MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2011. aasta

Go down 
3 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime17/4/2011, 00:38

21)

Pealkiri: Kuldne eesel

Autor: Apuleius

Lehekülgede arv: 238

Sisu: Uudishimulik Lucius ihkab nõia võlurohu abil linnuks muutuda, kuid saatuse tahtel saab temast hoopis eesel ning eeslinahka vangistatuna tuleb tal elada üle mitmeid põnevaid seiklusi ning korduvalt surmasuust pääseda, enne kui jumalanna Isis, kelle kultusele ta hiljem pühendub, tal tagasi inimeseks aitab muutuda.

Minu arvamus: Kuigi selles raamatus pole midagi originaalselt, on see sellest hoolimata piisavalt meelelahutuslik ja kuivadele ja raskestiseeditavatele eepostele meeldiv vaheldus Very Happy

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime19/4/2011, 01:07

22)

Pealkiri: Hikaru no Go, Volume 5

Autor: Yumi Hotta, Takeshi Obata

Lehekülgede arv: 203

Sisu: Sai's games on the Internet have Go players around the world guessing his true identify. Among them is Hikaru's rival, Akira, who suspects that Hikaru is hiding behind the screen name "sai." So intense is Akira's interest, in fact, that he skips the first day of his pro exam for a re-match. And on a rainy Sunday, the battle of wills begins anew....

Minu arvamus: Mõnus Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime19/4/2011, 01:13

23)

Pealkiri: Daphnis ja Chloe

Autor: Longos

Lehekülgede arv: 96

Sisu: Kui vanad egiptlased kirjutasid hümne päikesele, kus viimast igati ülistati eluallikana, siis Longose "Daphnist ja Chloed" võib täie õigusega nimetada hümniks armastusele. Longose "Daphnis ja Chloe" on üks hiliskreeka kirjanduse kõige täiuslikumaid kunstiteoseid. Sofistiliste armastusromaanide hulgas seisab ta ainukesena teiste kõrval sellepärast, et autor on jutustuse tegevuspaiga kandnud bukoolilisse miljöösse. Me ei tea Longosest, "Daphnise ja Chloe" autorist, mitte kui midagi. Midagi kindlat pole võimalik öelda ka Longose sünni- ega surma-aasta kohta. Seepärast on loomulik, et ka selles suhtes valitseb terve hulk oletusi. Umbkaudselt dateerivad mõned autorid ta eluaega aastatega 160/180–250 pKr.

Minu arvamus: Üllatavalt hea, kuigi see, kuidas ABSOLUUTSELT kõik tegelased kogu aeg üksteist suudlesid, mõjus lõpus juba peaaegu naeruväärsena Very Happy

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime25/4/2011, 02:49

24)

Pealkiri: The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde

Autor: Robert Louis Stevenson

Lehekülgede arv: 97

Sisu: Scientist Dr. Henry Jekyll believes every human has two minds: one good and one evil. He develops a potion to separate them from each other. Soon, his evil mind takes over, and Dr. Jekyll becomes a hideous fiend known as Mr. Hyde.

Minu arvamus: Väga hea, kuigi alguses ja lõpus pisut raskepärane ja kindlasti oleks olnud seda põnevam lugeda, kui selle sisu natukenegi saladus oleks olnud Very Happy

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime26/4/2011, 00:54

25)

Pealkiri: Mäeküla piimamees

Autor: Eduard Vilde

Lehekülgede arv: 221

Sisu: Tõnu Prillup on talupoeg, kelle unistus rikkusest näib täide minevat, kui mõisnik tema naisega aega tahab veeta. Vastutasuks pakub mõisahärra mehele piimamehe ametit. Kange loomuga Mari sõdib alul vastu, aga on viimaks sunnitud järgi andma. Asjad ei lähe aga sugugi nii sujuvalt kui Prillup loodab.

Minu arvamus: Üllatavalt hea, kuigi alguses natuke uinutav Very Happy Olen hullematki lugenud Wink

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime27/4/2011, 23:35

26)

Pealkiri: Franny and Zooey

Autor: Jerome David Salinger

Lehekülgede arv: 160

Sisu: Franny Glass is a pretty, effervescent college student on a date with her intellectually confident boyfriend, Lane. They appear to be the perfect couple, but as they struggle to communicate with each other about the things they really care about, slowly their true feelings come to the surface. When Franny´s emotional and spiritual doubts reach new heights, her older brother Zooey, a misanthropic former child genius, offers her consolation and brotherly advice.

Minu arvamus: Salinger tuntud headuses. Ma ei oska öelda, kas see raamat meeldis mulle rohkem kui "Kuristik rukkis" või mitte, aga kõik Salingeri tegelased tunduvad olevat mingi kiiksuga ja ma ei oska öelda, kas see on minu arvates hea või hoopis natuke ülepingutatud.

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime2/5/2011, 01:10

27)

Pealkiri: Jevgeni Onegin

Autor: Aleksandr Pu¹kin

Lehekülgede arv: 207

Sisu: Jevgeni Onegin on aadlik, kellele hakkab silma heitma lihtsameelne maatüdruk Tatjana. Onegin põlgab tema armastuse ära, kuid kui ta aastaid hiljem Tatjanat taas kohtab ja näeb, et temast on saanud kõrge staatusega lugupeetud naine, hakkab ta tehtut kahetsema ja püüab tema südant võita, ent kuigi Tatjana teda endiselt armastab, ei anna ta enam Oneginile järele.

Minu arvamus: Pole parata, Pu¹kin on geenius. Teistkordsel lugemisel meeldis see raamat mulle märksa enam kui esimesel.

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime6/5/2011, 23:48

28]

Pealkiri: Kalevipoeg 2.0

Autor: Kristian Kirsfeldt

Lehekülgede arv: 480

Sisu: „Kalevipoeg 2.0“ on eepose uus, moodne versioon. Tõelises 21. sajandi rahvuseeposes on sarviku asemel kuri pangahärra, sortside asemel zombid ning tuuslarid on oma koha loovutanud bemmimeestele ja Soome suusahüppajatele. Uus Kalevipoeg ise on kõvem action-kangelane ja naistemees kui Chuck Norris ja James Bond kokku!

Minu arvamus: Ei ole saladus, et Kalevipoeg ei olnud just kõige intelligentsem ja viisakam kangelane, kuid selles paroodias on temalt võetud ära nii aju kui kõik omadused, mis temast positiivse tegelaskuju tegid ning temast on vormitud labane alfaisane, kes tapab silmagi pilgutamata, joob nagu madrus, osaleb orgiatel ja kelle jaoks moraal on tühipaljas sõnakõlks. Huumori poolest on "Kalevipoeg 2.0" üle prahi, ent sisu ajab küll nutma, sest teatud mõttes ongi kogu uuema kultuuri pealiskiht nii naeruväärne. Olgugi, et Kalevipoeg - või Kalevide - tegi selles raamatus ka paar heategu, näiteks rändas ajas tagasi ja kiskus Stalinil pea otsast, ei muudaks see seda, et teda tänaval kohates jookseksin ma elu eest. Pffffffff, minu rahvuskangelane ta ei ole Very Happy

Hinnang: 6/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime7/5/2011, 18:29

29)

Pealkiri: Müütilised muistendid

Autor: Friedrich Robert Faehlmann

Lehekülgede arv: 15

Sisu: „Maailma loomine", "Emajõe sünd", "Koit ja Hämarik", "Vanemuise laul", "Vanemuise kosjaskäik", "Endla järv ja Juta", "Vanemuise lahkumine."

Minu arvamus: Muistendid nagu muistendid ikka.

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime10/5/2011, 18:22

30)

Pealkiri: Libarebased ja kooljad

Autor: Pu Songling

Lehekülgede arv: 376

Sisu: „Libarebased ja kooljad” sisaldab hiina kirjaniku Pu Songlingi (1640–1715) lühijuttude paremikku. Nende õudsete, romantiliste ja salapäraste lugude peategelased on libarebased, kooljad ja muud ebatavalised olendid.

Minu arvamus: Väga huvitav ja valgustav, eriti vanade hiinlaste uskumuste osas Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime12/5/2011, 01:26

31)

Pealkiri: Kolmanda silma avanemine

Autor: Pjotr Zahharov

Lehekülgede arv: 95

Sisu: Kaasaegse ja jõulise udmurdi luuletaja luulekogu. Eesti keeles on Pjotr Zahharovi luuletuste tõlkeid varem üksjagu ilmunud, sealhulgas Udmurdi luuleantoloogias "Hõbepaat" ning kogumikus "Neiu ja karu".

Minu arvamus: Lõpuks ometi üks kogumik riimis luuletusi, ma juba pelgasin, et selline luulevorm on välja surnud! Kuni viimase osani, millest ma aru ei saanud (kuked, kanad ja kondoomid, tule taevas appi!), meeldis see luulekogu mulle väga. Vormi ja sisu poolest vägagi viis.

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime13/5/2011, 13:08

32)

Pealkiri: Ruth

Autor: Jaan Randvere (Johannes Aavik)

Lehekülgede arv: 80

Sisu: Johannes Aavik kirjeldab, milline peaks olema ideaalne naine, rääkides nii tema haridustasemest, vanusest, välimusest kui ka seedimisest...

Minu arvamus: Aaviku keel jääb praegusest eesti keelest üsnagi kaugele, aga on sellest hoolimata huvitav lugeda. Teose sisu tundub praeguse aja mõistes natuke liiga ulmeline ja mulle tundub, et seda on võimalik mõista ainult omas ajas, sest kui see kirjutataks praegu, pistaksid feministid kohe kisama ja kui see teos räägiks hoopis ideaalsest mehest, leiaksid mehed kohe, et naised on liiga nõudlikud Very Happy

Hinnang: 7/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime15/5/2011, 19:48

33)

Pealkiri: Vampiraadid

Autor: Justin Somper

Lehekülgede arv: 271

Sisu: Kui torm kaksikud Grace ja Connor Tempesti teineteisest lahku kisub, peavad nad kumbki üksi hakkama saama. Connor satub tõelisele piraadilaevale ja peab endas selgusele jõudma, kas ta on piraadiks olemiseks piisavalt sitke. Poisile saadetud katsumused ei ole kerged, aga nagu ütleb üks tema uutest meeskonnakaaslastest: „Kerged teed ei ole meie kingataldu väärt.“ Grace leiab ennast sootuks kummaliselt laevalt, mis on juba väga kaua meredel seilanud. Mida rohkem tüdruk salapärase purjeka ja tolle meeskonnaga tutvub, seda enam saab talle selgeks, et tegemist pole mingi tavalise laevaga. Kas õel-vennal õnnestub uues ümbruses ellu jääda ja kas nad näevad veel kunagi teineteist? Ühine nendega reisil läbi kaardistamata vete. Vampiraatide teekond on kohe algamas...

Minu arvamus: Mulle meeldis selle raamatu idee väga, kuid kirjutamisstiil mõjus minu jaoks natuke liiga lihtsakoeliselt. Ma oleksin oodanud pisut rohkem sügavuti minevat teemaarendust, aga kuna tegemist tundub olevat sõna otseses mõttes lasteraamatuga, oli seda vist liiga palju tahetud Very Happy Kõige huvitavam karakter oli minu jaoks Cheng Li, kuna ta jäi lõpuni äärmiselt salapäraseks ning mul oli Lorcani silmadest kahju.


Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime16/5/2011, 00:41

34)

Pealkiri: Comeback

Autor: Kaur Kender

Lehekülgede arv: 237

Sisu: President Toomas Henrik Ilvese kutsele “Talendid koju” vastab Kaur Kender kõige alatumal moel, tuues Eestisse tagasi mehe, keda siin kõige vähem oodatakse… Karl Pajupuu, oma esikromaani, auhindadega pärjatud “Iseseisvuspäeva” antikangelase...

Minu arvamus: Ma ei saanud sisust halligi aru, kuna see oli veel vähem loogiline kui "Iseseisvuspäev". Ainus, millele ma pihta sain, oli, et kogu raamat keerles ainult seksi, peksu, alkoholi ja narkotsi ümber ja sellel ei olnud mingit olulist sõnumit. Kiireks ajuloputuseks hea raamat, kuid ei midagi enamat.


Hinnang: 7/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime19/5/2011, 00:21

35)

Pealkiri: Liivimaa kroonika

Autor: Balthasar Russow

Lehekülgede arv: 364

Sisu: Tallinna Pühavaimu kiriku eesti koguduse õpetaja Balthasar Russowi poolt alamsaksakeeles kirjutatud kroonika, mis käsitleb Vana-Liivimaa ajalugu 12. sajandist kuni 1583. aastani, kirjeldades eriti detailselt Liivi sõja eelset riigi siseolu, elulaadi ja sõjasündmusi.

Minu arvamus: Väga informatiivne, kuigi pikapeale läks lõputute sõjaliste kokkupõrgete kirjelduste lugemine väga tüütuks.


Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime21/5/2011, 14:38

36)

Pealkiri: Nelikvärsid

Autor: Umar Hajjam

Lehekülgede arv: 255

Sisu:

Kord unenäona mulle targalt sõnum toodi:
Miks magad seal, kus õitses roos ja veini joodi?
Miks teed sa seda, mis on nõnda surma moodi,
sa veini joo, sest une jaoks saad mullavoodi!


Nelikvärsid pärsia keelest tõlkinud ja kommenteerinud Haljand Udam.

Minu arvamus: Jällegi mõnus vaheldus arusaamatule vabavärsile. Luuletus palvevaiba varastamisest oli minu meelest lihtsalt geniaalne Very Happy


Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime22/5/2011, 22:24

37)

Pealkiri: Noore Wertheri kannatused

Autor: Johann Wolfgang Goethe

Lehekülgede arv: 128

Sisu: Sündmustik algab Wertheri kolimisega fiktiivsesse külla nimega Wahlheim. Seal vaimustub noor ja emotsionaalne Werther nii küla ümbritseva looduse ilust kui seal elavate talupoegade lihtsast olekust. Ühel peol kohtab Werther Lottet, kes pärast ema varajast surma on sunnitud hoolitsema oma väiksemate õdede-vendade eest, ning armub temasse silmapilkselt. Kuid Lotte on juba kihlatud Albertiga ning nii peab nende vahekord jääma sõpruseks. Teose käigus mõistab Werther, et üks kolmest, kas Lotte, Albert või ta ise, peab elust lahkuma. Suutmata kellegi haiget teha ning veel vähem kedagi tappa, otsustab ta enesetapu kasuks...

Minu arvamus: Ma mõistan täiesti, miks minu antiikkirjanduse õppejõud seda raamatut maailma esimeseks emoromaaniks nimetas. Werther on tegelaskuju, keda võib küll andekaks pidada, kuid kellel ei ole peale ülevoolavate emotsioonide mitte mingit isikupära ja tema maailmavalu, millest ta jagu ei saa, jättis mu täiesti külmaks. Werther ei erine millegi poolest nendest noortest, kes tänapäeval oma veene lõiguvad ja ohkavad, et küll nende elu on ikka raske ja lõpuks muutus tema hingepiinade lugemine lausa nii tüütuks, et ma juba peaegu ootasin, millal ta endale ükskord otsa peale teeb. Kindlasti ei ole see raamat halb, sest Goethe keel on väga väljendusrikas ja inspireeriv, kuid praegustes oludes mõjub tema raamatu peategelane mitte kannatava kaunishinge, vaid allaandjana ja teiste tegelaste isikupära jätab samuti kõvasti soovida, kuigi terviku kallal nuriseda pole mõtet. See on muidugi ainult minu arvamus, aga jah Very Happy


Hinnang: 6/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime28/5/2011, 23:28

38]

Pealkiri: Tule mu koopasse, mateeria

Autor: Maarja Kangro

Lehekülgede arv: 92

Sisu: 2008.aastal Tallinna Ülikooli kirjandusauhinnaga pärjatud luulekogu.

Minu arvamus: Kurb küll, aga ma ei mõista vabavärsilist luulet ja ka see luulekogu ei olnud erandiks. Paar luuletust olid küll väga huvitavad ja jäid hinges kriipima, aga kuna suurema osa ajast ei suuda ma vabavärsilisest luulest peidetud mõtet üles leida - jah, teoreetiliselt peaks kõikide nende pealtnäha arusaamatult ritta laotud lausete taga peituma midagi sügavamat - , ei suutnud ma seda korralikult nautida. Vähemalt sain ma natuke inspiratsiooni, aga ikkagi Very Happy


Hinnang: 5/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime30/5/2011, 22:21

39)

Pealkiri: Baby Jane

Autor: Sofi Oksanen

Lehekülgede arv: 232

Sisu: “Baby Jane” räägib naistevahelisest armastusest. Sofi Oksanen kirjeldab lesbikultuuri, kirjutab inimestest, kes kõik tunnevad üksteist ja on olnud enamusega omavahel lähedastes suhetes. “Baby Jane” on kollaa¾ armastusest, töötusest, hingelähedusest ja paanikahäirest. Kaasakiskuv armastuslugu ei karda näidata seksuaalsuse sügavamaidki kihte.

Minu arvamus: Sofi Oksaneni teosed on kergesti seeditavad ja tema stiil jääb pärast lugemist peas oma käike tegema, kuid endiselt on selles midagi, mis mind häirib. Ma ei tea täpselt, kas on asi tema tegelastes ja nende ebanormaalsuses - minu arvates ei olnud raamatus mitte ühtegi tegelast, kellel oleks midagi natukenegi peas korras olnud - või viisis, kuidas ta nad käituma paneb, aga ma olen lugenud läbi tema kolm romaani ja neis kõigis on midagi segavat. Selle raamatu plussiks on, et lõpp tuleb väga ootamatult, kuigi võib-olla oli see nii ainult minu jaoks.

Hinnang: 7/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime1/6/2011, 01:42

40)

Pealkiri: Kes paneb jõe põlema?

Autor: Valentin Kolumb

Lehekülgede arv: 79

Sisu: Marimaal peetakse nende üheks kõige suuremaks poeediks Valentin Kolumbi - seda vähemalt pärast suurt sõda. Ta on oma suhteliselt lühikese elu (1935-1974) jooksul väga palju kirjutanud ja avaldanud - üle kahekümne kogu luuletusi ja poeeme, värssromaani. Oma luuletuste kirjutamise kõrvalt on ta mari keelde tõlkinud vene klassikat, Shakespeare´i sonette, Petöfi luuletusi ja palju muudki.

Minu arvamus: Ma mäletan loengust ähmaselt, et õppejõud oleks nagu öelnud, et mari kirjandus jääb näiteks udmurtide kirjandusele alla ja Pjotr Zahharovi luulekogu meeldis mulle tõesti märksa enam, kuid sellest hoolimata on tegemist väga heade luuletustega, mis on osaliselt praegusest Eesti poeesiast kindlalt üle. Kolumbi luuletused on selgelt väga rahvuslikud, kuid pisut pikad Very Happy

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime5/6/2011, 00:26

41)

Pealkiri: Psychotic Escaping Justice

Autor: Mark Hayhurst

Lehekülgede arv: 224

Sisu: There is a serial killer on the loose in a tiny Yorkshire village. As the community is gripped by a string of violent and brutal murders, suspicion is flooding Holme Bridge and the police are baffled. As Scott Dempsey attempts to link and solve the horrific crimes, an amnesiac somewhere across town struggles to get to grips with who he is – but does he hold the secret to the killer’s identity?Justifying the murders in his brilliantly creative but cruelly warped mind, the killer knows he must bring his rampage to an end in one ultimate climax. As time runs out, can Dempsey solve the case before the serial killer wreaks his final carnage?

Minu arvamus: Küllaltki omapärane ja ka põnev, aga raamatu teised põhitegelased - Jonathan, Scott, Julie - jäävad kergesti sarimõrvari varju. Temalt pärinevad raamatus välja toodavad kõige intelligentsemad mõtted ja vahepeal näib, et kui tema hobile inimesi maha koksata - nagu Dexter - läbi sõrmede vaadata, on ta peaaegu normaalne inimene. Lõpplahendus viimasel leheküljel oli väga huvitav, aga viimased paarkümmend lehekülge selleni kulgemist olid üsna tüütud ja kahjuks jättis see raamat mulle terve portsu vastamata küsimusi, alustades sellest, kuidas Julie alguses üldse vabaks sai ja miks Jonathani Tarquiniks kutsuti. Otsad oleks võinud pisut korralikumalt kokku tõmmata Very Happy

Hinnang: 7/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime13/6/2011, 22:03

42)

Pealkiri: Aloise

Autor: Eve Laur

Lehekülgede arv: 360

Sisu: Tegevus toimub väljamõeldud Habingeni kuningriigis kusagil Põhja-Alpides, kus amatsoonlik kuningatütar Aloise on sunnitud tavapärased seltsidaamid ja pikad kleidid vahetama ratsarüü ja ammu vastu, et jääda ise vabaks ja kaitsta vallutajate eest ka oma riiki. Muuhulgas peab ta tulema toime ka oma tunnetega salakütt Andrease vastu, kes talle oma päritolu poolest sugugi kaaslaseks ei kõlba...

Minu arvamus: THAT ENDING WON'T SATISFY ME! Suurem osa minu lemmiktegelastest sureb viimasel kümnel leheküljel, Kaspar, tõenäoliselt terve raamatu kõige huvitavam tegelane - ja ka kõige ahistatum - , kaotab mõistuse ja otsad jäävad lahtiseks, nii et pole võimalik aru saada, kas Aloise elab või sureb. Surm tundub muidugi loogilisem variant, aga sellisel juhul oleks võinud autor selle kirja panna, mitte jätta lugejat oletusi tegema. Raamat ise oli põnev, kuigi raamatu alguses oli Aloiset lausa liiga naiivsena kujutatud ja sellest, kes kelle vastu sõdis, oli ka vahepeal raske aru saada Very Happy

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime15/6/2011, 19:02

43)

Pealkiri: Minu Horvaatia

Autor: Sigrid Suu-Peica

Lehekülgede arv: 256

Sisu: Siin kaante vahel on lood minu väga omapärasest eluperioodist Horvaatias, mis algas talvise erakupõlvega väheasustatud saarel, kus olin mitu kuud ainus vabatahtlik, kaaslasteks eesel, lambad ja kaeluskotkad. Minu Horvaatiasse kuuluvad veel: keeruka loomuga bioloogiatudeng, häbelik postiljon Robi, identiteedikriisis vabatahtlikud, abitu lumivalge lambatall, lehmasoolikaid järavad kaeluskotkad, skorpionid vannitoas, eriskummalised taevased matused, aga ka horvaatidelt kuuldud lood helgest Jugoslaavia ajast ning õõvastavatest sõjaõudustest, ja mu enda lood merehädas loksumisest, illegaalipõlvest, hullumeelsest karnevalist, oliivide korjamisest ning gaasilõhnalistest seentest.
Kui mu pooleaastane vabatahtlikuaeg läbi sai, hakkasid toimuma kummalised lood, mis mul saarelt ära ei lasknud minna… (Sigrid Suu-Peica)

Minu arvamus: Keeleliselt mitte just kõige kaasahaaravam, aga mul oli hea meel Horvaatia ja horvaatide kohta nii mõndagi teada saada, sest enne oli mul selle maa kohta üsna vähe informatsiooni, kui välja arvata see, et horvaadid ja serblased kohe üldse läbi ei taha saada. Ja kui horvaadi keele õppimine tähendab tõesti mitte ühe, vaid kolme keele omandamist, siis võiks see ju isegi täitsa põnev olla... Razz

Hinnang: 7/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime17/6/2011, 22:29

44)

Pealkiri: Teen Idol

Autor: Meg Cabot

Lehekülgede arv: 266

Sisu: Jen on keskkooliõpilane, keda võrreldakse tihti majoneesiga, mis võileiba koos hoiab. Ta muretseb kõige ja kõigi pärast, kuid ei ole inimene, kes niisama vahele kipuks astuma, kui olukord seda nõuab. Ta on kõigest väike Jen Greenley, kõigi parim sõber.
Ühel päeval saab ta tähtsa ülesande: ta peab hoolitsema tema kooli saabuva näitleja Luke Strikeri eest ning tema identiteeti salajas hoidma. Asjad ei lähe aga sugugi nii, kui Jen plaanis ning suuresti tänu Luke'i mõjutustele avastab ta endas külje, mis aitab tal maailma või esialgu lihtsalt oma kooli paremaks muuta. Loomulikult otsib Jen ka tõelist armastust, saamata aru, et ta on selle juba leidnud...

Minu arvamus: Kolmas lugemiskord. Endiselt suurepärane ja ma olen ikka veel arvamusel, et Luke'ist ja Jenist oleks saanud hea paar, aga ilmselt oleks see selle raamatu liiga tüüpiliseks muutnud Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime4/7/2011, 22:42

45)

Pealkiri: Yu-Gi-Oh! GX, Volume 1

Autor: Kazuki Takahashi, Naoyuki Kageyama

Lehekülgede arv: 217

Sisu: At the exclusive Duel Academy, fifteen-year-old Jaden gets stuck in the worst dorm and starts out at the bottom, but he must fight against all odds to prove to himself--and everyone else--that he can be the best Duelist ever. Original. At the exclusive Duel Academy, fifteen-year-old Jaden gets stuck in the worst dorm and starts out at the bottom, where he must fight against all odds to prove to himself--and everyone else--that he can be the best Duelist ever.

Minu arvamus: Mida ma öelda oskan? Ilmselgelt parem kui anime Very Happy

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Sponsored content





2011. aasta - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011. aasta   2011. aasta - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2011. aasta
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» 2014. aasta
» Aasta 2009
» 2oo9 aasta.
» 2013. aasta
» Esimene aasta (37)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Prince Kirameki-
Hüppa: