efficient bodyguard; and a peculiarly insistent television-fee collector...

Minu arvamus: Murakami looming on mulle alati meeldinud. Selleks, et teda nautida, ei pea tema teoses alati midagi juhtuma, aga see tuleb kasuks ja selles raamatus jäi paraku liiga palju juhtumata, et sellega saaks rahul olla. Nii palju lahtisi otsi nagu siin pole ma tükk aega kohanud. Ma ei saanud teada, kas Fuka-Eri oli dohta ja kui oli, siis kas tema maza oli kõik need aastad Sakigakes; ma ei saanud teada, mis juhtus Kyoko Yasudaga, kuigi seda oli aimata; ma ei saanud teada, miks hakkasid väikesed mehikesed pärast Ushikawa surma tema kallal askeldama ja mis tema Air Chrysalis'est välja tuli; ma ei saanud teada, kas Ayumi ja Tengo ema tappis sama inimene; seda loetelu võiks lõputult jätkata. Ilma seksita rasestumisest on Koji Suzuki minu arvates palju paremini kirjutanud, nii et ka see teema ei pakkunud mulle midagi põnevat. Võib-olla oleksin ma pidanud lugema seda raamatut kui armastusromaani, mille lõpus kaks tegelast pärast aastakümnete pikkust lahusolekut jälle teineteist leiavad, aga ma keskendusin fantaasia poolele ja sellel oli mitmeid puudujääke. Raamatu esimesed kaks osa olid küllalt kaasahaaravad, kolmas aga ei toonud enam välja midagi uut ja tõenäoliselt oleks olnud vajalik lausa neljanda osa kirjutamine, et kõik selgeks saaks.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime10/10/2012, 21:51

59)

Pealkiri: Printsessi mõrv Koluvere lossis

Autor: Hinge Kaljund

Lehekülgede arv: 118

Sisu: Ajalooline romaan algab kuninglikku suguvõssa kuulunud Preisimaa Braunschweigi hertsogiriigi printsessi Auguste Karoline Friederike Luise von Württembergi laulatusega. Paraku oli sellele järgnenud abielu kaugel õnnelikust. 1782. a. siirdus noorpaar Preisimaa mõju suurendamiseks intriigidest kubisevasse Venemaa keisrikotta, kus valitses Katariina II, õige pea järgnes sellele printsi nimetamine Viiburi kindralkuberneriks. Mis sai aga Auguste Friederikest?
Koluvere loss Kullamaal varjab endas palju saladusi – kõige intrigeerivam nende hulgast on kindlasti Preisimaa printsessi Auguste Friederike salapärane surm seal 16. septembril 1788. a. kõigest 24-aastasena kõigi poolt hüljatuna. Kuidas sündmused selleni arenesid?

Minu arvamus: Ajaloolisest romaanil ja sellel raamatul on vähe ühist. Autori nimi kõlab peaagu sama ilusalt nagu Valev Uibopuu, aga selle asemel, et panna saksa printsessi kurba lugu ilukirjanduslikku võtmesse, mida rikkus nii lohisev lausestus kui ka joonealused märkused - ja autor oleks võinud ära otsustada, kas Venemaa tsaar oli Peeter või Pjotr ja mitte kasutada mõlemat läbisegi! - oleks ta võinud teha sellest põhjaliku uurimuse ning tuua välja erinevaid seisukohti Auguste Friederike elu keerdkäikude kohta. Ma teadsin juba lapsest saati, et Kullamaa kirikusse maeti üks noor naine, kelle hauast leiti ka lapse luud ja et rahvas rääkis tema elusana hauda panemisest, aga ma ei teadnud varem, et see oli nii kuulsast suguvõsast pärit preili Shocked

Hinnang: 5/10, mitte sisu, vaid teostuse pärast.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime20/10/2012, 11:01

60)

Pealkiri: Catching Fire

Autor: Suzanne Collins

Lehekülgede arv: 391

Sisu: Against all odds, Katniss Everdeen has won the annual Hunger Games with fellow district tribute Peeta Mellark. But it was a victory won by defiance of the Capitol and their harsh rules. Katniss and Peeta should be happy. After all, they have just won for themselves and their families a life of safety and plenty. But there are rumors of rebellion among the subjects, and Katniss and Peeta, to their horror, are the faces of that rebellion. The Capitol is angry. The Capitol wants revenge.

Minu arvamus: Põnevam kui esimene raamat Very Happy Katniss ja Peeta olid ühe aastaga päris palju edasi arenenud ja leidsid endale isegi uued sõbrad. Mind üllatas kõige rohkem lõpp, kus selgus, et teised võitjad hoidsid Peetat elus ainult selle pärast, et tahtsid Katnissist revolutsiooni sümboli teha, ma hakkasin vahepeal arvama, et äkki tahavad nad, et Peetast saaks uus president Very Happy Minu lemmiktegelane selles osas oli Finnick ja mulle hakkab tunduma, et mulle ei meeldi Gale ja et Katniss võiks Peetaga kokku jääda, kui ta nüüd ainult Peeta kuidagi ära saaks päästa.

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime31/10/2012, 22:35

61)

Pealkiri: The Mark of Athena

Autor: Rick Riordan

Lehekülgede arv: 586

Sisu: Annabeth is terrified. Just when she’s about to be reunited with Percy—after six months of being apart, thanks to Hera—it looks like Camp Jupiter is preparing for war. As Annabeth and her friends Jason, Piper, and Leo fly in on the Argo II, she can’t blame the Roman demigods for thinking the ship is a Greek weapon. With its steaming bronze dragon masthead, Leo’s fantastical creation doesn’t appear friendly. Annabeth hopes that the sight of their praetor Jason on deck will reassure the Romans that the visitors from Camp Half-Blood are coming in peace. And that’s only one of her worries. In her pocket Annabeth carries a gift from her mother that came with an unnerving demand: Follow the Mark of Athena. Avenge me. Annabeth already feels weighed down by the prophecy that will send seven demigods on a quest to find—and close— the Doors of Death. What more does Athena want from her?

Minu arvamus: Minu jaoks oli selles raamatus liiga palju paarikeste probleeme, see rikkus natuke seikluslikku atmosfääri, aga autori mõnus huumor tegi selle tasa. Minu lemmiktegelane selles osas oli Leo, see oli armas, kuidas ta kogu aeg oma laeva pärast muretses, nagu oleks see ta parim sõber. Ükski karakter peale Annabethi selles osas eriliselt ei arenenud (tema armastav külg oli väga suur edasiminek), Jason ja Frank tundusid teiste kõrval üsna kahvatud, aga ma ootan kindlasti järgmist osa. Ma ei saa aru, kuidas sai Riordan tulla järsku lagedale väitega, et Nico armastab Annabethi, kui varem pole selle kohta tehtud ainsatki vihjet? Uskumatu Very Happy

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime5/11/2012, 21:21

62)

Pealkiri: Bert ja Vene invasioon

Autor: Sören Olsson, Andres Jacobsson

Lehekülgede arv: 147

Sisu: Probleem. Bertile tuleb ootamatu külaline. Ja poiss peab riietekambrisse kolima. Ubrikusse, kuhu mahuvad vaid välivoodi ja arvuti. Põhjus. Vanemad on tema toa välja üürinud vene tüdrukule nimega Darja – meistervõimlejale. Lahendamise viis. Paljastada venelanna Darja kahtlased kavatsused, et kapo ta riigist välja saadaks, mis aga veel tähtsam – et Bert oma toa tagasi saaks! Komplikatsioon. Osutub, et Darja on puremiseks kõva pähkel. Ta on näiteks palju kenam, kui see ühele sissetungijale lubatud võiks olla. Bert võtab appi head sõbrad, eakad sugulased ja oma vene päritolu ning asub probleemi lahendama …

Minu arvamus: Kunagi olin ma väga suur Berti päevikute fänn, aga nüüd enam mitte, kuna uued raamatud pole pooltki nii head kui vanemad osad, mis räägivad tegelikult juba paarikümne aasta tagusest ajast. Äraleierdatud naljad ei avalda selles raamatus enam enam sellist mõju nagu varem ja kohati tundus see raamat isegi pisut labane, eriti kui arvestada, et see peaks olema mõeldud 4-6. klassile. Lõpp ajas mind muidugi naerma. Bert lubas Darjat igavesti armastada ja siis helistas Shirin... juhtub Very Happy Ühte asja panin veel tähele. Kui vanemates Berti raamatutes olid peaaegu kõik tegelased rootslased, siis selles raamatus olid juba mitmed tegelased Araabia päritolu, et peegeldada Rootsi ühiskonna muutumist Laughing

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime5/11/2012, 21:44

63)

Pealkiri: The Song of Achilles

Autor: Madeline Miller

Lehekülgede arv: 352

Sisu: Greece in the age of heroes. Patroclus, an awkward young prince, has been exiled to the court of King Peleus and his perfect son Achilles. Despite their differences, Achilles befriends the shamed prince, and as they grow into young men skilled in the arts of war and medicine, their bond blossoms into something deeper - despite the displeasure of Achilles's mother Thetis, a cruel sea goddess. But when word comes that Helen of Sparta has been kidnapped, Achilles must go to war in distant Troy and fulfill his destiny. Torn between love and fear for his friend, Patroclus goes with him, little knowing that the years that follow will test everything they hold dear.

Minu arvamus: Mul on väga hea meel, et ma otsustasin osta selle raamatu, mitte "50 Shades of Grey", sest viimane poleks mind kindlasti nii palju liigutanud kui see teos. Ma olin lugema hakates veendunud, et Achilleus ja Patroklos olid sugulased, nagu ühes Trooja filmis näidati, aga sain lugedes oma eksimusest aru. Peategelaste külgetõmbe armastuseks kujunemist on huvitav jälgida ning see muutis raamatu esimese poole huvitavamaks kui teise, kus pandi Trooja sõja olulistele sündmustele vähem rõhku kui võiks, aga kahtlemata on see üks paremaid armastusromaane, mida ma kunagi lugenud olen, eriti seetõttu, et ma teadsin algusest peale, et Achilleus ja Patroklos mõlemad surevad. Ma tõlgendasin seda raamatut läbi "Iliase", samamoodi nagu ma tõlgendasin kunagi "Iliast" läbi Wolfgang Peterseni tehtud filmi ja eriti meeldis mulle, kui hästi oli Briseisi karakter välja joonistatud. Briseis ja Patroklos oleksid kahtlemata olnud parem paar kui Achilleus ja Patroklos, sest Briseisis oli nii palju armastusväärset. Achilleus läks mulle alates sellest hetkest vastikuks, kui ta keeldus Briseisi Agamemnoni käest päästmast, sest oli tema peale armukade. Selles raamatus tuleb selgelt välja, miks Patroklos Achilleust armastas, aga ma ei saanud aru, miks Achilleus teda vastu armastas, sest ta oleks võinud saada ükskõik kelle. Mulle jäi mulje, et Achilleus kaotas raamatu lõpus peaaegu täielikult mõistuse ja mul ei olnud tema surmast kahju, küll aga oli mul kahju, kui Pyrrhus Briseisi ära tappis. Patroklose ja Thetise vestlus viimastel lehekülgedel ajas mind peaaegu nutma, sest hoolimata sellest, kui väga Thetis Patroklost vihkas, oli ta siiski valmis laskma tema hingel rahu leida, ja seetõttu sai Thetisest minu lemmiktegelane.

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime13/11/2012, 20:53

64)

Pealkiri: Sügismüsteerium

Autor: Nora Loorber

Lehekülgede arv: 166

Sisu: Põnevusromaani peategelane Anette töötab Psühholoogia Akadeemia raamatukogus ning on lisaks veel ka tõlk. Ühel päeval ilmub tema elektroonilisse postkasti palve kelleltki saksa härrasmehelt, kes palub, et Anette tõlgiks talle tema eestlannast naise ja naise sõbranna meilivahetuse. Anette teebki seda, sest talle lubatakse väga head tasu. Üsna varsti pärast seda hakkavad raamatukogus toimivad kummalised lood. Raamatute ja kaustade vahele ilmuvad veidra sisuga kirjakesed, mis on ilmselgelt mõeldud just Anettele. Lisaks tekib tal kahtlus, et tema äraolekul on käidud ka tema korteris. Anette ei saa varsti enam aru, kas ta kujutab tema ümber toimuvat ette või on see kõik reaalne. Siis aga leiab aset mõrv ning ohver leitakse just nimelt raamatukogust.

Minu arvamus: Psühholoogilist on selles kriminaalromaanis ainult nii palju, et Anettet kahtlustati hullumeelsuses ja raamatu lõpus pöörduti tagasi inimese psüühika juurde. Mul tekkis alguses tunne, et mõrvar võiks olla Karliine, aga siis hakkasin ma mõtlema, et autor ei saa asja lugejale nii lihtsaks teha, ja hakkasin kahtlustama kõiki teisi. See, et Salme Tali oli Karliine tädi ja et tema oligi see, kes oma õetütre käsul Anettet tappa püüdis, oli mulle üllatus, aga Karliine motiiv Anette hävitada soovimiseks jäi üsna nõrgaks. Häid kohti oli selles raamatus küll, aga tobedaid vähemalt sama palju (hallo, kirvega kapis passiv naabrimees on ju tobe, või kuidas?), ja mulle jäi sellest raamatust positiivne mulje suuresti ilmselt seetõttu, et ma pole ammu ühtegi Eesti kriminulli lugenud

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime13/11/2012, 21:04

65)

Pealkiri: Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus

Autor: Indrek Hargla

Lehekülgede arv: 288

Sisu: Tallinn anno Domini 1419. Kolm inimest on näinud Rataskaevu tänavas viirastust ja pärast on nad leitud surnuna. Mis ühendab neid kolme – tornipealikku, prostituuti ja flaami maalikunstnikku – kummitava majaga Rataskaevu tänavas, kus aastakümneid tagasi olla toimunud hirmsad mõrvad? Kui apteeker Melchior leiab tolle kurja kuulsusega Unterraineri maja eest tundmatu hulguse kastreeritud laiba, asub ta uurima, mis siis tegelikult selles majas kunagi sündis ja kas tõesti võivad mineviku viirastused oma piinade eest kätte maksta elavatele. Samal ajal sureb Pirital vaga kaupmees Bruys, kes oli pühendanud oma elu uue kloostri rajamisele. Nähtamatute niitidega näivad kõik need sündmused seotud olevat, ent tõde võib olla uskumatum ja õudsem, kui kõik legendid. Mõistatuse lahendamine viib Melchiori ka Pirita kloostrisse, lõbumajja ja vana eesti soost nõidade juurde, kuni lõpuks peab ta silmitsi seisma Rataskaevu viirastuse endaga.

Minu arvamus: "Oleviste mõistatus" oli natuke põnevam. Selle raamatu sündmustik oli natuke liiga hakitud, autor kasutas liiga palju erinevaid elemente, ja palju oli tegelasi, kes ilmusid välja ainult paaris peatükis, näiteks Simon ja Ursula. Mulle jäi lõpust mulje, et Dorothea kummitus võis olemas olla, aga ma ei ole selles kindel. Johani lugu oli väga kurb, mõtlesin tema saatuse peale veel tükk aega pärast lugemise lõpetamist Sad

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime15/11/2012, 21:28

66)

Pealkiri: Mockingjay

Autor: Suzanne Collins

Lehekülgede arv: 350

Sisu: Against all odds, Katniss Everdeen has survived the Hunger Games twice. But now that she's made it out of the bloody arena alive, she's still not safe. The Capitol is angry. The Capitol wants revenge. Who do they think should pay for the unrest? Katniss. And what' worse, President Snow has made it clear that no one else is safe either. Not Katniss' family, not her friends, not the people of District 12.

Minu arvamus: Esimesed kaks osa - The Ashes ja The Assault - olid minu jaoks väga igavad ja ei pakkunud mitte mingisugust põnevust, huvitavaks muutus see raamat minu jaoks alles siis, kui Katniss ja teised hakkasid Capitoli poole liikuma ja üksteise järel hukka said. Uskumatu, et Gale ja Beetee ehitasid pommi, mis Katnissi õe tappis Mad President Coin ei meeldinud mulle algusest peale ja mõnes mõttes tundus president Snow isegi temast sümpaatsem, sest tõepoolest, ta ei valetanud Katnissile, vaid rääkis neid asju, mida kõik teised tema eest varjasid. Sellest, mis Gale'ist sai, oleks võinud natuke põhjalikumalt rääkida, aga tore, et Katniss lõpuks Peeta valis.

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime1/12/2012, 21:09

67)

Pealkiri: Minu Inglismaa

Autor: Ann Alari

Lehekülgede arv: 294

Sisu: „Sandringhamis on kuninganna Elizabeth II maaeramu, mille valitsejaks on prints Philip. Nii kuninganna kui ka kogu kuninglik perekond – ligi kolmkümmend inimest – veedavad jõulupühi alati siin. Meile näidatakse vanu fotosid, kus perekonna keskel on printsess Diana koos väikeste printside Williami ja Harryga. Legendiks on saanud lugu Harryst. Täiskasvanute vestluses öeldi, et kuningannagi tuleb teejoomise ajaks kohale, mispeale küsinud Harry üllatunult, et kes see kuninganna on. Poisipõnnile selgitati, et vanaema ongi kuninganna.“
Ann Alari on oma elu jaganud Eesti ja Inglismaa vahel juba paarkümmend aastat. Tegutsemine (aja)kirjandusvaldkonnas ja mägimatkamise hobi on Anni viinud Inglismaa eri paikadesse, kuhu autor lugejagi kaasa võtab. Teekond peaks iseäranis meelepärane olema ajaloo-, kultuuri- ning kunstihuvilisele raamatusõbrale. Pandagu aga tassike teed valmis - ja rännak võib alata!

Minu arvamus: Kui teistes "Minu-" sarja raamatutes on mind häirinud, et autorid on pannud liigset rõhku oma eraelule ja kirjutanud liiga vähe sellest riigist, kus nad on, siis selles raamatus oli vastupidi, Inglismaast kirjutati piisavalt palju ja piisavalt huvitavalt, aga selle inimestest sai vähe teada. Mul kulus pool raamatut aru saamiseks, et autor on abielus Derekiga, kellele see raamat pühendatud on, ja nende sõpradest, kelle nimed väga vähese taustainfoga jutu seest läbi käisid, oleks võinud ka rohkem kirjutada. Ma tahaks ka kunagi Inglismaa rohelusse minna Very Happy

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime1/12/2012, 21:20

68)

Pealkiri: Inglid minu juustes

Autor: Lorna Byrne

Lehekülgede arv: 310

Sisu: Müstiline ja tavapäratu autobiograafia naiselt, kelle meelelise taju võimed ületavad inimlikud piirid. Iirlanna Lorna Byrne on elanud vaimolenditest ümbritsetuna kogu oma teadliku elu. Tal on võime näha ingleid, surnud inimeste hingi ja aimata ette traagilisi sündmusi. Lapsena arvas ta, et kõik teised näevad sama mis temagi, alles hiljem sai ta aru, et on erand ning tema ülesanne on inglitelt saadud sõnumeid inimestele vahendada.

Minu arvamus: Mulle meeldivad inglid ja ma tahaksin väga nendesse uskuda - kes teab, võib-olla usun juba praegu natuke - , aga mul on mõningaid raskusi selle raamatu tõsiselt võtmisega. Mitmed sündmused selles tunduvad loogikast lähtudes võimatuna ja ma arvan, et vaevalt oleks Jumal Eelija ja Eliisa ingliteks teinud ilma, et info sellest piiblitekstidesse ei oleks jõudnud. Alles hiljuti lugesin ma, et Eelija imeteod on kirjutatud üles pärast Jeesus Kristuse imetegusid ja need kopeerivad neid. Asi võib olla ka selles, et ma ei oska mõista maailma, mida mina autorist erinevalt, tavalise inimese pilguga näen, aga see raamat puudutas mind oma ebareaalsusest hoolimata. See ei ole ainult inglite nägemise lugu, see on ühe inimese kurb elulugu, ja on tore, et ta on saanud nii edukaks ja sellest kõigest välja tulnud. Ma avastasin, et ta käis alles sellel aastal Eestis loengut andmas, oleks olnud huvitav küsida, milline minu kaitseingel välja näeb ja mis tema nimi on...

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime1/12/2012, 21:30

69)

Pealkiri: Kuri silm

Autor: Jason Goodwin

Lehekülgede arv: 270

Sisu: Detektiiv Yaşim lahendab järjekordset saladust ja loomulikult on tema kõrval ustavad sõbrad. Stanislaw Palewski tegutseb endiselt Poola saadikuna, hoolimata sellest, et riiki nimega Poola ei eksisteeri; transvestiit Preen leiab varjupaika vajavatele oma teatris ikka ulualuse ja turul köögiviljadega kauplev George jagab Yaşimile tasuta head-paremat. Istanbulis oleks kõik nagu korras: troonile on asunud uus sultan, haaremisse saabuvad uued tüdrukud, rahva rõõmuks avatakse uus sild üle Kuldsarve väina. Ent Halki saare kloostris leiavad mungad kaevust tundmatu mehe laiba, kaugelt mägedest võtab lambakarjus ette pika teekonna ammuse ülekohtu eest tasumiseks, haaremis tuleb ette salapäraseid surmajuhtumeid ning mis kõige hullem, järsku on kadunud kogu Ottomani impeeriumi laevastik Yaşimi kunagise õpetaja Fevzi Ahmeti juhtimisel, jättes Istanbuli ähvardava Venemaa ees kaitsetuks.

Minu arvamus: Goodwinit lugedes tekib mul lõpus alati küsimus, kas ma sain kõigest ikka õigesti aru, ja enamasti ei oska ma sellele vastata. Võrreldes "Maokiviga", mida ma temalt viimati lugesin, oli see raamat väga põnev, aga ma ei saanudki aru, kas mees, kes pa¹a Husrevit tappa püüdis, oli Fevzi Ahmeti naise endine mees ja kas valide seniilseks jäämine oli ainult Tüzüni süü või mängis ka tema vanus selles oma osa. Kuidas oli võimalik 19. sajandil kellegi neitsilikkus taastada? Very Happy Baltisakslasi mainiti, see oli tore Razz

Hinnang: 9/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime23/12/2012, 17:29

70)

Pealkiri: Battle Royale 11

Autor: Koushun Takami, Masayuki Taguchi

Lehekülgede arv: 216

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Battle11_zps13cce878

Sisu: Sugimura meets up with Kotohiki. Sugimura's excitement leads him to forget what the situation was, and how dangerous it still is. Sugimura and Kotohiki exchange a few words, as they head toward Shuuya's group. He expresses his emotions and his feeling of powerlessness against Kiriyama. Unfortunately, Kiriyama catches up to them, and Sugimura has to fight him in order to protect Kotohiki. As he tries to fight him, he again feels it's meaningless to try to defeat the monster Kiriyama.

Minu arvamus: Nii jutuajamised kui ka võitlusstseenid selles osas olid liiga venitatud ja kohati jäi mulje, nagu oleks Kiriyama ninja, kes suudab kõiki trikke järele teha.

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime23/12/2012, 17:42

71)

Pealkiri: Battle Royale 12

Autor: Koushun Takami, Masayuki Taguchi

Lehekülgede arv: 216

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Battle12_zpsbe198722

Sisu: Sugimura loses his faith in himself when he realizes he can't beat Kiriyama. But during the battle, he awakens to find a whole other view of the world and comes close to victory. But Kiriyama has an ace up his sleeve and it's called Kevlar! With the end in sight, Sugimura tries to protect Kotohiki at all costs.

Minu arvamus: Sama arvamus mis eelmise kohta Razz

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime23/12/2012, 17:45

72)

Pealkiri: Battle Royale 13

Autor: Koushun Takami, Masayuki Taguchi

Lehekülgede arv: 216

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Battle13_zpsc15742d4

Sisu: First, the two biggest psychos - Kazuo Kiriyama and Mitsuko Souma - finally meet face-to-face. Having racked up the highest body counts between them, these two are responsible for the majority of deaths on the island. But when the killer boy meets the psychosexual killer girl, will they team up to become a murderous match or take each other down?

Minu arvamus: Kawada ja Keiko lugu oli väga huvitav, palju haaravam ja põhjalikum kui filmis.

Hinnang: 8/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime23/12/2012, 17:48

73)

Pealkiri: Battle Royale 14

Autor: Koushun Takami, Masayuki Taguchi

Lehekülgede arv: 216

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Battle14_zps72b896db

Sisu: The beginning of the end! Shuuya, Kawada, and Noriko fight for their lives against Kiriyama, the psychotic student who decimated most of their class. While Kiriyama strives to eradicate the other kids' futures, we get an insider's view of Kiriyama's past...and what forces shaped this bright, talented young man into the unfeeling killer he is today

Minu arvamus: Kiriyamast oli väga kahju, uskumatu, kui palju ajukahjustus muuta võib.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime23/12/2012, 17:53

74)

Pealkiri: Battle Royale 15

Autor: Koushun Takami, Masayuki Taguchi

Lehekülgede arv: 224

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Battle15_zps7462006d

Sisu: In this final volume of the series, Noriko, Shuuya, and Kawada must kill Yonemi in order to escape the Battle Royale

Minu arvamus: Tervikuna oli Battle Royale'i manga parem kui romaan, kuna seal oli kõigi tegelaste taustalugu põhjalikumalt välja toodud ja nendele sai isegi kaasa elada, aga osa tegelasi oli jällegi ebameeldivamad ja tülgastavamad.

Hinnang: 7/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime23/12/2012, 18:02

75)

Pealkiri: Skandaalne lord

Autor: Nicola Cornick

Lehekülgede arv: 320

2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Lord22_zpse0a57859

Sisu: Lord Hawksmoor on skandaalide lord, keda ülistavad nii rikkad kui vaesed! Skandaalne ja võluv Hawksmoor on kurikuulus varandusekütt. Mees, kellega naised tahavad magada – ja kellest mehed tahavad lahti saada. Nüüd on ta maitsnud oma unelmate naist, Catherine Fentonit, ja valmis kõigeks, et teda enda omaks teha.
Kaheksakümne tuhande naela pärijannana on Catherine siiski vangis kuldses puuris, kihlatud mehega, keda ta vihkab. Seltskond on loonud Beni, lord Hawksmoori ümber fantaasia, millele igal naisel oleks raske vastu seista, aga Catherine tajub, et särava fassaadi varjus on mehes midagi enamat. Naine usub, et suudab mehe päästa – kuid kas ta on leidnud oma kangelase või sõlminud lepingu saatana endaga?

Minu arvamus: Olen sellelt autorilt parematki saanud. See raamat on nõrgem kui teised romaanid, mida ma temalt lugenud olen, ning vajub lõpus täiesti ära. Ka Catherine'i ja Beni armulugu ei ole usutav ja autor puistab täiesti mõttetult vihjeid, et Samil susiseb küll Lily'ga, küll Parisega, sest lõpuks ei saa ta neist kumbagi.

Hinnang: 6/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Sponsored content





2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012 - zweitausendzwölf   2012 - zweitausendzwölf - Page 3 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012 - zweitausendzwölf
Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012
» 2012.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Prince Kirameki-
Hüppa: