MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)

Go down 
+16
kkaia-
LittleMissy
Murtagh
spring
EITC.
Tricia
Tärru.
Karolin
Jezzy
padjanägu, [h]
Lammas
Stiina
Kärolyn
LittleStar
kcissy
nasicc
20 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorTeade
EITC.
Tindisüda
EITC.


Female Postituste arv : 1073
Age : 30
Asukoht : Tallinn&Võru.

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime28/3/2010, 22:09

"Siin on sulle rätik... Ma lähen vaatan, ega Chester mu tuba sassi pole ajanud. Iida tõi ta enne minu tubba kui sa pesemas olid," <- väike kirjaviga :)

Aga muidu ... see osa oli väga hea. Nagu, tõsiselt. Seda oli kuidagi hea lugeda. Kerdo on lahe ja naljakas. Ja Mia on nii ... veider, et see on juba lahe. *naerab*
Aga ei, ma saan aru, kes siis ikka sõpru kuhugi juttudesse tirib. Ma pole seda ka teinud. Ja kui olengi, sis mitte õigete nimede all ja mitte täpselt sellistena, nagu nad päriselus on.
Uut. :)
Tagasi üles Go down
Lammas
Fanaatik
Lammas


Female Postituste arv : 1119
Age : 30
Asukoht : Lalalalambamaa

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime28/3/2010, 22:22

Hea on. Aga millegi pärast on mul tunne, et see hakkab venima:D
Aga uut:D
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime28/3/2010, 23:26

Karolin - Haha. Very Happy Mul oli kahtlane naeratus suul kui seda kirjutasin: Very Happy Vahepeal mõtlesin, kas jätta sisse v ei... aga jätsin. Very Happy

EITC.
- Täitsa lõpp. xD Mul viimasel ajal eesti keelega natukene raskusi. Very Happy nende ö-de ja õ-dega. Very Happy Ja pidevalt nõrgad tähed lähevad tugevateks ja vice versa. Very Happy Siiamaani ainult käsikirjas... Very Happy Nagu... kui ma üle loen, saan aru küll, et on vale, aga fakt, et sellised vead üldse tulevad... prr. Very Happy

Aga jah, tore, et meeldib. Very Happy

Lammas. - Aitäh otsekohesuse eest. Very Happy Ja minu jaoks on ta algusest peale veninud - sest et ma kirjeldan nii palju ja pikad osad. Very Happy Aga minu jaoks on see venimine hea. Very Happy Kas siis tõesti on nii igav lugeda paarkend osa jutti, kuidas sõprus tugevneb jms? Very Happy See ei ole ju nagu... nagu ma kirjeldaks muudkui ühtesid ja samu sündmusi. Very Happy Et tegevustik liigub, aeg liigub... Very Happy

Nagu... tunduks imelik, et 1. osa: kohtuvad. 2. osa: häbenevad. 3. osa: lähevad välja. 4. osa: vannuvad igavest armastust. 5. osa: tuleb mingi probleem. 6. osa: masetsetakse. 7. osa: lepitakse ja happily ever after. Very Happy V poleks imelik? Very Happy (See 7 punkti tuli spontaanselt kokku. Very Happy Ei ole seoses selle jutu osade arvuga. Very Happy )
Tagasi üles Go down
Kärolyn
Magus maius
Kärolyn


Female Postituste arv : 2124
Age : 31
Asukoht : Tartu

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime29/3/2010, 17:03

Ma endiselt tahan teada, kellel kanad olid. Very Happy Ja mis nendest sai siis? Endiselt alles? Sõid ära? Very Happy

Mm.. Mulle jõhkralt meeldis see osa. Selliseid võiks rohkem olla. Very Happy Ma olen veider ka. I can relate to her.

Isver, kui hea tuju mul on.. Niiiiiii kahtlane. Very Happy Nagu.. jah.

Uut!

(PS! Call him!)
Tagasi üles Go down
http://invisiblenothing.tumblr.com
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime29/3/2010, 17:07

Liil. Very Happy Ja mai tea, vast sõid jah ära. Very Happy Kõik kanad süüakse ära. Very Happy (Nagu kõik koerad lähevad taevasse. Very Happy )

Milliseid selliseid osi? Very Happy

(I am chickenshit. Ei julge. xD Kardan. Very Happy (A) )
Tagasi üles Go down
Kärolyn
Magus maius
Kärolyn


Female Postituste arv : 2124
Age : 31
Asukoht : Tartu

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime29/3/2010, 18:07

See oleks mu esmapakkumine olnud. Very Happy Ta elab ju ksukil maakohas ka suht? Linnast väljas?

Ma ei tea.. See sisu oli huvitav ja selline.. rahulik. nad võikski hästi kaua sõbrad olla ja siis Kerdo saaks armumisest üle ja Mia armuks ära ja siis oleks veel 20 osa sedasi vastupidi ja lõpuks Kerdo mõistab ka kõike ja siis on häppi end.

Ma ka ei julge.
Tagasi üles Go down
http://invisiblenothing.tumblr.com
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime29/3/2010, 18:56

Kohe Alliku sildi taga. Very Happy Aga oma maja. Very Happy (Tuula maja jääb vaid ettepoole. Very Happy )

Ihhiii.xD Kas just nii, aga jah... Mingi idee mul on... Very Happy Sõprus on tore asi. Very Happy ja ma otsin võimalusi, kus oma jutus asju sõpradeks jätta siiani... xD

Vaatame, vaatame...
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime29/3/2010, 22:48

Hea lugu. Ma ei viitsi pikemalt kirjutada, sest sa tead niigi. Very Happy

P.S.: Pane Johann Urb ka sisse siis. (A) Näitlejate koorekiht.
Tagasi üles Go down
Lammas
Fanaatik
Lammas


Female Postituste arv : 1119
Age : 30
Asukoht : Lalalalambamaa

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime30/3/2010, 19:08

Ei noh mul pole õrna aimugi kuhu see viib ja kindlasti mitte nii kiiresti:D Aga lihtsalt:D Date. vahepeal räägib sõbragaa. date. mõtleb kuidas date saada:D Mai teagi nüüd:D Uut igatahes:D
Tagasi üles Go down
kcissy
Võsaspets
kcissy


Female Postituste arv : 1253
Age : 29
Asukoht : pidevalt paradiisis (või siis hullumaja ukse taga)

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime31/3/2010, 18:28

ma sain ka viimaks aega, et see läbi lugeda Very Happy ma armastan seda juttu väga tõsiselt. Very Happy nii et palun, palun kiiresti uut osa Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime31/3/2010, 22:26

Were. - Hah. Very Happy

Lammas. - Ehk see on midagi värskendavamat. Very Happy

kcissy. - Tore. :)


Uus osa. Arvatavasti lühem kui harjunud olete. Very Happy (Ongi tegelt, aga ega see kvaliteeti rikkuda ei tohiks. Very Happy ) Uus osa... veab, kui tuleb homme. Kui ei tule, siis ma järelikult Haapsalus.... siis on uut oodata pühapäeval.


8. Osa

Kerdo:


Ah, persse sellega.

Võtan taskust oma telefoni ning käin läbi oma kontaktlisti. Mul pole Jana leidmisega mingit kiiret. Jõudis siiamaani oodata, jõuab veel paar minutit oodata. Õnnelik, et üldse ootamine lõpule sai/saab. Noh, ajal pole siin vahet. Üldiselt – õnnelik Jana.

Leian tema telefoninumbri ning kiikan vahepeal, mida eesti keele õpetaja seal ees taidleb. Üldiselt ma eesti keelt oskan, kirjutamisest saadakse ka enam-vähem aru (käekirjaga on probleeme) ning neid kuulsate ja eepiliste romaanide järgi vändatud filme jõuab veel terve elu vaadata, et sisu teada saada. Ma ei mõista, miks me peame arutlema selle üle, kas Scarlett oli moraalne või amoraalne või kas ta üldse armastas kedagi või ei armastanud... Suhteliselt masendav armastuse lugu, kui minu käest küsida.

Ma ei ütle midagi halba... igaühele oma. Aga lihtsalt see konkreetne... ei mingit rõõmu. Jepikajee.

Leian Jana üles ning hakkan talle sõnumit kirjutama. Sõrmed kõhklevad klahvidel, kui ma üritan välja mõelda, kuidas täpselt seda asja sõnastada. Kohutav omadus – ma süüdistan selles sind, Mia. Vanasti oleksinma lihtsalt midagi kirja pannud, eriti mõtlemata.

Samas, jana pole sina, nii et...

Jõudnud sellele järeldusele, valmib sõnum palju kiiremini. Näpud vaevalt et jõuavad mu mõtetele järgi. Või noh, ühele mõttele, mille ma kirja panen ja sajale, mis minu enda pähe jäävad.


Pärast tunni lõppu garderoobide juures, K.


Vajutan saada nuppu ning hakkan telefoni taskusse panema, kui eesti keele õpetaja lõpuks ometi minu poole vaatab ning oma käed jälle niimoodi naljakalt puusa paneb. Tal on alailma selline torssis nägu ees ja see meenutab üht äraleierdatud Juku anekdooti.

Juku kõnnib oma emaga mööda tänavat ja vastu tuleb vana naine koos oma buldogiga. Juku siis kohe: „Ema, ema! Vaata, see naine on oma koeraga ühte nägu!“ mille peale ema oma last kangesti häbeneb ja vabandada palub. „Palun vabandust, proua,“ ütleb Juku, „et te oma koeraga ühte nägu olete.“

„Kerdo, mobiiltelefonid pole meil klassis lubatud,“
ütleb ta rangelt. Kohe näha, et vanemat sorti naisterahvas – ei saa aru, millise elulise tähtsusega telefon on. Ilma telefonita jääksid pidamata kõiksugu tähtsad vestlused, sõlmimata kokkulepped, hävitamata riigid... „Mis on nii tähtis, et see ei saanud oodata vahetunnini?“

Kogu klass vaatab minu poole, nagu mingi eriti hale kli¹ee. Nähtud, kuuldud, tehtud. Manan ette oma pattukahetseva ja samas iseteadliku ilme. „Kõik minu edastamistvajavad mõtted on piisavalt tähtsad, et nendega vahetunnini mitte oodata,“ kehitan õlgu.

Õpetaja imeb endal põsed lohku ning laseb need siis valju märja potsatusega uuesti välja. Klassist käib läbi kerge sahin, kui mõned tüdrukud (ja ehk ka üksik poiss?) oma naeruturtsatusi summutada üritavad.

„Ah nii,“ venitab naine mulle aeglaselt lähemale sammudes. Prillid ta ninal on hiiglaslikud, olen ma seda maininud? „Kas sa tahaksid meiega ka oma mõtteid jagada?“ küsib ta mürgiselt. Jõllitan tema suurtesse pungis silmadesse ning kehitan õlgu.

„Teil on täna väga kena seelik,“ ütlen laialt naeratades. Klass muutub veelgi rahutumaks, kuid õpetajatele mõjub see alati. Naise nägu on hoopis selgem ning ta rehmab hooletult mis-sa-nüüd moel oma käega ning läheb klassi ette tagasi.

Niisiis, kuhu me jäimegi... ahjaa. Scarlett ja tema võlud ja ilud ja pahed ja valud ja nii edasi, ja nii edasi.

Kui tund läbi saab, tõusen aeglaselt püsti ning panen oma asjad kordki korralikult ranitsasse. Lükkan koti eriti suure hoolega laua alla ning pühin sellelt olematut tolmu. Eesti keele õpetaja vaatab mind säravate silmadega, kui ma tast noogutusega möödun ning peaaegu viimasena klassist väljun.

Võtan aega inimeste vaatlemiseks, kuidas inimesed minust peale tuhisevad nagu neil oleks sööma või kuhu iganes nad ka suunduvad, eriti kiire, ning inimesi, kes oma sõpradega aknalaudade ääres elavalt vestlevad. On blonde ja brünette (kuid mitte kedagi, kellel oleksid juuksed nagu Mial), pikki ja lühikesi, peenikesi ja tüsedaid... On sinisilmseid ja rohesilmseid (mida ma muidugi eeldan, sest suutsin oma prillid täna koju unustada)...

Ja neil kõigil on elu ees.

Nagu minulgi.

Sellepärast pole mul ka kuhugi kiiret.

Kui ma lõpuks garderoobideni jõuan, on Jana juba seal ning tema tülpinud poosist võin arvata, et ta on kohal olnud juba päris tükk aega. Tubli tüdruk, sinust saab üks korralik kutsikas. Mitte selline nagu Mia, et lepime kohtumise kokku ja siis tuleb pool tundi enne oodata kui teine kohale jõuab... ja teine ei teatagi ise hilinemisest.

Nagu Louis XV... ja nii edasi mida iganes ütles: „Ma peaaegu pidin ootama.“ Geniaalne, mis? Minu puhul on muidugi see viga, et mina pidingi ootama. Jõle tüütu asi, täitsa mõistan, miks sellele mehele ei meeldinud mõte ootamisest.

„Tsau, Kerdo,“ suudab Jana end sellegipoolest kokku võtta, kui ta mind märkab. Tüdruku juuksed on täna hobusesabas ning vahelduseks ei ole tal suus nätsu. Naeratan talle – võimalik, et tegu on täiesti siira naeratusega. Ta on seda kaua oodanud. „Sa oled viimastel nädalatel suhteliselt... kiire olnud,“ räägib neiu minu vastutervitust ootamata edasi. „Tore, et aega leidsid.“ Tüdruk plaksutab ripsmeid.

„Eh... ma jah. Paar isiklikku asja vajasid kordaseadmist,“ kehitan õlgu. Toetume mõlemad vastu garderoobide võresid ning vaatame üksteisele hetke otsa. Lähedalt näen, et tüdruku silmad on hallid. Nagu minulgi, kuid Mial näiteks on pruunid... Mis on küll natukene igav, kuna suuremal enamusel tumedapäilistest inimestest on pruunid silmad. Kuid noh... need on Mia silmad, seega on asi teisiti.

„On need isiklikud asjad nüüd korras?“ küsib Jana neutraalselt. Ma ausõna ei oska öelda, kas ta hääletoon pidi väljendama uudishimu või igavust. Üldiselt on ta ikka entusiastlik. Kuid noh... neljapäev on. Inimesed on väsinud, ootavad nädalavahetust... Homme on kõige hullem päev.

Esmaspäevad ja teisipäevad on tegelikult need kõige-kõigemad. Esmaspäeval on mõte veel nädalavahetuse juures, reedel juba nädalavahetuse juures, mis jätab efektiivseks õppetööks kolm päeva, millest suurema osa õpilased magavad sellegipoolest maha.

Hõissa, kooliharidus!

„Peaaegu,“ ütlen saladuslikult naeratades. Nihkun Janale lähemale ning tema silmad lähevad suuremaks. Vot nüüd suudan ma seal peituvaid emotsioone lugeda. Ja paganama hästi veel. Üllatus, uudishimu, lootus...

Noh, mis me siis ikka laseme tal nii kaua praadida. Praadis enne, praadis nüüd... päris ärakõrbenud liha ei ole ka hea. Niimoodi... parajalt. Inimesi tuleb hoida mingil teatud piiril. Ei tohi teha nii, et nad sust ära tüdineksid, kuid samas peab hoidma ka end huvitava ja kättesaadavana... peale mõningasi ponnistusi.

Lasen ülejäänud maailmal meist mööda voolata, või vaadata, mida iganes nad siis ka ei eelistaks, ning tõmban tüdruku talle lähenemise asemel hoopis enda poole. Jana käed liiguvad otsekohe mu seljale ning ta vaatab mind hetke küsivalt. Sulen oma silmad ning kummardun.

Tüdruku huultel on vaarika maitse. Huvitav, millise maitsega Mia huuled on...?

Mu käed liiguvad tema seljal üha alla ja allapoole kuni lõpuks pole neil enam meeldivamat kohta, kuhu laskuda. Kui Jana minust lõpuks hingamiseks eemale tõmbub ning me ringi vaatame, tabame endalt suurema osa meid ümbritseva rahva tähelepanust.

Naerame.

„Kas see tähendab seda, mida ma arvan?“ küsib Jana must lahti laskmata.

Vaatan alla, neiu poole, ning manan ette mõtliku näo. No tõsiselt, ma käin niisama kõiki suudeldes linna peal ringi... või kooli peal, suurt vahet pole. (Tegelikult on seda vahepeal juhtunud küll, kuid see selleks.) Lõpuks naeratan ning küsin: „Mida sa arvad?“

Janal on nähtavasti ebameeldiv. Võib-olla olen mina selles natukene süüdi – oma eelnevate narrimistega. Kuid ma ei saa sinna midagi parata... vahel on narrimine nagu täiega vajalik asi. Nagu... kasvõi õppetunni andmiseks. Ja ega ma halvaga...

„Noh, et kas me nagu... oleme paar või?“ küsib ta ettevaatlikult.

Tõstan oma käe, et mõni ta juuksesalk kõrva taha lükata, kuid leian, et seal ei ole ühtegi. Panen oma käe siis talle õrnalt põsele. Mial on pidevalt mõni juuksesalk patsist väljas, kuigi tal on üldiselt väga pikad juuksed. Nagu lihtsalt... moe pärastki. Et kui tekib tahtmine, saab keegi selle salgu kõrva taha lükata. Noh... jah. Jana... Janale saame siis kätt põsele panna. Jeruu.

„Jah, oleme küll,“ ütlen uuesti kummardudes.

Pähh. Jälle vaarikas.
Tagasi üles Go down
kcissy
Võsaspets
kcissy


Female Postituste arv : 1253
Age : 29
Asukoht : pidevalt paradiisis (või siis hullumaja ukse taga)

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime31/3/2010, 23:55

mulle väga ei meeldi see Jana. aga ta on vist vajalik Very Happy kuidagi peab ju Mia lõpuks mõistma, et talle meeldib Kerdo Razz

ma praegu väga närvis ning pikemat kommentaari siit välja ei pigista Razz Very Happy

jahh... uuut! Very Happy
Tagasi üles Go down
EITC.
Tindisüda
EITC.


Female Postituste arv : 1073
Age : 30
Asukoht : Tallinn&Võru.

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime3/4/2010, 11:22

Hea oli.
Aga natuke nõme on, et Kerdo niisama mängib Janaga. Kuigi mulle Jana ei meeldi.
Uut.
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime3/4/2010, 21:22

Mõned kohad olid elulahedad. Kasvõi mingi see... ma ei mäleta seda täpselt, aga igatahes lõi ta üle näo särama ning küsis, et kas ta tõesti istub praegu kana sita sees xD

Muidu hea jutt. Tõsiselt.

Uut. Razz
Tagasi üles Go down
LittleMissy
Juubilar
LittleMissy


Female Postituste arv : 171
Age : 28
Asukoht : aga mis see sinu asi on ? :)

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime11/4/2010, 12:51

miks niikaua pole uut olnud ?
Tagasi üles Go down
Karolin
Põ(h)jatark
Karolin


Female Postituste arv : 974
Age : 27
Asukoht : Mõtetes

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime11/4/2010, 18:27

*käed puusas*
Jah täpselt, kus uus osa on?!
Tagasi üles Go down
kcissy
Võsaspets
kcissy


Female Postituste arv : 1253
Age : 29
Asukoht : pidevalt paradiisis (või siis hullumaja ukse taga)

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime11/4/2010, 20:20

tahaks jah juba uut osa.

SILLE! Very Happy UUT!
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime11/4/2010, 21:33

*naerab*
Vot see on suhtumine, mida ma teilt ootan! Very Happy (/-sin)
Jana on... Jana.

Täna hommikul ärkasin üles, ütlesin Ingridile tere hommikust ja siis vaatasin talle otsa ja ma teadsin, millest uus osa räägib. xD Kahjuks pidin ma eelmise poolteist lehekülge ära kustutama. Kuid jumal temaga. Very Happy Mulle vist isegi meeldib see osa. Very Happy Vaheldus.

Ellika ka siin paralleelselt kirjutas ja luges ette mingit kooli-asja... Mingi jutt. Hakka või mõtlema, et me oleme ikka sugulased... Very Happy

Avastasin täna, et mul pole winamp'i arvutis. Pidsin lolliks minema. Very Happy Aga tõmbasin-installisin ja nüüd nii tore olla. XD Igast RealPlayerid ja mida veel olemas, aga seda pold... Very Happy Ja nüüd siis kuulasin vanu lemmikuid. Very Happy (*laulab "would you mind if i killed you, would you mind if i tried to..."*)

NB! Vahetus minategelane. Very Happy (Et te poole pealt ei avastaks. Very Happy )



9. Osa

RAINER:


Meeletu seakisa. Meeletu. Meeletu. Meeletu.

Võtan taskust telefoni ning närin mõtlikult alahuult, kui mõtlen, milline mäng valida. Uss, bowling või ralli? Hmm... Valin hea vana ussi. Panen kõige kõrgema leveli ning lülitun end õmbritsevast välja. Mul on Miast kahju, istub mu kõrval nii üksiku ja eemalolevana... samal ajal kui Jana ja Kerdo üksteisele keelt kurku ajavad.

Ohkan.

Vaevalt Kerdol just selline asi mõtteis oli, kui ta meid kõiki siia kokku vedas, kuid noh... ta on Kerdo. Mõtted muutuvad käigu pealt, teised ei huvita, ainult tema enda heaolu. Tundub, et tal läheb päris hästi. Kahju, et Mia selle pärast kannatama peab.

Sõidan oma ussiga vastu seina ning vannun. Tuvikesed vaatavad sekundi murdosaks minu poole, kuid keskenduvad siis jälle üksteise söömisele. Ma pole armukade. Päriselt ka. Lihtsalt... kahe üksiku sõbra ees on taoline teguviis natukene kohatu.

Panen telefoni jälle taskusse ning masseerin meelekohti. See ei ole mingisugune pubi, jumal hoidku. Lihtne koht, kus inimeste suurim soov on süüa mõni hamburger, juttu rääkida ja piljardit taguda. Aeh, anname sellele Miale võimaluse.

Selles mõttes, et mul pole ta vastu midagi. Aga ta ei võta kinni võimalusest ise juttu alustada... Pole midagi, alustame ise.

Pöördun tüdruku poole. Ta hoiab oma pooltühja sprite’i-klaasi endiselt käes ning tema pilk on sama äraolev kui ennegi. Ei mingit muutust siin, ma eeldan. Noh, loodame, et ta hindab muutust.

„Mia,“ ütlen eksperimenteerivalt. Tüdruk tõstab küsivalt pilgu, kuigi ta juuksepahmaka alt on seda vaevu näha. „Viitsid piljardit mängida?“ Nõksatan peaga meie sõprade poole. „Peame end nähtavasti ise lõbustama.“

Tüdruk lükkab juuksed kõrva taha ning naerab, kuid muutub paari sekundi pärast uuesti tõsiseks. „Ma ei tea... ma vist ei oska. Pole enne mänginud,“ ütleb ta vabandavalt õlgu kehitades.

„Prsh.“ Lükkan tooli lauast eemale ning tõusen püsti. „Pole midagi. Õpime,“ ütlen talle julgustavalt naeratades. Mia vaatab veel kõhklevalt oma jooki, kui kehitab siis õlgu ning tõuseb krapsti püsti. Selle peale tuleb Kerdo lõpuks maa peale ning me vaatame üksteisele hetke otsa. Tema ilme võib tähendada kõike – hoia käed minu tüdrukust eemal kuni tänan, et talle tegevust otsid.

Kerdo on viimasel ajal ikka täiesti oma Janaga ära kadunud... voodilinade vahele. Võib-olla see oligi ta plaan... Mia igal juhul ei puigelnud seekord väljatulemisele üldse vastu, nagu Kerdo mulle enne väljatulemist rõõmsalt teatas.

Jepikajee noh.

Teeme endale läbi teiste inimeste teed ning kui me jõuame piljardini, võtan ma seina pealt kaks kiid. Annan ühe tüdrukule ning me jääme seisma teine teisele poole piljardilauda. Kuulid on juba ilusti laua keskele seatud.

„Playray’s piljardit oled mänginud?“
küsin tüdrukult. Mia raputab pead ning uurib lauda. „Tore. Mina samuti,“ ütlen laialt naeratades. Tüdrukul kulub mõni sekund, et kuuldu koju ajada ning ta purskab naerma. See naer teeb mul tuju kohe eriti heaks.

„Milleks seda siis mainida?“
küsib ta kiid põrandale toetades ning ise sellele nõjatudes. Kehitan õlgu. Kui ma vaid teaks.

„Huvi pärast?“
küsin rohkem retoorilise küsimuse. „Igastahes,“ lausun mõne hetke pärast uuesti mängule keskendudes. „Point on saada pallid auku. Ma eriti spetsiifiliselt reegleid ei tea, nii et peame lihtsalt arvet, kes mitu palli auku on saanud, aga must peab jääma viimaseks?“ küsin tüdrukult. „Lihtsalt lõbu pärast,“ lisan. „Ja harjutamise.“

Mia noogutab. „Mulle sobib.“

Tegelikult ma muude reeglite järgi eriti mängida ei oskakski. See asi on rohkem Kerdo ala. Piljard ja lauajalgpall ja kõik muu. Nii et mõnes mõttes on hea saada tegevust ja õrnema sugupoole ees mitte häbisse jääda.

„Soovid alustada?“ küsin pallide ümbert seda kolmnurka ära võttes ning põrandale, seina äärde, pannes. Tüdruk raputab veidi hirmunult pead ning ma võtan lauanurgast valge palli. Panen selle paika ning kummardun, et sihtida.

Löön kaks palli auku ning kõnnin Mia kõrvale, et sealt uuesti lüüa. „Kui saad palli auku, võid edasi lüüa,“ seletan keelt hammaste vahelt ära võttes. Mia kortsutab kulmu ning astub must sammu eemale.

„See on ju sulaselge esimese mängija eelistamine, või mis? Esimese löögiga on võimalik palju palle sisse lüüa ja sealt edasi ka... Raskem on juba siis, kui laual on järel vähe palle. Aga kui esimene mängija lööb kõik hõredaks, on teisel mängijal raskem lüüa ja seega ka raskem võita. Nii et esimene mängija on kindlalt eelistatud seisuses...“ tüdruk peab hingetõmbepausi. Naeratan. „Nii et... miks sa mind ei hoiatanud?“

„Õmmm...“
Üritan mõelda, mida kõike ta nüüd täpselt ära ei rääkinud. Kohutav kiirus oli taga. Kas Kerdot see köidabki? Näääh... ikka välimus, välimus... Tõele au andes on tüdruk päris kena. Oma veidral moel. „Kas... Hoiatama nagu...“ Kratsin kukalt.

„Selle eest, et esimesel mängijal on kergem,“ aitab tüdruk mind naerdes.

„Jah...“
Ma ei ütle midagi ning panen kii uuesti paika, et oma järgmist sihtmärki tabada. Kui see tehtud ja (meelega) mööda löödud, ajan ma selja sirgu, et tüdrukule ruumi teha. „Minust oleks olnud äärmiselt... galantne,“ ütlen narrivalt, „seda teha, kuid mul on vaja nautida võite, kuni see veel võimalik on, või mis?“

Mia näitab mulle keelt ning tatsab ümber laua, et sealtpoolt lüüa. Kui ta kummardub, vajuvad aga juuksed ta näo ette ning tüdruk ajab end ärritunult sirgu. Ta võtab oma käe ümber ühe peenikese kummi moodi asja. Paar aastat tagasi müüdi poes neid kummist käevõrusid, igast kirjad peal... Tõmban kopsud õhku täis, kui kujutlen, kui valus seda asja hiljem juustest kätte saada on.

„Niisiis...“ pomiseb ta uuesti kummardudes. Ta hoiab mõlema käega kramplikult kiist kinni ning lükkab seda edasi nagu torkaks kellelegi ora tagumikku. Naeran ning toetun piljardilaua äärele.

„Toeta oma käe kaks sõrme lauale ja siis torka kii nende alla. Või pane kii lauale ja siis näpud üle selle. Ja siis kuidagi... tõuka,“ soovitan. Tegelikult on see üks nendest hetkedest, kus kutt läheb tüdruku juurde, tema selja taha, asetab oma käe tema omadele ning nad koos saavad palli auku lükatud.

Ja siis ma muidugi võtan endale pool punkti.

Tüdruk teeb, nagu kästud, kuid millegipärast ei anna kii liikuma. Ohkan ning otsustan teda aidata. See ohe oli väga teatraalne, muidugi. Krapsakas tüdruk nagu ta on... Ma pean tunnistama, et tunnen ta vastu teatavat sümpaatiat. Arvatavasti sellepärast, et temast õhkub sõbralikkust... ja ei ole ta nii kidakeelne midagi kui Kerdo on lasknud näida. Midagi küsid, vastab... Ja ise ka räägib.

Hmh.

„Okei, tohib, ma aitan sind?“ küsin temani jõudes ning oma kiid seina najale toetades. Mia noogutab ning ma astun ettevaatlikult tema selja taha. Tüdruk on must küll lühem, kuid ma pean natukene ebamugavalt kikivarvukil seisma, et korralikult üle ta pea näha.

Võtan ta ümber kinni, justkui kallistaks teda. Ning sätin ta käsi piljardikiil. Tüdruk mühatab, kui ma ta käsi natukene ebamugavalt väänan, kuid teeb koostööd. Kummardume koos ning sihime valget palli.... ja lööme sellest mööda. Haledalt kohe.

Kii pudeneb meil mõlemal käest king vajub lauale. Tüdruk turtsatab ning üritab seda haarata, kuid lükkab kii kogemata vastu palle. Valge liigub ning müksab number kolmeteistkümmet... ja jääb pidama. Lasen tüdrukust lahti ning vaatame hetke piljardilauda.

„Kas see loeb löögina?“
küsib Mia üles vaadates ning mulle kavalalt naeratades otsa vaadates. Panen käe puusa ning ajan huuled mõtlikult prunti.

„No ma ei tea... Läheb küll, kii liikus päris kõvasti...“
venitan teadja häälega. Mia toob kuuldavale solvunud: „Hah!“ ning üritab mulle küünarnukiga kõhtu äsada. Hüppan eest ära ning tüdruk haarab oma kii kindlamini kätte.

„Mul on kii,“ ütleb ta ähvardavalt minu poole sammudes. Hüplen eest ära ning ta jookseb mulle ümber piljardilaua naerdes järele. Haaran oma kii ning pöördun temaga vastamisi. Laseme kiide otsad madalamale ning võtame üheaegselt mõlema käega oma relvadest kinni.

„Angarde!“ hüüan ettepoole karates ning tüdruku kiid lüües. Tegelikult mul pole õrna aimugi, mis see sõna olema pidi, kuid, noh... mõte on see, mis loeb. Ja tüdruk nähtavasti mõistis mu mõtet. Ta teeb küll nägusid, kui oma kii uuesti võitlusvalmilt üles tõstab, kuid asub siis ägedalt võitlusse.

Juhtub midagi imelist, sest meie naer kostub üle röökivate kõlarite ning paar nägu pöörduvad meie poole. Kiikan leti poole, et ega meid peatama tulda, ning see maksab mulle mu... kii. Mia astub selle ajaga ettepoole, virutab mu kii vastu põrandat ning võtab selle enda kätte.

Pööritan silmi ning kummardun. „Aus võit,“ tunnistan häälde vastumeelsust võludes. Mia naeratab võidurõõmsalt ning ulatab mulle ühe kii.

„Kuidas oli tüdrukult pähe saada?“ küsib ta narrivalt.

Tüdrukult pähe saada... „Noh... värskendav?“ küsin kukalt kratsides. Mia nägu lööb särama ning ta läheb paneb oma kii ära. Vaatan kordamööda teda, kiisid ja piljardilauda ning kortsutan kulmu. „Ee... Kas me ei lõpetagi oma mängu?“ küsin pettunult.

Tüdruk naeratab mulle. „Nah. Mulle ei meeldi kaotada.“

„Kahju kuulda,“
teatan ka oma kiid ära pannes. „Sest mulle ei meeldi samuti kaotada.“

Mia kõnnib lähima lauani ning võtab selle taga istet. Istun tema vastu ning sasin oma juukseid. Mia vaatab mind kahtlase pilguga – nagu ta vaatas mind esimest korda tõeliselt nähes (sest meie jaoks ball eriti ei loe) – kuid langetav taaskord oma pilgu. Okei... on natukene pikemad juuksed kui tavaliselt poisil oleks, kuid... ah, jumal temaga.

„Miks kahju?“ küsib ta oma jalgu välja sirutades. Lasen end samuti lõdvaks ning kehitan õlgu. „Kui me ei mängi, ei pea kumbki ebameeldivust tundma,“ seletab ta kavalalt naeratades.

„Jah... aga kes ütles, et ma oleksin kaotama pidanud?“ uurin.

„Ah nii. Nii et sa siis eeldad, et ma oleksin kaotanud?“

„Noh... sa oled ju siiski kõigest tüdruk...“
Loodan, et ta saab aru, et tegu oli naljaga öeldud lausega ja ei kõnni siit välja. Suhteliselt mark oleks... Nagu Potteril viiendas raamatus seal kohvitoas või kus iganeses. (Ei, ma ei loe Potterit.)

„K õ i g e s t tüdruk?!“
küsib Mia valjult, kui ta ettepoole kummardub ning mulle tungivalt otsa vaatab. Muigan ning kummardun samuti ettepoole, kuni me ninaotsad lõpuks peaaegu et koos on.

„K õ i g e s t tüdruk,“ kinnitan meeldivalt naeratades. Huvitav, mis ta nüüd teeb?

„Noh... Loodetavasti on mul aega sulle tõestada, et ma ei ole k õ i g e s t tüdruk,“ ütleb ta vaikselt. Pean pingutama, et teda üle selle muusika kuulda. Pangu vaiksemaks, tõsiselt ka... see ei ole siin vaegkuuljate kokkutulek.

Vaatame üksteisele vähemalt pool minutit intensiivselt silma, ilma pilgutamata, oodates teise allaandmist. Lõpuks ohkame mõlemad ühel ja samal ajal raskelt ning tõmbume üksteisest eemale. Selle peale vaatame me veel üksteisele paar naljakat sekundit otsa ning hakkame naerma.

Mia katab oma näo kätega ning vappub allasurutud naerust, kuigi iga natukese aja tagant pääseb välja ka mõni turtsatus. Naeran veel kõvemini. See tüdruk meeldib mulle. Tõesti meeldib. Ma ei tunne end temaga ehk mitte nii koduselt kui Kerdoga (veel), kuid kindlasti on temaga lõbusam kui... kui mõne teisega, ütleme nii.

„Niisiis,“ ütlen, kui oleme mõlemad naermise lõpetanud. „Tänase õhtu peaprobleemi juurde jõudes... Kuida sulle siinne muusika istub?“ küsin neiult.

Tüdruk kummardub ettepoole ja karjub: „MIDA?!“ Naeran, just õigel ajal. Muidu polnud kuulmisega mitte midagi halvasti. Kordan küsimust ning tüdruku nägu tõmbub pilve.

Answer enough ütleks ma selle peale.

„Noh... lauludel pole tegelikult eriti viga,“ jääb ta siiski realistlikuks. „Kuid vaevalt mu trummikiledest õhtuks midagi erilist järele on jäänud,“ mõtiskleb ta. Noogutan.

„Järgmine kord uus koht siis, mis?“ küsin.

Mia tardub sekundiks, kuid kehitab siis kavala naeratuse saatel õlgu. „Mille põhjal sa eeldad, et järgmine kord tuleb?“ küsib ta naeratuse laienemist tagasi hoida üritades.

„Ei tule siis?“ uurin... murelikult. Peaaegu murelikult, see tähendab.

„Eks elu näitab,“ ütleb tüdruk mulle keelt näidates.

„Mis sul on selle keelega?“

„Suhe.“

„Milline?“

„Romantiline.“


Naerame jälle, kuid seekord lõppeb see tänu uue seltskonna ilmumisele. Või õigemini uue-vana seltskonna ilmumisele. Kerdo on koos Janaga meid otsima tulnud ning tüdruk ripub tal otsas nagu... nagu koartulikott, olgem ausad. Ilus tüdruk on... ja ta ei ole ära teeninud kohtlemist, mis talle osaks saab, kuid... vahel tahaks lihtsalt taeva poole appi karjuda.

Kerdol pole just kõige õnnelikum nägu. Jõllitab mind nagu viimane... keegi. Vihaselt. Pööritan tema poole silmi, üritades oma lõbusat imet säilitada. Kogu lõbu oleks justkui õhk vaakumis anumast välja imetud.

„Jana on väsinud... Nii et hakkame minema,“ ütleb Kerdo, üritades, silmnähtavalt üritades, endale kurba ilmet näole manada. Mees, ühel hetkel ma armastan sind, teisel...

„Olgu. Näeme homme koolis,“ naeratan sõbrale meeldivalt.

„Meie ehk mina, Jana, sina ja Mia,“ ütleb Kerdo ärritunult pilku minult Miale viies. Tüdruk istub jälle oma toolil, ükskõikne ilme näole justkui tahutud, välja lülitunud. Hakka tõesti arvama, et Kerdo on nii halb inimene kui rääkida võiks.

Kuid me mõlemad teame liigagi hästi, et Kerdole pole mõtet vastu vaielda. Muidugi annab teda lõpuks võita, kuid asi pole seda energiakadu väärt. Kuigi mulle meeldiks Miaga natukene pikemalt rääkida. Samas... elame, jõuame; ei ela, ei hooli, kas jõudsime.

„Nooojah,“ venitan end püsti ajades. Mia teeb sama ning me läheme koos oma jopesid võtma – Kerdol ja Janal on need juba üll.

„Ära nii kurb ole, homme on ka päev. Näeme veel, näeme veel,“ ütlen talle lohutavalt. Mia suurnugad kerkivad veidi ning ma aitan talle mantli selga. Seejärel küsin ma talt tema telefoninumbri (mille ta meelsasti annab) ning luban ühendust võtta.

Jana ja Kerdo ootavad meid juba autos.


Viimati muutis seda nasicc (12/4/2010, 20:05). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Lammas
Fanaatik
Lammas


Female Postituste arv : 1119
Age : 30
Asukoht : Lalalalambamaa

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime11/4/2010, 22:28

Hea:D tegelase vahetumine oli kuidagi värskendav:D kuigi tundub, et huviobjekt jääb samaks:D

Aga sul oli kirjas koartulikott:D
uut
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime11/4/2010, 22:37

Mis sellest kartulikotist siis? xD

Huviobjekt ei meeldi? Very Happy
Tagasi üles Go down
Lammas
Fanaatik
Lammas


Female Postituste arv : 1119
Age : 30
Asukoht : Lalalalambamaa

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime11/4/2010, 23:08

Ei huviobjekt on väga kangekaelne ja ülbe isiksus. Iseloomu tal on ütleme siis nii:D Aga midagi tema vastu küll ei ole:D
a ja btw peabki olema kaks 8 osa järjest?Very Happy
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime11/4/2010, 23:12

K O artulikott. Naljakas Typo.

Ayee! Sa kirjutasid Raineri POVist! *keksib* Vägavägatore. Very Happy

Ütlen, et suurepärane, amazing, fabulous, perfekt, cissimo mamissimo kirkissimo, UUT! Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime12/4/2010, 16:10

Lammas. - Muidugi peab! Very Happy Sillelik. Very Happy (Ja siis on tore kui huviobjekt meeldib. Very Happy )

WT. - Sama, mis Loorele. Very Happy Peabki olema koartulikott. :) Very Happy Ei, tglt... üritan meeles pidada ja parandada.

suurepärane, amazing, fabulous, perfekt, cissimo mamissimo kirkissimo,

(Y) xD
Tagasi üles Go down
Kärolyn
Magus maius
Kärolyn


Female Postituste arv : 2124
Age : 31
Asukoht : Tartu

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime12/4/2010, 19:54

Mulle meeldib Rainer rohkem ja tema on rohkem Miat väärt niiet teeme nii et see Kerdo osa oli sissejuhatus Raineri ja Mia laavstoorile. Very Happy
Tagasi üles Go down
http://invisiblenothing.tumblr.com
Karolin
Põ(h)jatark
Karolin


Female Postituste arv : 974
Age : 27
Asukoht : Mõtetes

Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime12/4/2010, 21:12

Kärolyn kirjutas:
Mulle meeldib Rainer rohkem ja tema on rohkem Miat väärt niiet teeme nii et see Kerdo osa oli sissejuhatus Raineri ja Mia laavstoorile. Very Happy


Täpselt minu mõte. Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_biggrin

Ruttu uut siis!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)   Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!) - Page 5 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Ärkamine. (19. Osa; Lõpetatud!)
Tagasi üles 
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 10Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Isikulised jutud :: Nasiccu looming-
Hüppa: